Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Win xp na vedlejší disk

Ahoj poradno mám teď disk C na něm je W7 a pak disk D a tam je W8 ale kdž jsem instaloval W7 tak jsem měl připojený i druhý disk.Takže když odpojím disk D píše to ntldr nenalezen.Slyšel jsem že na W7 není ntldr ale asi je když to píše.Ale to mě nevadí .Chtěl bych si na disk D nainstalovat Xp protože starší hry některé mají s W7 problémy atd.Jenomže když si při instalaci vyberu disk ne a dám jen aby to smazalo tu W8 nebo aby to nemazalo nic,nesmaže se tím ta W7 z disku D kde je ten ntldr?Chtěl bych tim vytvořit dualboot ale ten už teďko mám.

Tak si na ten disk s Win7 nakopiruj ntldr a aj ostatne subory ako boot.ini apod (je mozne ze si tam mal nejake zvysky z XP), do rootu aktivneho oddielu (zobraz si oddiely v sprave diskov, moze tam byt extra "boot" oddiel ktory je oznaceny ako aktivny, ak ano tak tomu sa da priradit pismeno). Subory kopirujes samozrejme z rootu aktivneho oddielu toho druheho disku. Tiez moze byt aktivny oddiel specialny bez pismena (pismeno sa da priradit), vidis to vsetko v sprave diskov (pravy klik na tentopocitac - spravovat).

ve správci mám u disku kde je W8 napsáno V pořádku(Systém,aktivní,primární oddíl) a u disku kde je W7 je napsáno V pořádku(Spouštěcí oddíl,stránkovací soubor,aktivní,stav systému,primární oddíl) ale co s tím mám dělat odkud mám nakopírovat soubory ntldr,boot.ini

Predsa z aktivneho oddielu na disku kde je W8 na aktivny oddiel na disk s W7. Ak tam ziaden ntldr neni (asi neni) tak potom to znamena ze mas na tom disku s W7 blby bootsektor oddielu (co je hodne divne ale ja neviem jak si to instaloval), v tom pripade sa to da opravit nabootovanim instalacky W7 (pripojeny mat len SAMOTNY disk s W7) a zvolit si tam nejake menu ze opravit - opravit bootovanie.

Ak chces mat XP aj W7 na jednom fyzickom disku tak najlepsie urobis ak nainstalujes na niektory disk najprv WinXP nacisto na nejaky mensi oddiel a potom Win7 nacisto na dalsi oddiel (oddiely najprv vsetky zrusis a potom postupne vytvoris nanovo v instalatore oddiel pre prislusne Win)