Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows boot manager - výběr Win 7 po každém spuštění pc

Dobrý den,

dnes ráno jsem spustil pc a vyskočila na mě černá obrazovka s výběrem Win7 (obnovené). Nic jsem neměnil, neinstaloval, klasické užívání.
Zkoušel jsem tedy opravit přes F8 systém:

1) zkoušel jsem klasickou opravu
2) kontrola pamětí
3) antivir
4) otevření pc a kontrola dopnutí kabelů

Přesto mi po každém spuštění znovu nabídne výběr Win7, které se spustí bez chyby a bez ztráty dat či zaseknutí, restartu atd.
Jak to odstranit, aby systém najel automaticky?

Case: CASE CoolerMaster Centurion Silencio, ATX,černý,
MB: Gigabyte PH67A-D3 - Intel H67, DDR3, s. 1155, USB 3.0, ATX (B3),
CPU: Intel Core i5 2400 (3,1GHz, 6MB, socket 1155),
CPU chlazení: COOLER Arctic Cooling Freezer 13 Continuous Operation,
Zdroj: SEASONIC M12II-620 - 620W (80PLUS Bronze),
GPU: ATI Sapphire HD 6950, 2GB DDR5, 2xDVI, HDMI, DP, PCI-e,
RAM: Corsair 4x4GB DDR3 1333MHz CL9 XMS3,
HDD: WD 2TB + WD 2TB + SE 1 TB,
Mechanika: Samsung SH­-3223F,
Myš: Razer Lachesis,
Klávesnice: Saitek Eclipse II Keyboard CZ,
Headset: Logitech G930, Gamepad: Xbox 360 Controller,
TV: Panasonic TX-P42S30E + WD TV Live HD Media Player = WDBAAP0000NBK-02,
OS: Win 7 Home Premium, 64 bit

Takže, po 6ti hodinách testování přes Goldmemory ani jedna chyba u RAMek. Stále mi některé programy hlásily, že mají error a až program Mumble mi napsal, že mám nastavenou složku pouze pro čtení. Zjistil jsem, že mám všechny složky na všech pevných discích nastavené "jen pro čtení". Jakmile jsem některé složky odškrtl = programy v těch umístěních začaly fungovat. Jak se ale stalo, že mám všechny složky "jen pro čtení"? Mám tedy teď všechny složky na všech discích znovu odškrtnout? Nebo ne? Nebo to tak má být?

***
Tak jsem se ptal kamaráda a všechny složky zaškrtlé "jen pro čtení" má také, tak tím to asi nebude. Nyní jsem se díval na hyberfil a má jen 11,9 GB !!! Mám 16 GB RAM = nemělo by to být tedy 16GB nebo se to časem zvětší? Neodešla Ramka, ale stále jí PC bere, že je OK? Už opravdu nevím.

u xp se ukládal celý obraz paměti do hiberfil, u w7 už jen důležitá část, takže je o něco menší než ram.

říkáš "nějaké složky", neříkáš jaké, ani z pohledu kterého uživatele.
protože jeden adresář má pro různé uživatele různá práva - proto práva v "nt řadě" existují.
obyčejné dosové read-only už téměř 20 let nestačí.

mám všechny složky na všech pevných discích nastavené "jen pro čtení"

této, ehm, zrůdnosti příliš nerozumím. není jasné co dělají programy na různých discích - jak se tam dostaly a jaká mají jejich adresáře práva.