Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Set-top-box s hdd a nahrávání?

Zatím mám Yakumo Quick Stick dvb-t; je to malá krabička, jedním koncem se připojí k anténě a druhým přes USB do PC. Na PC teda sleduju nebo nahrávám TV signál v (pseudo)DVD kvalitě. Netřeba k tomu televizi.

Představuju si, že bych ještě pořídil (úplně zvlášť a nezávisle na tom co mám) nějakou HW mašinku, která by měla DVB-T příjimač, velkej HDD, možná DVD vypalovačku (asi není nutný) a USB nebo FireWire port. Existuje taková věcička, která by dokázala fungovat (tj. nahrávat TV program z DVB-T vysílání) bez PC, tj. ve smyslu anténa -> HW -> HDD i bez nutnosti připojit/zapnout TV a PC? Prostě úplně samostatně. A nebo alternativně i s TV, ale jeden pořad sledovat a jinej nahrávat? Přes to USB bych to pak kdykoli připojil k PC a zkopíroval/smazal nahraný pořady.

Nevím zda jsou moje představy reálný, těmhle věcem nerozumím tak do hloubky. Prošel jsem si poradnu, ale chytrej z toho teda nejsu.

Pavel

Občas mám pocit, že jsi rozdvojená osobnost.
To je údaj, s jakým maximálním zpožděním je možné právě vysílaný pořad sledovat, pakliže si tuto funkci zapneš (takový čtyřicetiminutový buffer). Nahrávky se to netýká, ta je daná volným místem na HDD. Ale proč proboha koukáš na ten nejlevnější model? Tvým požadavkům vyhovují modely až značně níže.

edit: Co takhle Sencor SDB-3001T 80GB? (update: zde o tisíc levněji!)

Jo to mi poslední dobou říká kde kdo :-) Asi mě zmátlo, že v tom textu byly spojený pojmy PVR a Timeshift. Už to asi chápu. Koukám nahoru taky kvůli ceně. Co jsem si stihl všimnout a pochopit je, že se ty modely liší velikostí HDD, počtem tunerů (1, 2) a taky tím USB. Bez USB bych to asi z toho vnitřního HDD těžko dostával :-)

Jo ten model vypadá k světu. Zbytek úvah nechám až na ráno, potřebuju se vyspat. Díky za info.
Pavel

To můžu potvrdit. Tohle ale dělám běžně, srovnám cenu v několika (aspoň třech e-shopech). Ale i tak si nejspíš počkám, ono je to pěknejch pár tisíc; čekal jsem míň.

Zůstal bych u svýho Yakumo, ale trhá se mi příšerně obraz i zvuk, jsem-li připojenej k netu (a to je skoro pořád). Jinak nahrávání je OK, 100 minutovej program to zvládá i na interní HDD v noťasu, akorát jsem při tom už nic jinýho nedělal.

Pavel

To máš pravdu, já mám kvůli němu dokonce vyčleněny jedny samostatné Windows, kde jsem zakázal většinu služeb vč. připojení k síti. A neběží tam zhola nic, co by nebylo nutné pro toto použití. Pak je to OK. Naštěstí pracuju na druhém PC, připojeném přes dataswitch, tak mě to ani neomezuje. Jistotu kvalitního záznamu při současné práci na PC budeš mít jen s tunerem s hardwarovým zpracováním MPEG(*). Pokud je kvalitně napsán ovladač a aplikace, pak to řeší vyšší priorita procesu. Ale to se u Yakuma míjí účinkem.

* např. Hauppauge DEC2000-t

Můj jedinej použitelnej HW je můj noťas, s jiným co bych mohl mít k dispozici se bohužel Yakumo nesnáší a instalace havaruje do modré smrti. Teď jsem zkoušel přehrát pořad co jsem nahrával (Krausovo Uvolněte se, což není nic dynamickýho) a občas se to seká, tj. blbě se to nahrálo. Nechápu proč, systém má dostateřnej výkon, Core Duo na 1.66 GHz, 2 GB RAM, možná je pomalejší disk, jinak už fakt nevím, zátěž procesoru není extra vysoká, myšreaguje normálně, tj. systém netzhne - přesto se to uložilo s menším cukáním (ojediněle). Možná je to tím SW, jak říkáš.

