Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hudba v internetových prohlížečích

Dobrý den,
i když je na internetu těchto témat spousta, nikdy se to nedalo brát jako můj problém.
Je to minimální problém, ale i tak si nevím rady. Jak si můžete všimnout z předchozího tématu mých reproduktorů, který už je vyřešen, teď me trápí opět něco malého.
Staré reprodutory, které mám stále připojeny k PC při spuštění hudby na internetu (internetových prohlížečích) hrají normálně.
Ovšem ty nové - Genius SF-HF 5.1 4600 při puštění hudby v internetových prohlížečích nehrají. Mám sice jen zatím zapojené dva reproduktory a subwoofer z této sady, ale i tak by měly hrát alespoň tyto, když v PC zapnu hudbu, hraji - a dost slušně (obzvlášť subwoofer - takže kvalita je super)...

Kde je tedy chyba?
Díky :-)

Mám ale realtek program, který má detekci zasunutí jacků do PC. Kdykoliv se mě zeptá, o jaký reprák se jedná, takže si mohu vybrat klidně 7x že se jedná o přední reproduktor, nebo klidně i 7x subwoofer. Na tom vůbec nezáleží :-)
2) když v PC mi hraje hudba normálně na oboje typy reproduktorů, tak to je asi správně :D !

Dobře dobře, je to možné. Ale prosím, vysvětli mi, proč hudba v PC normálně hraje na oba typy reproduktorů a na internetu jen ty staré? To pak nedává logiku?! :-)
třeba dívej - mám mikrofon pichlý jediný správně - tzn., že je jedno, do jaké dírky zvukové karty pichnu přední reproduktory, protože po zapojení nějakých repro se mě zeptá program REALTEK, o jaký typ beden se jedná (vyberu buď přední, zadní, středový/subwoofer, vnější zdroj, sluchátka, mikrofon) - pak to vždy funguje :-)

V zvuky a zvuková zařízení se nachází jen (hlasitost, zvuky, zvuk, hlas, hardware) žádné přehrávání ani podrobné nastavení :-).
Pořád jsi mi nevysvětlil, proč hrají repoduktory obou typů v PC normálně a na internetu jen ty staré - když už jak tvrdíš říkáš, že karta je jen na jedny 5.1, tak to nedává smysl, protože to by nehrály oba typy ani v PC a hrály by jen jedny! Mám nové Genius SW-HF 5.1 4600 a Geniusi staré jen 2.1. Prozatím chci mít zapojené oboje!
A jak jsem říkal, určitě to funguje tak, že program Realtek rozpozná druh reporoduktoru, pokud požádá, o jaký typ se jedná, automaticky se zapne a hraje ;)

A ked si zatajil ze mas WindowsXP tak sa necuduj ze ti nesuhlasi to co pisem o ovl.paneloch. Tak mas nastavenie v ovladacoch zvukovky, plus moze byt v danom programe. Ked to nastavit nejde tak s tym neurobis nic, len to ze to zapojis normalne, t.j. 1x predne reproduktory (ak chces viackrat tak rozdvojku)

Nastavil jsem to přesně podle barev výstupních konektorů na zvukové kartě -
Žlutozelený Linkový výstup (Line-Out), přední reproduktory, sluchátka
Světle růžový Mikrofon
Oranžový Subwoofer a prostřední výstup
Černý Zadní surround reproduktory (pro systémy 5.1 a 7.1)

i na těchto barevných konektorech jsou napsány zkratky typů repordoktoru - např. ce/sub - středový a subwoofer, zde jsem tedy zapojil středový se subwooferem.

V PC hudba hraje normálně na všechny repráky, ovšem na internetu stále nehrají ani zadní reproduktory ani středový/se subwooferem. jen přední!
Proč?

Jak tady bylo zmíněno, že by se mohlo jednat o nastavení kodeků, tak jsem si stáhnul a nainstaloval tohle: kodek-cz - bez úspěchu, takže v tomhle asi problém nebude.

Teď vysvětlení, čeho jsem si všimnul při různých nastavení v Realtek :-)
1)
Když v zvukovém softwaru Realtek nastavím, aby všechny reproduktory (subwoofer/středový, zadní i přední reporoduktory), byly nastaveny JAKO všechny přední reproduktory, tak sice na internetu hudba funguje na všechny reporoduktory, ale sice nepatrně, ale přeci jen jaksi šumí,hučí - obzvlášť subwoofer, který se díky nastavení právě nechová úplně jako bassák (subwoofer), ale jako přední reporoduktor - takže prakticky divně zatuněně hučí (jakoby v něm hrála hudba)...
I když ale po tomto nastavení hraje hudba na internetu, tak zase v PC je problém s kvalitou zvuku - jak jsem napsal, subwoofer poté rozezná i hudbu v pozadí místo basu jako zvuk a divně hučí, po nastavení na subwoofer opět hraje, jak má, ale zase nehraje na internetu!
2)
Tím pádem prostě při nastavení takovém a takovém fungují poté reproduktory pokaždé někde jinde správně a jinde špatně - např. při pouštění písní a filmů v PC v programech (Windows media player, VLC, Power DVD... hraje hudba i všechno správně, pokud je v Realteku nastaveno, že subwoofer/středový je nastaven jako subwoofer/středový, že zadní bedny jsou nastavené jako zadní - atd... zkrátka tak, jak to má být!
- Ovšem i když je vše nastaveno správě dle barev výstupních konektorů na JACKY a v softwaru REALTEK, tak i třeba v programu na mixování DJdecks a hudba v internetových prohlížečích nefunguje - jen na předních reporoduktorech, ostatní ne - pokud je nenastavím také jako přední (včetně subwooferu a zadních beden), ovšem pak sice fungují, ale chovají se divně - mírně hučí a subwoofer se tedy chová ne jako bassák, ale jako reproduktor, a proto divně hučí, duní - nefunguje jak má - protože není nastaven jako subwoofer, ale jako přední reproduktor!!!

