Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlastní šifrované úložiště

Zdravím. Mám vlastní server s Ubuntu a zajímalo by mě, jak si vytvořit šifrované úložiště pro vlastní účely. Chtěl bych něco, co by mělo webového klienta. Uploadnu si tam soubor a ten se zašifruje a stáhnout pujde jen s klíčem.

Pokial mas vlastny server nekomplikuj si to takto a zasifruj si cely disk, respektive oddiel, ci adresar, ktory bude pouzivat sftp alebo scp server, ktory komunikuju sifrovane.
Pokial trvas na webe tak hocijake ftp beziace so secure protokolom.