Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktorý software je najlepší na obranu systému?

Chcem sa tentoraz opýtať,ktorý software je najlepší na ochranu PC? Myslím aký antivirák a Firewall je najlepší.
V súčastnosti používam Avast Free a klasicky windowsácky Firewall. Kedysi som používal ZoneAlarm ale ten žral toľko výkonu počítača že v novšej verzii ho nespustí ani počítač z 1GB Ram. Máte nejaké typy? Zlaté časy,kedy človek nepotreboval na svojom počítači antivíry a kadejaké programy. Kedysi som používal svoj pc 5 rokov a nepotreboval som žiadny antivirák. A teraz každú chvíľu sa dačo dostane do Pc,najnovšie cez windowsácke aktualizacie.

ještě jednou:

k tvojí otázce: já žádný antivir ve windows nepotřebuju.

- operační systém by měl být přiměřeně záplatovaný: ty nejkritičtější hotfixy, o kterých se speciálně píše že řeší nějaký vážný ms problém, ty instaluju. do firmy to není ideální (=alibistická) politika, ale domů to bohatě stačí.
- léta mám všude zakázaný autorun, naopak mám všechny flashky / externí disky / sd karty poznačené vlastním autorunem s ikonou. když ikona zmizí, vím že jsem v prostředí nějakého zavirovaného trouby.
- výhradní používání obyčejného (omezeného) účtu při přístupu ven na internet, tj. pořád.
- instalaci je třeba dělat s adminským oprávněním -> to znamená vyhnout se warezu a crackům. a vyrůst z představy, že když denně nenainstaluju další zbytečný program, že to byl ztracený den.
- používat mozek: dívat se kam jaký odkaz vede, co může stahovat, serióznost zdroje který zdánlivě něco výhodně nabízí
- používat mozek II: vědět co všechno si nechám automaticky spouštět po startu, jaké procesy jsem zvyklý vidět v paměti a u těch co neznám, sledovat ze kterých míst startují, co o sobě píšou, co na to google.
- v minulosti jsem používal slušný aplikační firewall, dnes odmítám řešit obtěžování systému, který by ms nejraději odstěhoval celý k nim i s mými daty (pod zrůdným heslem "kdo nic zlého nedělá nemá se čeho bát"), a který je s bezpečně nastaveným firewallem prakticky nefunkční nebo obtěžující. dnes nechávám zapnutý plytký windows firewall, spíš prevence nákazy z domácí sítě. na routeru je zapnutý jeho paketový filtr, kterému taky říkají firewall. ale hlavně: za routerem jsem za natem. celé posrané ipv6 mi může políbit.
- u home verzí windows není kontrola nad tím, co nechám sdílet. také zabezpečení soukromí v tzv. "domácí skupině" považuju za kus trusu.
- nepoužívat prasečí aplikace. možná se novější generace ms programátorů občas učí psát sw bezpečněji, ale já už jim v ničem nevěřím.

Ja mám Anti-malavare a Avast 8

záleží na konkrétních sw, ale aby zas nedošlo ke stejné blbosti kterou plánoval druhý tazatel (v 13:33) - že se o jeden proces budou hádat dva programy a tím ho nedokáže zablokovat žádný.