Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Soutěž …o nejlepší kočičí oči

Hledáme doma účinnou a relativně jednoduchou metodu opravy kočičích očí, tedy takovou analogii opravy červených očí u lidí. Foceno bleskem, který sklivec prosvítí až na sítnici. Ve skutečnosti mají být pupily skoro černé.

Zkoušel jsem v Gimpu vybrat oblast oka (se Shiftem, dokud nebylo vše vybráno) a dvakrát za sebou aplikovat změnu jasu (na minimum). Barva byla jakž-takž odpovídající, ale zůstaly tam na okrajích jednotlivé pixely, které nebyly zahrnuty do výběru a ty při 100% zvětšení barevně vadily, neladily. Musel bych oko mnohonásobně zvětšit a doslova vybrat pixely na hraně místo vedle místa - a to se mi nechce.

K dispozici je i Photoshop CS4, případně Zoner PhotoStudio do verze 10.

Screenshoty po úpravě, včetně popisu postupu, vítány. Vítěz bude vyhlášen kočičákem týdne a obdrží nejedno virtuální pivo.

Díky :-)

Postup: Gimp, kouzelná hůlka, zvětšit výběr 1px, odbarvit na průměr, zaoblit výběr 5px, křivky stáhnout střed až dolů, štětec rozmazání - objet okraje, štětec klonování - odstranit lesklé tečky na řasách. Ještě by to chtělo asi trochu rozmlžit, ale to už se mi nechce...
[http://pc.poradna.net/file/view/12484-oci2-jpg]