Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Využitie procesora na 100 percent

Dobrý deń,
Potreboval by som poradiť mám nootbook IntelR Core TM 2 Duo CPU T5550@1,83 GHZ
2GB RAM...EXTENSA 7620 G
Ked zapnem PC a stači hociaky program ktorý zapnem alebo aplikaciu ci textový dokument internet tak mi procik vyskoci na 100 percent využitie je možne že som niečo nastavil v registroch no niesom si isty kde a čo a či som niečo take aj urobil, skor možno neaky program, ktorý som mal ma optimalizaciu.
Pocitac som precistil antivirusom, spybotom a online NOD antivirusom a nic som nenasiel...tiez som presiel wise care 365 ci nahodou neake problemy v registroch...Za kazdu radu dakujem a v procesoch mam vsetko vypnute

Logfile of Spybot 2.0.12.0. Copyright © 2000-2013 Safer-Networking Limited. All rights reserved.
Scan saved at 19. 1. 2013 11:45:33
Platform: Windows XP (Build: 2600) Service Pack 3 (5.1.2600)

Running processes:
[System Process]
System
smss.exe
csrss.exe
winlogon.exe
services.exe
lsass.exe
svchost.exe
wuauclt.exe
alg.exe
explorer.exe
SDUpdate.exe
taskmgr.exe
SDWelcome.exe
SDTools.exe

O20 - Winlogon Notify: SensLogn = WlNotify.dll
O20 - Winlogon Notify: wlballoon = wlnotify.dll
O20 - Winlogon Notify: ScCertProp = wlnotify.dll
O20 - Winlogon Notify: AtiExtEvent = Ati2evxx.dll
O20 - Winlogon Notify: sclgntfy = sclgntfy.dll
O20 - Winlogon Notify: crypt32chain = crypt32.dll
O20 - Winlogon Notify: cscdll = cscdll.dll
O20 - Winlogon Notify: Schedule = wlnotify.dll
O20 - Winlogon Notify: dimsntfy = %SystemRoot%\System32\dimsntfy.dll
O20 - Winlogon Notify: cryptnet = cryptnet.dll
O20 - Winlogon Notify: termsrv = wlnotify.dll
O23 - Service: Microsoft ACPI Driver (ACPI) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\ACPI.sys
O23 - Service: Ovladač zabudovaného řadiče Microsoft (ACPIEC) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\ACPIEC.sys
O23 - Service: Adobe Flash Player Update Service (AdobeFlashPlayerUpdateSvc) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash\FlashPlayerUpda teService.exe
O23 - Service: Advanced SystemCare Service 6 (AdvancedSystemCareService6) - /owner unsupported/ - D:\Programy\Advanced SystemCare Ultimate\ascsvc.exe
O23 - Service: AFD (AFD) - /owner unsupported/ - \SystemRoot\System32\drivers\afd.sys
O23 - Service: Výstrahy (Alerter) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
O23 - Service: Služba brány aplikačního rozhraní (ALG) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\System32\alg.exe
O23 - Service: Správa aplikací (AppMgmt) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
O23 - Service: AdvancedSystemCareAntivirus (ASCAntivirusSrv) - /owner unsupported/ - D:\Programy\Advanced SystemCare Ultimate\ascavsvc.exe
O23 - Service: Stavová služba ASP.NET (aspnet_state) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319\aspn et_state.exe
O23 - Service: Ati HotKey Poller (Ati HotKey Poller) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
O23 - Service: ATI Smart (ATI Smart) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
O23 - Service: Zvuk systému Windows (AudioSrv) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
O23 - Service: Prázdný zvukový ovladač (audstub) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\audstub.sys
O23 - Service: Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet (b57w2k) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\b57xp32.sys
O23 - Service: bdfsfltr (bdfsfltr) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\Drivers\bdfsfltr.sys
O23 - Service: Služba inteligentního přenosu na pozadí (BITS) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
O23 - Service: Prohledávání počítačů (Browser) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

A kde vlastně zjišťuješ využití CPU?

