Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ať se mi nezobrauje stále ZKOMPRIMOVAT zprávy v Outlook Express.

PROSÍM o radu. Neustále se mi PŘI KAŽDÉM VYPNUTÍ programu OUTLOOK EXPRESS na obrazovce ukáže nabídka Z DŮVODU UVOLNĚNÍ MÍSTA NA DISKU MŮŽE OUTLOOK EXPRES ZPRÁVY ZKOMPRIMOVAT,toto může trvat několik minut. NECHCI, ABY SE MI TATO NABÍDKA NEUSTÁLE ZOBRAZOVALA. Protože minule jsem nechtěně dal ano a o všechny zprávy jsem přišel.Nikde jsem je nenašel a nikdo mi nebyl schopen poradit. I v opravně tvrdili,že jsem o vše přišel. Můžete mi někdo prosím poradit, ZDA SE TO NĚKDĚ VYPNOUT,aby se mi tato nabídka nezobrazovala? DĚKUJI předem za pomoc.

No, já bych tak kategorický nebyl, OE z lenosti používám už určitě víc jak 10 let a když si hlídám počet zpráv a včas (cca dvakrát až třikrát za rok) je přesunu do jiné složky (nevím proč ale chci je prostě mít zarchivované) tak mi zatím (ťuk ťuk) slouží k (téměř) plné spokojenosti.

A k tomu problému - řešení existuje a to zápis do registru (vynulování počítadla OE).

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Identities\{D3330C8C-ED28-491E-9929-EC371BA4316F}\Software\Microsoft\Outlook Express\5.0]
"Compact Check Count"=dword:00000000

ten zapis do registru bych asi nezvladl, ale jestli jsem to dobre pochopil,staci si VYTVORIT NOVOU SLOZKU a tam si pretahnout napr.dorucenou postu,oznacit si to dorucena posta za rok 2010 apod,hlavne aby to nebylo vetsi nez 2GB a muzu jet jako dal zase od zacatku? JINAK DÍKY

Postup který u mě funguje.
Mám složku archív.
1. Když mám v doručené složce příliš moc mejlů (cca 1000), vytvořím v archívu novou složku (pojmenuju ji rokem a měsícem)
2. Označím všechny mejly v doručené poště.
3. Zkopíruju (ne přesunu) mejly do té nové složky (Ctrl+C, Ctrl+V, nebo přetáhnout myší a držet CTRL)
4. Až to proběhne bez chyby, smažu vše co je v doručené poště označeno
5. Zkomprimuju doručenou poštu! Pokud to neuděláš, soubor zůstane obrovský, smazané mejly se neodstraňují!

Pokud během operace v bodu 3 došlo k chybě (OE se kousnul, nebo nedokopíroval vše - občas se stane), vytvořím novou složku a do ní zkopíruju zbývající mejly.

S tím registrem:
Vypni OE.
Ten kód tak jak je zkopíruj do schránky. V nějakém správci souborů vytvoř nový textový soubor, vlož do něj text ze schránky a ulož pod názvem třeba OE.REG
Ta přípona REG je důležitá!
Spusť tento soubor a potvrď zapsání do registru.
To je vše. Soubor si někam ulož a až bude OE zase křičet, jenom ho spusť.

Diky, tak jsem udelal to kopirovani. Akorat mi neni jasne.bod 5, jak to,ze se neodstrani smazane maily? Proc je pak mazu, kdyz tam stejne nekde zustavaji a schranka ma pak velky objem? A to druhe je horsi. Nevim,co je SCHRANKA? Kde ji najdu,kam bych to mel zkopirovat? A nevim,co je SPRAVCE SOUBORU?

Schranka je část paměti, kam se ti uloží to co kopíruješ pomocí Ctrl-C a potom někde jinde vysypeš pomocí Ctrl-V. Správce souborů je třeba Total Comander, parodie na správce souborů je třeba Průzkumník ve Windows. Na výše zmíněnou operaci nepotřebuješ ani jedno, ani druhé. Co se mazání mailů týká, tak .dbx soubor opravdu zůstáne stejně veliký, i když ho promažeš. Ono se to nesmaže, jenom se to místo označí jako neobsazené a právě při komprimaci by se to mělo zmenšit. Já to dělám jinak, prostě celý .dbx smažu, ono si to po restartu udělá nový, malý a prázdný.

Smazal jsem ten soubor .dbx doporucenou postu,ale nepomohlo to,tak nevim,jestli bych nemusel smazat vsechny soubory .dbx a ne jen doporucenou postu,to uz bych se bal.

Tam to jsem teda zkopiroval do poznamkoveho bloku a napise mi to,ze soubor byl uspesne dan do registru,nebo neco takoveho,ale nepomaha to.Nevadi,ze je tam napsano verze 5 a ja mam verzi 6?

Podrobný postup už sem dal JoDik.Prostě založ si další složky a tam to přesuň.Pokud nevíš jak,tak OE-Soubor_Složka-Nová,pojmenuj třeba "2012-doručená" atd.Tam to přesuň a pak zkomprimuj,jinak se soubory opravdu nezmenší..Jestli se bojíš,tak si napřed vše zálohuj(Je to dost schované a ve složce s nesmyslným číselným názvem,takže buď Hledat-soubory dbx nebo OE-Nástroje-Možnosti-Údržba-Složka úložiště a tam vidíš cestu.Tak si všechny soubory dbx někam zazálohuj a pak v OE ty staré nepoužívané zprávy v nových složkách klidně vymaž,v případě potřeby si je tam zase přidáš Importem.Nakonec nezapomeň vysypat z koše všechny bak soubory vzniklé při komprimaci.Tímto postupem se asi přes 2GB zpráv nikdy nedostaneš.A pak ještě jedno pravidlo:OE není skladiště velkých souborů z příloh,ty se ukládají ze zpráv zvlášť na disk!