Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem užitečnost programu ccleaner

Dobrý den už nějakou dobu mě vrtá hlavou užitečnost čistících programů typu ccleaner. Měl jsem ho nainstalovaný od známého co mi skládal PC a až donedávna jsem ho vůbec nepoužíval. Pak jsem ccleaner před pár dny zapnul dal možnost registry a hledat problémy a vyvalila se na mě tuna různých nápisů s možností opravit vybrané problémy. Nic jsem nemazal a šel se podívat na net kde jsem našel hromadu podobných programů co pročistí a zrychlý počítač a tak mě napadlo (jako člověka který se v počítačích zas až tolik nevyzná) jestli mají tyto programy nějaký smysl nebo jen tak náhodně vyklopý nějaké informace a jsou v podstatě k ničemu. Nedej bože jestli nemůžou PCčku spíš uškodit.
Díky za případné informace.

muze pomoct, nemusi mit zadny vliv na PC a muze taky uskodit, pricemz posledni dve moznosti jsou nejpravdepodobnejsi. Z 90% ty chyby, ktere ten program najde, jsou neplatne cesty v registru, ktere zbyly po odinstalovanych programech, nicmene to ze v tom registru nejake takove neplatne informace zustanou vubec nevadi, aby se to nejak na PC projevilo, muselo by tam takovych informaci byt milion. Problem nastava, kdyz se ten program sekne a smaze treba jen jedinou informaci, o ktere predpoklada, ze je neplatna, ale neni tomu tak. Proto je pro lajka lepsi vubec takove programy nepouzivat.

Môže pomôcť - vyčistením temp súborov, cache prehliadačov apod. = môže sa uvoľniť dosť miesta na disku. Samozrejme toto sa dá urobiť priamo vo Windows, resp. v danom prehliadači...

Inak súhlas: "Zbytok co pises je spravny ;)"