Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Resize partition na SBS 2003

Dobrý den,
je nejaky spolehlivy zpusob jak resiznout systemovou partisnu? Kdysi davno se nastavila na 10GB a uz nejaky cas mi na tom dochazi misto (vecer kdyz se dela zalohovani je na Ccku kolikrat i 100MB volneho mista, ted jen 760MB). Na D (kde sou data) mam cca 40GB mista ..

Chtelo by to zaruceny zpusob jak to udelat - tj aby mi pak server byl schopny nabootovat...

10GB je bohatě dostačující místo, pokud nejsou na systémovém disku kraviny. Nemáš na něm náhodou např. velké profily uživatelů, logy nebo swap file? Takové věci stojí za to přesunout jinam. Z dlvodů výkonu je nutné alespoň 20% volného místa na systémovém disku udržovat neustále.

Vyplatí se používat zhruba takovéto rozdělení: (a také zvážit dynamické disky)

[http://img98.imageshack.us/img98/616/partitionne0.p ng]

Resiznout partition přímo systémovými nástroji lze přes DISKPART http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;e n-us;300415&Product=winxp, ale pozor nejde to s disky které jsou dynamické a lze rozšiřovat disk jen do prázdného místa.