Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smazat OS

dobry, den mám zavirovanej pc. mám win 8 a chci to uplně celí smazat nepustí mě to nikam takže asi někde v bisou to musím smazat nevíte někdo jak? a kdyby šlo se nák dostat na plochu nebo jako to načíst taky by se mi to hodilo abych si mohl něco zálohovat .prosím potřebuju poradit

Budete muset v BIOSu správně nastavit bootování z instalačního CD (na Google jistě bude spousta návodů, ale dá se to najít i pouhým pohledem - hledat slovo Boot). Po vložení CD či DVD by měla nastat instalace systému, nejlepšího je zformátovat současný systémový oddíl (přijdete o všechna data na něm) a nainstalovat systém znovu.

Co se týče zálohování, tak je možné použít nějakou Live distribuci na CD a překopírovat data z ní. Můžete stáhnout třeba Ubuntu.

Nikdo vám sem nejspíše nenapíše krok za krokem, zkuste si podle mého psaní pohledat věci na Googlu - měla by to být hračka.