Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada za NAS - doporučte LAN disk

Ave. Tak mi potřetí odešla NASka. Právě teď /22:05/ (dým, smrad jak z nohy). Je to v záruce, budu teda chtít zpět chechtáky. Nechcu to už ani vidět, potřebuju ale síťový disk s gigem LAN - žádné FTP, žádné DLNA, žádné automatické zálohy. Nemám sice moc rád mořské gatě, ale celkem se mi líbí toto. Máte s tím někdo zkušenosti?

Zabaleno, odesláno k reklamaci. Právě doluju data z disku (widle na to nevidí, kopíruju to v live Linuchu... Ku*va, jede to jak hrbáč po schodech). Nikdo nemáte obyčejný dvou/tříterový síťový disk, který byste mohli doporučit? Su bez toho jak nahý...

Já jsem těch livek pár udal, ale zákoši si dost stěžují - nízký datový tok (dokonce to padá pod 2MBps!), dlouhé probouzení ze sleepu, přehřívání. Před staletími jsem dodával zubařům jakýsi Zyxel (typ už si nepamatuju), ten šlape dodnes. Ku*va drát, Vesmír se prostě rozhodl, že mě roznese na kopytech - QNap je snad jeden z těch lepších...

mám z práce pučený starší 2tb wd my book. pomalé jak sračka, zápis 13mb, čtení ujde 24mb.
ale dá se čekat, že ta novější černá řada "live" už bude rychlejší.

odpoledne pak zkusím, jak se chová zyxel310.
ale musím taky pohledat, jak se zakazují kdejaké indexace či jiné voloviny - už 2x za den mu hráblo a začal si tam pro sebe cosi šrotovat.

čtení ovšem jen 14mb/s

No a to je ono. Ten QNAP jel statečně 40/30, odcházel ale jak podzimní listí. Já snad dám na Tače a postavím si to na Atomu (nyní mám plonkovní dvouterový disk). Moc se mi do toho ale nechce - škatuli, zdroj, asi by to dopadlo finálním "pavoukem". Spíš bych chtěl nějaké hotové řešení.