Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přetaktování procesoru AMD

Dobrý den, mám problém s notebookem, přetaktovala sem procesor z 1.5Ghz na 2.4Ghz v programu prime95 podle návodu, ale nějak se nevydařilo, teplota na CPU byla na 74°C tak sem to nějakým zázrakem vrátila zpět na 1.5Ghz, ale RAM se mi využívá na 60%, před tím než jsem to přetaktovala tak to bylo na na +/- 30%. Nevíte jak to vrátím vše do původního stavu ? Bojím se aby se nerozbil.

Primetest je program m.j. na testování procesoru. Sám nic netaktuje a nenastavuje. Je běžné že pokud je počítač v klidu běží na pomalejší rychlosti (1,5ghz např) a při spuštění něčeho náročného (primetest) se zrychlí na běžnou rychlost (2,4ghz). Ovšem jméno notebooku jsi nedodala.
Vytížení ram s tím nejspíš nijak nesouvisí, nejspíš stačí restart...někdo si plete vypnutí a režim spánku...