Pavel

Snad bych i souhlasil, ale je to hdd v notebooku a někdy se mi zdá subjektivně línej. Při tom nahrávání to na něj zapisuje tak co tři vteřiny (odhad), to mi přijde docela často. Je možný, že by docházelo k nějakýmu zádrhelu, že se to neuloží včas?

Ten SW nemá ani nastavení pro cache do paměti nebo ramdisku, přitom by se mi to velice hodilo, řekněme 100 MB do ramdisku jako cache a pak to najednou uložit na disk. Asi není cesta jak mu to vnutit.

Pavel

Jak již jsem psal, ovladače pro Yakumo stojí za starou bačkoru. Jediným spolehlivým řešením je aplikaci zajistit trvalý dostatek systémových prostředků. Takže buď musíš pokaždé zakázat síť a shodit na co přijdeš, nebo si tam musíš dát druhé Windows a řádně si je okleštit (s čímž zkušenosti máš).
Někdy si zkus nahrané video proskenovat pomocí PVAStrumento. Jak tě tak poslouchám, asi to bude chyba za chybou. Někdy musím sw několikrát spustit, než dosáhnu stavu, že zelená dioda na přijímačí svítí trvale (=bezproblémový příjem), ale když už se to podaří (a nevypozoroval jsem proč se to tak chová), pak mám v oněch vyhrazených Windows nahrávku bez jediné chyby. Podle mě tento přijímač je v zásadě dobrý, jen ta podpora, ta je bídná.

Mám silný tušení, že máš to stejný Yakumo jako já, je to tak? Quick Stick Basic dvb-t.

Systémový zdroje, hm, laicky bych řekl, že jich je dost :-) Druhý Win, no do toho se mi moc nechce, možná to ale tak i dopadne. PVAStrumento - kouknu na to.

Jak tě tak poslouchám, asi to bude chyba za chybou.

Vypadá to tak? Ono člověka zamrzí, že má digi příjimač, slušnej signál (sem-tam kostička), pořad vidí OK, ale uloží se to s trháním (semtam, ne furt).

Používáš ten alternativní Yakumo TV Viewer? Mě se nepodařilo ho úspěšně rozběhat, buď je jen pro dvb-s nebo vyžaduje pouze BDA ovladače a to už je moc velká magie, i vzhledem k tomu, že mám už instalovaný ty stand. (snad VDM se tomu říká?).

Pavel

Ano, mám stejný. Po experimentech jsem nakonec zakotvil u původního sw a ovladače. Co se týče Yakumo TV Viewer, ten vskutku pracuje pouze s BDA ovladači (stejně jako aplikace třetích stran - ProgDVB, MyTheatre...). Pokud je tam chceš dostat, odstraň ovladač stávající (i aplikaci, stejně pak nepůjde) a důkladně a bez ostychu smaž v registrech vše, co najdeš pod heslem Yakumo. Po restartu je zkus nainstalovat.

Když použiješ různé USB porty (pokud jsou sdílené, pak to nejde), dokonce můžeš naučit systém použít ten a nebo ten ovladač. Každopádně začni s tím BDA.

Tak zaprvé nemusí přesně sedět časový údaj a zadruhé jsou i chyby, kterých si nemusíš na první pohled všimnout. Pokud ale v té 40. minutě PVAStrumento nic nehlásí, vsadil bych spíš na nepřesný časový údaj při přehrávání. Rovněž se může stát, že se vyskytne chyba, kterou Strumento nezaznamená. To celé záleží na tom, jak se při ní zachová nahrávací software.

Měl bych skromné přání. Přimlouvám se za psaní řadových číslovek s tečkou. Děkuju. :beer:

Vidím, že nenecháváš nic náhodě. Cybex byl v mém případě jediný obchod, který jsem zkusil. Přece jen, já nekupuju... ;-) Tedy zatím, nemohu říct, že by mě ten přijímač nezaujal. Kdyby byl kombinovanej ještě s DVB-S i s možností podmíněného přístupu, vzal bych ho za tu cenu hned. Jen aby tam nebyl nějakej hlučnej disk. A též aby bylo rozumně (a pasivně) řešeno odvětrání.

je to již starší model ale možná by vám posloužil k vašemu účelu. recenze9.php . Určitě již jsou nové modely, ale nemám čas to teď hledat. Lepší by již bylo kombo DVB T/S s CryptoWorksem, kde se dají sw emulovat karty a případně i dva tunery aby se dalo nezávisle nahrávat jak z terestriálu tak ze satelitu zároveň.