Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Návštěvní kniha

Jsou nějaké rozdílí mezi návštěvní knihou která používá databázy, a
ta co používá soubor z příponou .cgi místo ní? Mohl by mi někdo vysvětlit
jaké jsou mezi tím rozdíly? A případně jestli se dá využít ten soubor i nějak jinak.

Předem děkuji za odpovědi.

Mezi návštěvní knihou, která používá jako úložiště databázi a takovou, která používá ukládání do souboru, je celkem zásadní rozdíl: první ukládá texty příspěvků do databáze, kdežto ta druhá do souboru. ;-)

Přípona .cgi je obvykle používána pro nějaký CGI skript (Perl, Python...), takže úložiště bude zajisté jiné - to co vidíš v adresním řádku nemusí být to kam se ukládají data.

question226.htm
cgi.htm

Prakticky všechno se dá ukládat do souboru.

Ale díky slovu "tento" v tvém dotazu si nejsem jist, že jsme si rozuměli. V konkrétnější rovině: jde ti o použití nějakého hotového skriptu typu "návštěvní kniha" na tvých stránkách, nebo se ptáš jen tak obecně?