Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odchází HDD prosím o rady jak prodlouzit zivotnost

Zdravim , pred asi mesicem jsem tu psal ohledne meho pevneho disku , v te dobe se to jeste dalo , HD Tune 2.55 me psal Warning , ale ted uz pise Failed.Bohuzel jiny disk momentalne nemam a uz sem kvuli tomu della 3x za 3 dny reinstal winu , protoze se me nechteli nacist pri startu PC.
Tady je screen

Bez_n_zvu.png

Zajima me hlavne jak docilit toho , aby jeste aspon pul roku vydrzel , bez toho abych musel porad dokola reinstalovat Winy.Diky za reakce

Když to koupil Seagate tak zkus tuto utilitu: http://www.seagate.com/support/downloads/seatools/
Akorát mě tam mate, že by desktopový disk měl otřesové čidlo? A když jo, tak podle hodnoty s tím za provozu tlučeš ořechy?
Máš tam akorát jeden pending sektor, tak ta utilita by si s ním poradila. A jinak nic nenasvědčuje vadě povrchu. Tato hodnota nejenom značí vadu povrchu, ale i možnou vadu hlaviček. Takže na povrch utilitu a ta to možná porovná. Když už ji budeš mít spuštěnou, tak to přejeď z menu Advanced volbou Zero fill (Erase zero) nebo jak se to tam přesně jmenuje. Tím pro povrch uděláš pro jeho možné vzkříšení maximum. A když nic, tak jdou hlavičky do kopru a tam ti nepomůže ani svěcená.