Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ADSL - délka síťového kabelu až 20 metrů - nevadí?

Zdravím všechny :-)
Z ADSL routeru vedou síťové kabely do čtyř pc, přičemž současná max. délka kabelů 5 metrů. V nových prostorách bude větší vzdálenost mezi routerem a některými pc, takže bude potřeba použít síťové kabely aspoň 10 metrů, v jednom případě i 20 metrů.
Dotaz: Má délka síťového kabelu vliv na kvalitu připojení (výpadky, rychlost,..)? Předpokládám, že by to nemělo vadit, ale raději se zde ptám ;-) Předem děkuji za odpovědi :-)

ADSL kabely? Zde se řešil obyčejný, běžně používaný síťový kabel, takže UTP s konektorem RJ-45. Ty seženeš v obchodech s počítači a snad i v elektrech. Kabel z ADSL do splitteru má taky RJ-45, ale myslim, že může mít i RJ-11 (používaný u telefonů), kabel je telefonní.