Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pci slot-síťové karty problém

Zdravím
Především chci poděkovat Vám co tento text zde čtete a také, že něco takového jako je tato poradna v dnešní době existuje.
A teď k věci. Mám základní desku intel DZ77BH-55K Blue Hills. Nevím, kde by mohla být chyba, ale když dám síťovou kartu (wifi) do pci slotu tak je windows (64) i s drivery nenajde. Problém v kartě není. (restart pc apod. vyzkoušeno) Může být pci slot vadný?
Nemohla se stát chyba po flashu desky ? Děkuji

Díky.
Wifi karty jsem zkoušel dvoje.
TP-LINK TL-WN951N a Airlive WT-2000PCI.
Ano žlutý vykřičník ve správci zařízení byl. Jelikož se potřebuji dostat nějak na net tak dočasně používám usb TP-LINK TL-WN722N , ale pci mám raději. Je to hlavně rychlejší. Jiný pci slot vyzkoušt nemohu, protože ho zabírá grafická karta.
Nejsem odborník, ale pokud tam byl žlutý vykřičník a ve vlastnostech nebyla načtena karta tak chyba asi nebude tou kartou která na ostaních pc funguje.
Ani jednu z karet nyní v pc nemám, jelikož to nefungovalo. Zítra bych nějakou znich mohl zase zapojit. A zkusit něco.

ale pokud tam byl žlutý vykřičník a ve vlastnostech nebyla načtena karta tak chyba asi nebude tou kartou která na ostaních pc funguje.

zvláštní argument. žlutý vykřičník je tam proto, že systém jakousi kartu detekuje, ale nemá k ní ovladač.
a ten nejde korektně nainstalovat třeba proto, že předtím nebyl nainstalován driver chipsetu základní desky.

Děkuji. Takže pokud nainstaluju
Chipset: Intel® Chipset Device Software for Intel® Desktop Boards
http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?a gr=Y&ProdId=3441&DwnldID=22152&ProductFamily=Deskt op+Boards&ProductLine=Intel%C2%AE+7+Series+Chipset +Boards&ProductProduct=Intel%C2%AE+Desktop+Board+D Z77BH-55K&lang=eng
Mělo by to poté jít ? Nezamrzne mi bios? Páč sem psal, že se prováděl flash. Proto se toho bojím abych nevyhodil 4 ká z okna. Ten chipset sem na 100% nezkoušel. Divný, ale je, že na starém pc jiná deska žádný chipset nepotřebovala :D Doufám, že se jedná o snadnou instalaci bez zásahu do biosu. Tam sem víc ztracenej jak ve správci zařízení :/

V spravci zariadeni musi byt viditelna vzdy aj bez driverov, aspon ako nezname zariadenie, alebo v sekcii sietove adaptery. Je niekde v spravci? Ak ano tak slot funguje. Ak v spravci vobec neni tak bud je slot vadny alebo karta vadna alebo je nieco disablenute v BIOSe. Ak to je PCIexpress tak typicky sa daju v BIOSe zakazovat sloty aj po jednom, u klasickeho PCI su vsetky sloty na jednej zbernici takze po jednom sa zakazovat nedaju ale mohlo by byt teoreticky zakazany PCI radic kompletne, aj ked prakticky som taku polozku v BIOSoch beznych dosiek este nevidel.

Over si ze je to tam strcene poriadne, a skontrolovat toho spravcu zariadeni vo Win. Skusit v tom slote inu PCI kartu, akukolvek.

Je niekde v spravci? Ak ano tak slot funguje. - Když by teda teoreticky fungoval tak proč mi windows hlásí, že není k dispozici žádné připojení. Žlutý vykřičník ve správci zařízení byl. Jak sem už napsal, děkuji, zítra zapojím pci znova a zkusím jak bios tak znova správce zařízení. Desku co vlastním je trochu zvláštní :D to musím uznat.

Ovladače síťovky jsem zkoušel a tam si jsem jist, že chyba mezi ovladačem síťovky není. Podle mě to může již Váš zmiňovaný chipset a poté bios. Síťovku tam zítra hodím a k večeru napíšu co jde a nejde. Myslím si že usb wifi co ted používám, by mělo zítra fungovat i se zapojením karet do pci slotu. Drivery stáhnu pro jistotu znova. Všem mockrát děkuji !

Po nainstalovani ovladaca musi v spravci zariadeni zmiznut z "neznamych zariadeni" a objavit sa medzi sietovymi kartami. Ak ano tak vies ze si nainstaloval spravny ovladac a uspesne (ak je furt nezname tak si nainstaloval nespravny ovladac alebo neuspesne). Potom ak je to wifi karta tak by si mal ist v sprave sieti kdesi vlavo do spravy bezdratovych sieti a tam sa pripojit na nejaku wifi siet, pripadne klik na ikonku sieti vpravo dole a objavi sa zoznam dostupnych wifi sieti a na nejaku sa pripojit.