Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení souborů

Dobrý den,
potřeboval bych poradit se sdílením souborů, kdokoliv kdo se ke mě připojí na domácí síti tak může disk procházet a kopírovat si co chce, jenže u jednoho notebooku to píše že nemá přístup a já nemám přístup na něj, i přitom, že jsem u něj udělal to co u ostatních, děkuji.

net use x: \\pc\disk /user:někdo heslo

vypisuje nějakou chybu?

setkal jsem se s tím v případě, kdy byl tuším nějaký podivný parametr na straně sdílejícího pc v:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\lanmanserver\parameters

řešení už nevím, to vymysleli naši it.
asi bych tu síťovku odebral a po restartu nechal znovu nainstalovat.
ale příčin bude víc.
ms honí procenta zabezpečení postupnými nekompatilitami mezi verzemi windows, myslím že firemní adminy taky pěkně sere.