Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přihlašování pomocí dočasného profilu Win7Pro v doméně.

Ahoj,

poslední půlrok se setkávám s problémem Win7Pro x64. A už fakt nevím jak jej řešit. Nejradši bych to všechno vyhodil z okna.
Prosím o radu, cokoliv co Vás napadne. Díky moc.

Problém:
Zakoupil jsem PC HP Pro 3500 i Dell Optiplex GX620
Na těcho PC jsou nainstalované Windows 7 Professional x64, všechen software je legální.
Doména běží jako služba smb na Linux Fedora Core 14, v činnosti 3+ roky, vždy bez problému. PC s Windows 7 x64 máme v doméně 4x a bez potíží fungují jak mají. Až teď, dokonce i úplně stejný PC (včetně MB a chipset) nefungují.

0. Čistá tovární instalace Windows 7 Pro od obchodníka (Alza.cz, Boxed.cz, aj.)
1. Na PC nainstaluji běžné aplikace jaké chci použít.
2. Dále nechám v PC pouze lokální účet root (přejmenovaný administrator)
3. Upravím registry Win7, aby šel OS přihlásit do domény (Jinak windows nejde přihlásit do domény, píše že je doména nedostupná, prasárna mikrosoftu na entou)

[HKLM\System\CCS\Services\LanmanWorkstation\Parameters]
DWORD  DomainCompatibilityMode = 1
DWORD  DNSNameResolutionRequired = 0

[HKLM\System\CCS\Services\Netlogon\Parameters]
DWORD  RequireSignOrSeal = 1
DWORD  RequireStrongKey = 1

4. Nastavím si v gpedit.msc
Nastavím v Konfiguraci PC:
Šablony pro správu -> Systém -> Profily uživatelů -> "Zabránit v šíření změn cestovních profilů na server" hodnota= "Povolit"
Šablony pro správu -> Systém -> Profily uživatelů -> "Povolit pouze místní uživatelské profily" hodnota= "Povolit"

Nastavím v Konfiguraci uživatele:
Šablony pro správu -> Systém -> Profily uživatelů -> "Vyloučit adresáře z cestovního profilu" hodnota= "Povolit"

- toto nastavení mám, aby se nepoužívali cestovní profily Active Directory, protože používám Linux smb

5. Přes vlastnosti PC přidám PC do domény, login pass, vše OK
6. Restartuji
7. Ctrl+Alt+Delete -> Přihlásím se jako uživatel domény "username" "pass"
8. Probíhá přihlašování -> Příprava pracovní plochy
9. V dolním pravém rohu "Byli jste přihlášeni pomocí dočasného profilu ... "

Jak říkám, smb na linuxu používáme už 3 roky a nikdy tento problém nevznikl.
Problém vzniká i na úplně stejných PC, někde běží někde ne.
Error log nic neukazuje. Vše se chová standartně.
Použiju-li stejný image stroje, na kterém profily fungují na jiný stroj změním SID (i když nezměním) a Licence key, stále nefunguje.
Aktuálně naposledy vznikl problém na HP Pro 3500, jeden stroj pracuje s profily (při zapnutí hlásí "Pro přihlášení stikněte ctrl+alt+delete") a úplně stejném PC stejná dodávka, nefunguje (hlásí při zapnutí PC úplně jinou hlášku, tu delší)
Už samotný fakt, že toto je jiné, mě děsí.
Problém přetrvává i s úplně novou instalací Windows7 Pro z .iso
Problém se vyskytuje jak na x86 tak na x64.

Kdokoliv, jakýkoliv nápad prosím pište. Pokud má někdo stejné zkušenosti a problém vyřešil. Tak bůh ti žehnej za radu :-)
Fakt už mě ty windows se... Nehledě na to, že když jsem instaloval jednu aplikaci přímo ze stránek Microsoftu, tak mi při stažení a instalaci vyskočila 4 nějaká chyba, pokaždé jiný index chyby.

Zlatý Linux co mám doma :-)

Version 3.4.8-59.fc12

V konfiguraci Windows je toto nastavení, proto, že se nám neustále chtěli nahrávat cestovní profily na server.
Profil uživatele je vytvářen přes script, s tím, že nejdříve se v /homes/../<jmeno_uzivatele> vytvoří složka se jménem uživatelského jména a script si sám dle toho založí user a usergroup + další věci.

	domain master = yes
	domain logons = yes
	domain admin users = root edoras dudekmichal podmolstepan

	# the following login script name is determined by the machine name
	# (%m):
#	logon script = %m.bat
	# the following login script name is determined by the UNIX user used:
#	logon script = %u.bat
	logon path = \\sun\profiles\%G\%U\WinXP
#	logon script = login.cmd
	# various scripts can be used on a domain controller or a stand-alone
	# machine to add or delete corresponding UNIX accounts:

	add user script = /usr/sbin/useradd "%u" -n -g users
	add group script = /usr/sbin/groupadd "%g"
	add machine script = /usr/sbin/useradd -n -c "Workstation (%u)" -M -d /nohome -s /bin/false "%u"
	delete user script = /usr/sbin/userdel "%u"
	delete user from group script = /usr/sbin/userdel "%u" "%g"
	delete group script = /usr/sbin/groupdel "%g"
[ja]
	comment = Home Directories
	path= %H
	browseable = yes
	writable = yes
	valid users = %U
#        follow symlinks = yes
#        wide symlinks = yes

#	unix extensions  = No

A useradd script:

# Skript pro zalozeni zaku
#
#Format vstup. souboru: prijmeni;jmeno;trida;dd. mm. rrrr
#
# Priklad:
#Drbohlavová;Dagmar;9.A;12. 9.1994
#Embacher;Jan;9.A;15. 5.1995
#Hauzerová;arlota;9.A;11. 1.1995
#
#kodovani CP1250 : prev od do ASCII "iconv -f CP1250 -t ASCII//TRANSLIT ./UCIT.CSV >xx"

HOMES='/var/spool/samba/homes'
for each in `cat ./xx|grep '^1.'|tr ' ' '_'`; do
	prijmeni=`echo $each|cut -f 3 -d ';'|tr A-Z a-z`
	jmeno=`echo $each|cut -f 2 -d ';'|tr A-Z a-z`
	trida=`echo $each|cut -f 1 -d ';'|tr -d '.'`
	tridac=`echo $trida|cut -c 1`
	tridap=`echo $trida|cut -c 2`
	rok=`echo $each|cut -f 4 -d ';'|cut -f 3 -d '.'|cut -c 3-4`
	rtridy=$((2013-$tridac))
	idtridy=$rtridy$tridap
	username=$prijmeni$jmeno$rok
	echo $prijmeni $jmeno $trida $idtridy $rok
        if [ ! `cat /etc/group|grep $idtridy` ]; then groupadd $idtridy; fi
	if [ ! -d $HOMES/$idtridy ]; then mkdir $HOMES/$idtridy; mkdir $HOMES/$idtridy/spolecne;chown root.$idtridy $HOMES/$idtridy; chown root.$idtridy $HOMES/$idtridy/spolecne; chmod 775 $HOMES/$idtridy/spolecne; mkdir $HOMES/$idtridy/spolecne/pracezaku; mkdir $HOMES/$idtridy/spolecne/dokumenty;chown root.$idtridy $HOMES/$idtridy/spolecne/pracezaku;chown root.$idtridy $HOMES/$idtridy/spolecne/dokumenty; fi
	if [ ! `cat /etc/passwd|grep $username` ]; then adduser $username -d $HOMES/$idtridy/$username -g $idtridy -s /dev/null; (echo "heslo";echo "heslo")|smbpasswd -as $username; fi
done;