Zkráceně! Prostě vše se mění při nastavení realteku, ovšem logicky to má vše fungovat tak, že Subwoofer/středový je nastaven jako Subwoofer/středový, zadní jako zadní a přední jako přední - konroloval jsem i vstupní dírky barev na JACKY - vše je zapojeno jak má - subwoofer na subwoofer atd...!

Bude tedy nastavení někde v kodecích? (kodeky), Někdo říkal i něco ohledně DirectX ! - co mám tedy dělat???

Ono je to tezky, vubec neni z popisu jasny co vlastne chces a co to dela. Obecne stereo hudba by normalne mela hrat ze dvou prednich repracku, zvuk 2.1 bude vyuzivat i subwoofer a 5.1 pouzije komplet vsechno.
Pokud to takot nechodi, nekde je chyba. Budes na ni muset prijit, otazka je co jsi s tim delal (vcetne instalace pochybnych kodeku) a jestli nebude jednodussi proste reinstalnout system, nainstalovat ovladace zvuku a zjistit, zda to problem nevyresilo.

Ono to funguje všechno, ty bedny, když nastavím u všech typů reproduktorů NASTAVENÍ JAKO PŘEDNÍ REPRODUKTOR - když tedy použiji nastavení výstup předního reprodukturou u předních, zadních reproduktorů, ale i u subwooferu/středového - tak to samozřejmě funguje. Ale tím pádem, když subwoofer se středovým (hlavně subwoofer) převzal funkci předního reproduktoru, tak sice hraje jak má, ale tím pádem rozpoznává každičký tón a i když tam není žádný bass, přesto občas divně jakoby duní - prostě převezme funkci toho předního repráku a snaží se rozpoznat veškeré zvuky, tím pádem mi takové to zatuněné hučení občas vadí při filmech (jako kdyby byla špatná kvalita filmu) nebo písniček...
Otázka tedy: zda -

Obecne stereo hudba by normalne mela hrat ze dvou prednich repracku, zvuk 2.1 bude vyuzivat i subwoofer a 5.1 pouzije komplet vsechno.

Ano, tímto nastavením funguje hudba úplně všude - programy, přehrávací programy na filmy a hudbu, internet atd.... - FUNGUJE - ale jak jsem říkal, jak převezme funkci předního reproduktoru i subwoofer/středový, jde tam slyšet napatrný hukot u některých tónů, které se snaží rozeznat :-) (logicky to tak bude)... :)

Jinak Nevím, jak zjistit chybné ovladače (což ale nejspíš nejsou, procházel jsem je a píše to vše o.k.), nebo kodeky - ty nevím, jak zjistím chybné - zkoušel jsem i aktualizovat ovladače či kodeky - vždy to napsalo, že to nelze, že mám tato zařízení správná, a proto nelze najít lépe vyhovující zařízení, než jaké je nainstalované.
Kde a jak tedy najdu kodeky (DirectX), ovladače, řadiče a prostě vše okolo - naleznu je ve správce zařízení, ale jak zjistím chyby, opravím je, stáhnu novější - ...? :-)

Díky :)

Jak mas v nabidce start hledat, tak tam napises: dxdiag

Tim si zkontrolujes ty DirectX.

Osobne bych nedal na to co to rika a odinstaloval ovladac zvukove karty, restartoval PC a nainstaloval zpatky nejnovejsi spravny ovladac ke zvukovce, ktery najdes na webu vyrobce zvukovky (zakladni desky).

Jestli nic nepomuze, tak porad se da udelat ten reinstal celyho OS.

A taky muzes vykouset live CD Ubuntu, ale to povazuju za spise zbytecne.

