Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyber LCD TV ..nejake zkusenosti?

dobry den,
prave mam dilema s vyberem nove televize, rozhodl jsem se pro technologii LCD. zatim se rozhoduji mezi modely uvedenymi dole..ma nekdo s nekterou z nich zkusenosti? Jak byste volili vy? Priblizne stejna cena, hodne podobne parametry..ktery vyrobce je lepsi?
dekuji

http://www.kasa.cz/audio-video-technika/koupit/2578 08/samsung/samsung-le27s71/?session=k1qnhh80bdpr68t 0c36u03qbh6

lg-rz-26lx2r-1358-p.html

Asi vyvolám hodně nesouhlasných reakcí, navíc se nevyjadřuji přesně k tématu.
Táta má asi půl roku LCD Panasonic, model z hlavy neznám a po počátečním
nadšení by už do koupě LCD v této době nešel. Obrazu nelze nic vytknout,
ale neustálé přepínání mezi formáty pije po čase krev. V dnešních dnech
bych dal přednost klasické 100Hz TV s hřebenovým filtrem a jinými vymoženostmi
za mnohem méně, než poloviční cenu, IMHO.

jj, navíc "hrozí" DVB-T, a co potom s telkou za spoustu peněz ke které člověk potřebuje externí tuner s dalším ovladačem a bez featur, které TV nabízí.. To nejsou IMHO rozumně vynaložené peníze. Ke klasické TV za pár šušňů si jednoduše tuner dokoupím, a až doslouží (nebo mě nasere :-)), tak ji s klidným srdcem vyhodím. Ale LCD za 30 a více, to by mi bylo líto.

P.S.: nehledě na to, že LCD je stále ve vývoji, a co rok se vizuální kvalita displejů řádově zlepší.

musím souhlasit, že bohužel není vhodná doba pro nákup LCD (o plasmatických ani nemluvím - to je vyloženě krok vedle). Jsou již nové LCD panely (technologie výroby) ale bohužel drahé a staré se budou ještě doprodávat dlouho. Doporučuji CRT 100HZ TV max řádově kolem 10 tis. pokud používáte jiné zařízení pro demodulaci signálu (sat, video apod.) kde je RGB či obdobný kvalitní výstup, nepotřebujete ani hřebenový filtr. A počítejte s tím, že je to investice tak na 4 roky, doby kdy se kupoval TV na 10let a více jsou pryč a kvalita výroby neuvěřitelně klesla (vzhledem k neustálému snižování výrobních nákladů). Důležité je dbát na čistotu barev obrazovky (fleky v rozích), protože kvalita vyráběných obrazovek větších úhlopříček rapidně klesla. Tedy pozorovat nějakou celistvou barevnou plochu nejlépe červenou. Kupovat v kamenném obchodě nechat předvést a ne ji brát zabalenou v krabici.