Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Politý notebook

Dobrý den,chtel jsem se zeptat,co udelam nejlip,kdyz si nechtene poliju displej a klávesnici u notebooku?
Popripade jak velka je sance,ze se s notebookem nic nestane?

Diky.
lock (karel)

Záleží na konstrukci notebooku. Některé mají klávesnici ve tvaru vaničky a dole podlepenou fólií. U takového notebooku máš hodně velkou šanci, že se nic nestane.

Jinak postup:
1. okamžitě vypnout
2. vymontovat kávesnici, pokud se ti to podařílo polít něčím, co je lepkavé (pivo, limonáda, ...), tak klávesnici opláchnout pod tekoucí vodou. Pak umístit na topení nebo nějkam do tepla a počkat pár hodin (třeba do dalšího rána)
3. displej umístit tak, aby nic nezatékalo za okraje a něčím odsát - papírové ubrousky, ale těmi ubrousky jej nečistit!

Na tom, zda se s notebookem něco stane nebo ne, záleží na konstrukci a na množství toho, co jsi tam nalil.