Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosím o radu, HDD mi vydavá divné zvuky a ventilátory mi jedou téměr pořád na 100%

koupil jsem si nový (starší PC) deska tam je tato : D102GGC2 - GATEWAY-INTEL , CPU: 3,0ghz, ram: 2GB A windows 7.

Po připojení i jiného HDD mi stejně začal "skřípat" přitom to předtím nikdy neudělal.
Co se týče ventilatoru tak jakmile mi CPU stoupne nad cca 35% ihned začnou vvrčet a jet na 100%.
Myslím si že tam budou nějak špatně nastaveny "nějaké otačky" nevyznám se vtom moc.

Poraďte prosím :) díky

Vysoké otáčky budou dány teplotou a ne zatížením. Co se týče "skřípání", to nemusí být známka nějaké poruchy, ale běžný hluk, který HDD vydává při práci. Můžete jej pro jistotu otestovat utilitou od výrobce.

Ten HDD mi jinak nikdy ty zvuky ale nedělal až teĎ u tady toho pc co jsem koupil, když jsem jej napojil jako 2HDD ne hlavní tak byl potichu, jen když je jako hlavní na kterem je WINDOWS tak skřípe a skřípe. A co se týče teploty tak case je pěkně chladnej a dobře odvětravanej,ani samotný chladič na CPU není nějak teplý.

HDD obvykle neskřípou, pokud nejsou z jednoho druhu dřeva.
Vyměň si ventilátory nebo namaž a bude po skřípání. :puff:
PS. Wiki: "Koláři po staletí věděli, že je nutno používat vždy tři druhy dřeva. Jestliže byly do sebe začepovány stejné druhy dřeva, kolo vrzalo a skřípalo."