Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde spustit instalace windowsXP z CD po poruše PC

Dobrý den,
prosím o radu, jak přeinstalovat windows XP.

Popis problému:
PC nespustil program, který jsem otevřel, zkusil jsem to znovu se stejným výsledkem, následně jsem pc restartoval. A to už se opakovala taková "porucha". PC najíždí, objeví se klasický obrázek winXP, za okamžik se objeví černá obrazovka s kurzorem myši. V této obrazovce s PC nic nejde provést. Za okamžik se PC samo restartuje a vše se opakuje.

Při pokusu o nouzový režim se situace opakuje s tím rozdílem, že na černé obrazovce je ve všech rozích napsáno "Nouzový režim". Při tomto problému PC vydává po celou dobu charakteristické zvuky (stejné jako u "práce" procesoru, ale ihned useknuté, opakující se v určitém intervalu tt----tt----tt----tt).

Rozhodnu se tedy přeinstalovat winXP, ale cd se po startu PC nechce spustit. Po vygooglení instalace winXP narazím na tuto poradnu, kde doporučují v biosu nastavit prioritu v boot - spuštění z CD-ROM na prvním místě. Zkouším tedy nastavit příslušnou prioritu, ale v "mém" biosu jaksi možnost CD-ROM chybí (jsou tam jen 3 položky, v příkladu byly 4 položky...).

Budu rád za Vaše rady jak vyřešit tento problém.
Děkuji za pomoc

Předtím CD mechanika normálně fungovala?
Nejdřív zkus PC bednu otevřít a zkontroluj zapojení konektorů, jestli není nějaký třeba popovytažený.
Jinak v biosu nemusí být v nabídce napsáno přímo "CD mechanika", ale třeba jen výrobce a typ mechaniky.

Děkuji za rady,
V záložce boot byla položka ATAPI CD-ROM, po rozkliknutí se zobrazil typ, který se shodoval s jednou z položek v záložce BOOT/nastavení priority. Kromě této položky zde byly ještě FLOPPY DRIVES a ještě typ pravděpodobně hardisku,tak jsem dal na první místo typ mechaniky CD-ROM a už instaluju:-)