Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je bezpečné mít otevřenou bočnici ?

Zdarec, máme s kámošem rozpory o tom, jestli je bezpečné mít otevřenou bočnici, aby to líp větralo...
Já si myslím, že to bezpečné není, protože by v PC usedal prach, ale kámoš říká, že jsem blbý, že to bezpečné je.
A protože tomu moc nerozumím, píši sem, aby jste mi řekli zda-li to bezpečné je nebo ne :-)

Dík všem za odpověďi :-)

Jako nevím, co by na tom mělo být nebezpečného. Šáhnete na desku a zabije vás proud nebo jako co? :D Bezpečné to myslím je, vhodné moc ne. Vnáší se do bedny víc prachu, takže je pak víc zaprášená. Jasně, pokud bednu máte uprostřed pokoje, můžete si do ní třeba kopnout, ale... Pokud je bedna větraná dodatečným větráčkem, je lepší jí mít zavřenou kvůli cirkulaci vzduchu. Pokud je to chlazeno jenom jedním chladičem na procesoru, popřípadě na GPU, chladí to líp otevřený, ale ne nijak převratně. Bezpečné myslím ano, zbytečné většinou taky.

Když nemáte děti batolata a nekopete do něj,
tak to nevadí a uchladí se určitě líp, jako mě.
A prach se do pořítače dostane i do zavřeného.
Jen jednou jsem viděl počítač bez prachu,
ale tam v domácnosti neměli nikde ani koberec,
jen dlaždice a lino.

uchladí se určitě líp

urcite neuchladi, mnohokrat odzkouseno, pokud mas dobre navrhnutou skrin a tedy optimalni proudeni vzduchu, tak se nejlepe chladi se zavrenou bocnici, vzduch totiz nenunika do boku (bocnice nesmi mit diry, respektive je treba je zalepit) a ve skrini vznika optimalni pruvan pri pruchodu vzduchu zepredu dozadu.

Zdravím,

case je navrhnutý tak ako je a má to svoj dôvod! Prúdenie vzduchu. Vzduch má vojsť, prebehnúť vnútrom a vyjsť von.

Nad zadným krytom mobilu sa určite nikdy nehádate, lebo Vás to ani nenapadne, či je bezpečné ho tam nemať. To teraz nesúvisí s prachom a chladením. Proste bol za nejakým účelom vymyslený a má tam byť.

Ako sa to tu už povedalo - ani jeden nemáte pravdu. Nemusíš rozumieť ako to funguje, stačí sa trochu zamyslieť.

Vždy to je bezpečné, tak ako je bezpečné okolie a ľudia okolo. Pokiaľ tam máte napr.: malé decko, čo pichá všade prsty, tak to nebezpečné je. Ak sa pýtaš na bezpečnosť samotného PC, tak by sa dalo povedať aj toto. Ak PC nemá problém s prehrievaním, je čistené, tak otvorená bočnica nepomáha, škodí pomaly, nesprávnym tokom vzduchu, súčiastkam.

Ak sú všetky otvory na case zapchaté prachom, tak otvorené dvierka sú vítané - pri jeho čistení :-)

Napr.: 7 a 8 sa zvykne prelepiť ak tam nemáš tunel alebo ventilátor nech 1, 2, 3 a 4, 5, 6 robí efektívne čo má.
[http://blog.servisprevaspocitac.sk/wp-content/uplo  ads/2011/05/prudenie-vzduchu-zvonku1.jpg]

Pokiaľ ťa to trochu zaujíma tak napríklad toto na začiatok:
http://www.servisprevaspocitac.sk/ako-na-to/preco- je-dolezita-pravidelna-udrzba-pocitaca/

Doplnenie: Ospravedlňujem sa za reklamu, až teraz som si všimol, že to je "firma". Ale to nemení nič na podstate.