Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je bezpečné mít otevřenou bočnici ?

Zdarec, máme s kámošem rozpory o tom, jestli je bezpečné mít otevřenou bočnici, aby to líp větralo...
Já si myslím, že to bezpečné není, protože by v PC usedal prach, ale kámoš říká, že jsem blbý, že to bezpečné je.
A protože tomu moc nerozumím, píši sem, aby jste mi řekli zda-li to bezpečné je nebo ne :-)

Dík všem za odpověďi :-)

Zdravím,

case je navrhnutý tak ako je a má to svoj dôvod! Prúdenie vzduchu. Vzduch má vojsť, prebehnúť vnútrom a vyjsť von.

Nad zadným krytom mobilu sa určite nikdy nehádate, lebo Vás to ani nenapadne, či je bezpečné ho tam nemať. To teraz nesúvisí s prachom a chladením. Proste bol za nejakým účelom vymyslený a má tam byť.

Ako sa to tu už povedalo - ani jeden nemáte pravdu. Nemusíš rozumieť ako to funguje, stačí sa trochu zamyslieť.

Vždy to je bezpečné, tak ako je bezpečné okolie a ľudia okolo. Pokiaľ tam máte napr.: malé decko, čo pichá všade prsty, tak to nebezpečné je. Ak sa pýtaš na bezpečnosť samotného PC, tak by sa dalo povedať aj toto. Ak PC nemá problém s prehrievaním, je čistené, tak otvorená bočnica nepomáha, škodí pomaly, nesprávnym tokom vzduchu, súčiastkam.

Ak sú všetky otvory na case zapchaté prachom, tak otvorené dvierka sú vítané - pri jeho čistení :-)

Napr.: 7 a 8 sa zvykne prelepiť ak tam nemáš tunel alebo ventilátor nech 1, 2, 3 a 4, 5, 6 robí efektívne čo má.
[http://blog.servisprevaspocitac.sk/wp-content/uplo  ads/2011/05/prudenie-vzduchu-zvonku1.jpg]

Pokiaľ ťa to trochu zaujíma tak napríklad toto na začiatok:
http://www.servisprevaspocitac.sk/ako-na-to/preco- je-dolezita-pravidelna-udrzba-pocitaca/

Doplnenie: Ospravedlňujem sa za reklamu, až teraz som si všimol, že to je "firma". Ale to nemení nič na podstate.