Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Era - internetové bankovnictví

Ahoj,

tak včera jsem se tu ptala na telefon Xperia Miro a dobře jste mi poradili, tak jsem tu zase. :-)
Potřebovala bych poradit - v Era bance jsem si zřídila osobní účet, zřídili mi platebí kartu a teď mě lákají na internetové bankovnictví, že prý je to pohodlné a hlavně platby jen za 1 Kč. Narozdíl od "papírového" hromadného příkazu.
Je to ale bezpečné?

Co je nutné mít v počítači třeba za antivirák, abych předešla případnému napadení mého účtu?
A kdybych se někdy připojovala i přes mobil, jaký antivir pro Android?

Díky všem za odpovědi.

V kostce ti popíšu jak to v Eře/ČSOB (je to jedna firma a časem se vše sloučí do jedné značky) funguje.
Budeš mít k el.bankovnictví spárovaný telefon (číslo). Dostaneš od nich v dopise identifikační číslo a PIN k první autentizaci připojení k el.účtu. Každé připojení do el.bankovnictví vyžaduje PIN a kod (prvni autentizace), a následně do tvýho telefonu dostaneš sms s jednorázovým unikátním kodem pro vstup do tvého účtu (druhá autentizace). Uvnitř se zadávají transakce a každá než se odešle vyžaduje autentizaci přes poslaný kod na tvůj telefon.
Autentizace

Pokud ti někdo ukradne telefon, a ta dotyčná osoba nemá informace o první autentizaci k účtu (ID a PIN) tak je bezpečnost relativně vysoká. Případně naopak, někdo by ti vysledoval ID a PIN, ale bez telefonu je mu to k prdu.
Všechny platby platební kartou (případně kreditní kartou od Ery, účet je spárován s kreditkou) provedené v eshopech vyžadují ověřovací kod, který dostaneš obratem do telefonu. Proto je nutný neztratit kartu (opsané informace) a telefon najednou.

Zabezpečení počítače (antivir, firewall) je samostatná kapitola, to má být v počítači v každém případě.

kostce ti popíšu jak to v Eře/ČSOB (je to jedna firma a časem se vše sloučí do jedné značky)

:-D:-D:-D

Jako člověk najatý na slučování IT systému dvou spojených bank jsem se musel smát. Časem spojí.. heh ;)