Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přetaktování GTX660M problém..

Čau všichni
potřeboval bych poradit, mám grafiku nVidia gtx660m 2GB a chtěl sem jí přetaktovat, tak sem si stáhnul nVidia Inspector a udělám přesně tohle = watch
jakmile to udělám mám frekvenci na 970Mhz a Pamět na 2900Mhz a na GPU boost mám 1085Mhz, jakmile si ale zapnu hru tak frekvence mi nepřesáhne těch základních 835Mhz (default), furt se drží na 835Mhz a nepřesáhne tuto hranici...... už si fakt nwm rady, všechno sem vyzkoušel a nic nepomůže.... :/// zkoušel sem i program MSI afterburner a taky nejde....
Jinak moje celá konfigurace je (Intel core i5 3210M ivy bridge, RAM 4GB 1600MHz, GTX660M 2GB) = Lenovo ideapad y580
Předem chci poděkovat za pomoc.

Tak já se přidám do dizkuze. =P

Co se týče té podložky,ono to není až tak špatná věc..

něco jíného je když si člověk koupí nějakou podložku, která stojí za h****, jinak řečeno, je pěkná ale ventilatory tam stoji za nic, sotva to fouká apod takže to jedině zchladí plast o nějakej ten stupínek, ale teploty to rozhodně neschodí...

Tak jsem byl nucen předělat svou podložku a to tak, že sem musel změnit napajení z 5V na 13,5V, tedy sem koupil u elektrikaře takovou maličkou věc co má cca 2cm čtvereční, původní velký 20cm hezky vypajice osviceny ventilator sem vymeníl za ventilator od Revoltek 140mm a ten teda fouká, přizpůsobil sem ho podložce, soupnul tak aby ofukoval nadechy k ventilatoru od notase, no a helej me, teploty na stole a s podlozkou byly dost rozdílné cca 20°C, a ze to bylo znát.. Notas mě nepalí zapěstí, stul není jak varic.

Navic mi ventilator od notase nehučí pri hrach, vlastně nejsou skoro ani jeden slyset..

Dájí se schodit teploty u notase, ale rozhodně ne ubohymi slabými a konvečními podložkami..

Ohledně NVidia Inspector, mě přetaktování jde v klidu, bez problému přetaktuju jádro o 120MHz a teploty nepřesahnout 8O°C a bězi ve stressu 2hodiny, což je dobrý vysledek.. (NVidia GeForce 9600M GT 512Mb)

Kazdopatně jsem to zkusil a da se to...

Nech to tak jak to je.Těch pár Mhz Ti na výkonu nepřidá a navíc si akorát budeš zbytečně huntovat notebook.Už takhle mají notebooky problémy z chlazením a tím že budeš šachovat s frekvencemi(A to zcela zbytečně,notebooky budou vždy pomalejší jak jejich plnohodnotní desktop bratříčci,i kdyby ten notebook měl v sobě buhví co)tomu stroji jen zkrátíš život.

Nevim jestli to určeno ted me, nebo jemu, já jsem jen chtěl říct, ze to jde, a zrovna mě..=D

Kazdopatně nevyužívam to, zatím vše jde bez problemů a na WoW, CoD MW3, Black Ops apod to zatím stačí v klidu..

A doporučuji to i tomu manikovi stejne tak jako ty nám.