Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows 7,XP - jak vytvořit dualboot?

Chci ze zeptat kdyz mam dva disky a na jednom mi bezi WIN7 ale chci si nainstalovat XP na ten druhy .. tak jak to udelat aby se me to pri startu zeptalo ktery win chci zapnout .. Diky predem

Změna kategorie, původně: Software
Změna předmětu, původně: windows 7,XP (host)

nejprve si rozmysli, zda jeste v dnesni dobe potrebujes WinXP, ono ja taky takhle mam dualboot, ale po case clovek zjisti, ze se mu nechce se rebootovat do druheho systemu, je to otravne.

jinak bud vytahnes (odpojis) disk z Win7 a na druhy pripojeny nainstalujes WinXP (posleze zase odpojeny disk pripojis) a potom to poresis v zavadeci primarniho bootovaciho disku nebo si na to stahnes nejaky spesl zavadec - napriklad XOSL nebo EasyBCD.

XP a 7 mám na jednom disku kterej je rozdělenej už hodně dlouho.Vše si nastavíš ve Win7 v systému/upřesnit.Kterej systém má být výchozí apod.Ale je lepší mít nějakýho správce OS.Když sem nepoužíval správce co chvíli padl boot u některýho systému.Se správcem se mi to ještě nikdy nestalo.