Další otázkou je, kde je problém nebo lépe "O co ti tedy jde?" Pokud ti vadí, že máš aktivitu procesoru na 100%, ale nezpomaluje ti to nějakým způsobem tvoji činnost na PC (lagy, zamrzání,..), tak tady není, co řešit.

Zkus stáhnout program OCCT: http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/sys temove_nastroje/monitoring/occt/?g

Nainstaluj a stiskni jen ON. Hodinu ti poběží test. Pokud to vyhodí nějakou chybu, tak nám jí sem opiš. Je to program, který zatíží CPU a RAM, takže buď dojde k přehřátí CPU (vypne se ti notebook) a nebo test proběhne v pořádku a potom je třeba chybu hledat jinde než v Hardwaru. Vyzkoušej OCCT a napiš.

23 - Service: WIDCOMM USB Bluetooth Driver (BTWUSB) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\System32\Drivers\btwusb.sys
O23 - Service: Indexing Service (CiSvc) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\cisvc.exe
O23 - Service: Síťová schránka (ClipSrv) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\clipsrv.exe
O23 - Service: Systémové aplikace modelu COM+ (COMSysApp) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\dllhost.exe
O23 - Service: Šifrování (CryptSvc) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
O23 - Service: Spouštěč procesů serveru DCOM (DcomLaunch) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\svchost -k DcomLaunch
O23 - Service: Klient DHCP (Dhcp) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
O23 - Service: Služba správy pro Správce logických disků (dmadmin) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\System32\dmadmin.exe
O23 - Service: Ovladač správce logických disků (dmio) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\System32\drivers\dmio.sys
O23 - Service: Správce logických disků (dmserver) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
O23 - Service: Klient DNS (Dnscache) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
O23 - Service: Automatická konfigurace pevné sítě (Dot3svc) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
O23 - Service: Služba EAP (Extensible Authentication Protocol) (EapHost) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
O23 - Service: Zasílání zpráv o chybách (ERSvc) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
O23 - Service: Protokol událostí (Eventlog) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\services.exe
O23 - Service: Systém událostí modelu COM+ (EventSystem) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
O23 - Service: Kompatibilita pro rychlé přepínání uživatelů (FastUserSwitchingCompatibility) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
O23 - Service: Ovladač správce svazků (Ftdisk) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\ftdisk.sys
O23 - Service: Nápověda a odborná pomoc (helpsvc) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
O23 - Service: Přístup k zařízením standardu HID (HidServ) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
O23 - Service: Služba Správa klíčů a certifikátů stavu (hkmsvc) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
O23 - Service: HTTP (HTTP) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\System32\Drivers\HTTP.sys
O23 - Service: HTTP SSL (HTTPFilter) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
O23 - Service: i8042 Keyboard and PS/2 Mouse Port Driver (i8042prt) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\i8042prt.sys
O23 - Service: Služba Windows CardSpace (idsvc) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v3.0\Windows Communication Foundation\infocard.exe
O23 - Service: Service for Realtek HD Audio (WDM) (IntcAzAudAddService) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\drivers\RtkHDAud.sys
O23 - Service: Řadič procesoru Intel (intelppm) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\intelppm.sys
O23 - Service: Sledování infračerveného přenosu (Irmon) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
O23 - Service: Řadič Plug and Play sběrnice ISA/EISA (isapnp) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\isapnp.sys
O23 - Service: Ovladač třídy klávesnic (Kbdclass) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\kbdclass.sys
O23 - Service: Pracovní stanice (lanmanworkstation) - /owner unsupported/ - C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

NO uz mat o neskutocne stvalo..nevsimal som si necinnych procesov zapla sa hocijaka oplikacia a hned v nej vyslo vyuzite 60 percent...tak som odinstaloval systeam advanced care taktiez wisa 369 ci jak na optimalizaciu nainstaloval speed up 2013 prekontroloval updatov drivery a zrazu bezi vsetko fajn...stale nechapem presnejsie kde bol problem ale som spokojeny ze mi uz nic neseka netrha obraz..