Zkusím to tedy vysvětlit co nejpodrobněji: Mám nové reproduktory SW-HF 5.1 4600
Nyní jsem nainstaloval i nový zvukový ovladač (Realtek), protože jsem myslel, že to pomůže. Problém je v tom:
Jelikož tyto reprokutory jsou 5.1, tak je logické, že bude potřeba i zvuková karta na přehrání všech reprodukrorů - což mám - 8-mi kanálový vstup zvukové karty, což už jsme zjistili :-)

- Ovšem i po mé kontrole, zda jsou všechny konektory (jacky) zapojeny tak, jak mají být (tedy středový reprodutor do dírky s požadovanou barvou pro zadní reproduktory, středový/subwoofer pro středový/subwoofer a přední repráky pro přední), - našel jsem na internetu i to, jak zapojit jednotlivé reproduktory - jednotlivé barvy výstupů, které patří jednotlivých reproduktorům jsem zjistil, že by to mělo být tak, jak mám - oranžová barva = středový/subwoofer, černá barva = zadní, zelená = přední (pokud to je špatně, napište... ale řekl bych, že je to správně - už i kvůli tomu, že v Realtek zvukovému ovladači a programu lze nastavit prakticky jakoukoliv barvu pro každý reproduktor, protože když zapojíte reprák, automaticky se ukáže, jak ho chceme nastavit, jestli jako vstup vnějšího zdroje, vstup mikrofonu, sluchátka, výstup předního, zadního, středového/subwooferu, bočního repráku. Takže si myslím, že by se to mělo nastavit tím pádem i samo !!!!

Ovšem hudba v prohlížečích mi hrála, ale jen v předních reproduktorech - proto jsem zkusil nastavit u všech reprácích, aby hrály jako "přední reproduktory" - hudba v prohlížečích začala hrát, ovšem subwoofer/středový také fungoval jako "přední reproduktor" a duněl více než má, a rozpozná ve filmech i každý tón, tím pádem jakoby bručí mírně ... Ovšem i když tímto způsobem začala hudba hrát v internetu a Pc normálně (i s subwooferem, který hrál intenzivněji, protože rozpoznal díky nastavení "aby hrál jako přední reprouktor", tak rozpoznal každičký malý ton a v pozadí filmu jakoby bručel (to popíšu, pokud to nepochopíte...)

No ale tím pádem zase přestaly hrát jednotlivé repráky hrát zase špatně v programech - napře VLC (na přehrání filmů) - musel jsem tedy opět nastavit reproduktory zpěv na nastavení, jak to má být - tedy (středový/subwoofer pro středový/subwoofer a přední repráky pro přední... atd...)
Tím pádem to zase nejde v internetových prohlížečích, takže to musím pořád přenastavovat, když chci poslouchat hudbu tam nebo se dívat na filmy v programu VLC.

Nevíte, čím to může být? V realtek mám nastaveno 6CH reproduktor (takže v tom to nebude).
Poradíte mi někdo, prosím?

Vždy, i když jen u soustavy 2.1 mi hrály vždy a všude reproduktory všechny, včetně subwooferu.
Když pustím teď s novými reporduktory hudbu na internetu, nehraje nic, kromě předních repráků - (takže zadní nehrají a také subwoofer/středový nehrají - to není možné)...
a i v těch programech nahrají, pokud to pořád nemusím přenastavovat (viz. ten předchozí dlouhý článek s popisem)...

Je to nějaké divné všechno!

máš v realtek managerovi nastavený systém reproduktorov 5.1 ?

V Realtek takové nastavení ani přímo není - kde? Nastavení takové je jen v nastavení zvuku - ikona dole - upravit vlastnosti zvuku - upřesnit - reproduktory surround sound 5.1 - to mám nastavené ve zvuky a zvuková zařízení - vlastnosti!

DVD so zvukom 5.1 ti hrá vo všetkých repro ?

No když pustím originál DVD, tak ano. Pokud si pustím jakýkoliv stažený film nebo jiný v programu VLC, tak tam pak nefungují repráky jak mají - proto to musím zase v realtek nastavit různě tak, aby alespoň tam fungovaly všechny! (takže to zase rozladí vše mezi hudbou v internetu, pc a programech na filmy) každý to zpracuje jinak!

máš aktuálny flashplayer ?

Myslím si, že flashplayer nemá vliv na programy v PC co se týče s hudbou, ale jinak si myslím, že mám aktuální - Adobe Flas player 10 activex a adobe flash player 11 plugin - to mám nainstalované.

Říkám - to video mi hraje jen v předních reprácích pokud je nastaveno takto: Středový/subwoofer jako středový/subwoofer, zadní jako zadní a přední jako přední v programu REALTEK. To hrají jen přední. Ale když je nastavím všechny na ,,jako přední", tak hraje vše! TAKŽE?

Co se týče programu VLC, nedělá to jen VLC, třeba i nahrávací programy, nebo mixovací programy (DJdecks)... Takže nevím, jestli je to kodeky, nevím co dělat právě

Třeba tohle video mi nejde vůbec přehrát - watch

ovšem tohle už ano watch a pokud mám nastaveny všechny reproduktory jako "přední", tak hrají všechny v 5.1 režimu. Pokud jsou nastaveny jak mají (ne všechny jako přední, ale subwoofer jako subwoofer, přední jako přední a zadní repráky jako zadní), už to nefunguje... to je pořád ten samý problém..
tak se těším na odpovědi ;)