
Chyba DHCP
Dobrý den, uměl by někdo znalý rozluštit hlášku v prohlížeči událostí: Zapůjčení adresy IP 192.168.1.3 pro
> síťovou kartu s adresou 0019212740EB byla serverem DHCP 192.168.1.1
> odmítnuta. (Server DHCP odeslal zprávu DHCPNACK)
Při této hlášce se PC /XP Pro/ vždy automaticky restartuje. Je třeba něco změnit v nastavení routeru? /Netgear JWNR2000/- kabel od internetu vede do routeru a z routeru kabelem do PC.
DHCPNACK je odmietnutie poziadavky dhcp serverom a ako dovod je. Dochadza k tomu z dovodu, ze nespravnej poziadavky zo strany klienta alebo je klient blokovany priamo na dhcp servri alebo doslo ku konfliktu IP adries.
Teoreticky nemusi byt problem v PC, problemy s dhcp serverom casto naznacuju skore umretie routru na starobu.
Díky za odpověď, ten router je asi jeden a půl roku starý, patrně tam bude něco špatně nastaveno. Kdyby to byl třeba ten konflikt IP adres, tak na co se podívat v nastavení routeru a co případně zkusit změnit, jestli to takto na dálku lze vůbec říct.Já totiž, jak se dívám, ani v těch konfiguračních datech od poskytovatele žádnou IP adresu nemám uvedenu, pouze DNS servery.Ale router si při prvním zapojení něco sám natahoval, takže to zadání IP adresy možná proběhlo automaticky.
Nastavene nemas zle nic, pretoze ku konfliktu ip adries nemoze u dhcp servera dojst. Zaznamy si totizto uklada do tabulky automaticky a rovnaku ip adresu neprideli 2x 2 pocitacom. Ked to tak robi treba ho vyhodit.
i může, např. po jeho restartu/rebootu. Jednoduše si tu IPčku lízne nějaký jiný hostitel a původní má smolíka..
Omlouvám se, problém stále trvá a ten starý dotaz už jsem nemohl najít.
Bylo mi doporučeno následující: Můžete vyzkoušet
přeinstalovat ovladač síťové karty, případně zkusit změnit IP adresu sítě v
netgearu ze současné 192.168.1.0 na např. 192.168.2.0.
V menu routeru /Netgear JWNR 2000 - do něj vede kabelem internet PPPOE a z něj pak LAN do PC/ je v položce LAN Setup toto:
LAN Setup
Device Name: JWNR2000
LAN TCP/IP Setup
IP Address . . .192.168.1.1.
IP Subnet Mask . . . 255.255.255.0
RIP Direction: Both RIP Version: Disabled
Use Router as DHCP Server
Starting IP Address . . .192.168.1.2.
Ending IP Address . . .192.168.1.254
Dalo by s z toho vyčíst, co případně změnit, aby nedocházelo k výše uvedené chybě?
Zkoušel jsem i test stability v programu Everest, tam se zdá všechno v pořádku. Systém je čerstvě přeinstalovaný /recovery/ a dělalo to i před tou přeinstalací-proto jsem to přeinstalovával. V tom Everestu, test hardwaru zdá se bez problémů.Vždycky celý počítač spadne, na chvilku se objeví modrá obrazovka, pak se restartuje a v prohlížeči událostí se objeví uvedená chyba.
http://pc.poradna.net/q/view/962985-problem-s-rout erem
nebudu to psát znova. ty zkazky cos tu sepsal s tím nijak nesouvisí.
edit: pokud ti padá PC domodra, nenapadlo tě, že třeba uhnila tvá neznámá síťová karta v neznámé desce?
edit2: wow, to musí být pěkná sračka, ECS: http://www.coffer.com/mac_find/?string=0019212740E B