Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak nainstalovat program, když je omezen - DEP

Nedaří se mi naistalovat program, když ho blokuje DEP (Data Execution Prevention).
Zkoušel jsem DEP vypnout, ale bez úspěchu, i přes boot ini. OS XP.
http://geekswithblogs.net/PsudoKnowledgeBase/archi ve/2009/06/03/turning-off-data-execution-preventio n-dep.aspx

Tohle už jsem taky zkoušel. Pomale ani nevěděli, kde najít konfiguraci DEP. A Když jsem je žádal o pár dní později o pomoc se stejným problémem, tak mi řekli, ať použiju Ccleaner. (To mě přišlo k pláči a nepoužil jsem ho).

Autory jsem žádal, oni mi sdělili, ať vypnu DEP, že to prej způsobuje problémy.

Aha, takze napisou zprasenou aplikaci, ktera vyzaduje vypnuti bezpecnostnich prvku ve Windows, aby vubec fungovala? Tohle prece nemohou myslet vazne.
Platili jste to? Pak pozadujte funckni aplikaci, ktera nebude nutit uzivatele, aby snizoval zabezpeceni systemu a standardne fungoval.

ano, pokud deklarují program pro win třeba xp, tak to musí šlapat na win xp v defaultu. jinak, ať napíší přesné požadavky (čti: jdou do pihele). podle obrázku bych začal škrtit síťového admina za zakázaný win installer a nemožnost změny v depu.

Zkoušel jsem to bokem na nefiremním pc, kde to sice šlo nainstalovat, ale už to nešlo odinstalovat, a ještě mě to trochu nabořilo systém. Podle nich to chodí na XP a win7. Do konfigurace mám přístup, ale při změně to nic nedělá, viz obr.

když to nic nedělá (restart, odhlášení, furt stejný), znamená to, že tam má někdo vyšší user volume, nebo je rafinovaný jako cukr- nedovolí změnu.

změna proběhne v konfiguraci, pokud na to máš oprávnění (podívej se do policies nebo přímo na hodnoty), sledovačem bude process monitor ze sysinternals. googluj, tak se utužíš.

přesně tak. systém poslouchá jen toho, kdo na to má oprávnění.

vezmi si to logicky:

[15502-08-png]

chceš změnit a odezva žádná= chceš informace proč. to okno bych řekl je velice významnou hláškou systému. wi se chce asik aktualizovat a na to nemáš voltíky zabránit zákazu.

[15501-10-png]

toto není dílo stroje, k tomu směřuji. to musí pořešit administrátor. je za to placen. systém se strojem maximálně navrhne.

edit// v tomto smyslu nemáš problém s programem, ale s adminem.

edit2// dej mi na drát tvého šéfa, myslím, že mu to vysvětlím, že to nemáš dělat ty.

Tohle prece nemohou myslet vazne.

Bohužel myslí. S tím placením je to trochu složitější. Jednoduše řečeno - Nevím jak přesně je to na vedení, ale ja mám placeno za to, že to budu používat. Tože je to proti bezpečnosti mě netrápí, to to klidně budu pouštět na virtuálním OS, ale já to ani nenainstaluji.

Ty jsem žádal o pomoc, ale.
Že prej nemaj čas se zabývat každou prátkovinou od BFU uživatele. Ať prý vypnu DEP a neptám se jich jak, že prej na netu toho je hodně. (A zase jsem v začarovaném kruhu.)

prebral by som to s tvojim sefom a spytal sa ho, ci si vezme na starost pripadne zavirenie tvojho pc a z toho vyplyvajuce bezpecnostne riziko pre firemnu siet. A nasledne nak on buzeruje ITckarov, potom si uz isto cas najdu. Proste v tomto musis byt kryty, ak sa daco stane, inac budes mat problemy ty a nie nejaky debil, ktory odflakol software, alebo lenive hovado od IT, ktoremu sa nechce.

Tak problémy už budu mít, pač jsem z toho odinstaloval antivir i firewal v domění, že to způsobuje tyto problémy. Efekt žádný. Šef od toho dává tak trochu ruce pryč, že jako technicky schopný pracovník, bych si s tím měl poradit. Že on nemá na starosti můj sw v pc, ale ITčkaři. :-(

"Interní firemní program" inštaluješ v prostredí podnikovej siete na svoj firemný klientský PC?
Čo všetko tá inštalácia má akože vyžadovať? Nejaký zásah do systémových nastavení, kde Ty nemáš oprávnenie, alebo snáď je to prepojené na nejaký databázový stroj/server?

"Interní firemní program" inštaluješ v prostredí podnikovej siete na svoj firemný klientský PC?

ANO
Ano vyžaduje zásah do systémového nastavení, mám účet administrátora, takže bych měl mít i plné opravnění. Na žádný DB server se to nepřipojuje.

Nezkoušel. Dal jsem na tvou radu a zkusil to. A ouha instalace se zdařila. Můžeš mi prosím vysvětlit, jak tě napadla tato úžasně geniální myšlenka?

Jinak máš u mě jedno virtuální :beer:, díky moc :-).

Neviem, aké rôzne postupy si skúšal na vypnutie DEP, ale "univerzálny postup" je vypnúť ho kompletne. Najjednoduchšie cez príkazový riadok spustený pod administrátorom vykonaj nasledovný príkaz a potom reštartuj počítač:

bcdedit.exe /set nx AlwaysOff

Keď budeš chcieť potom DEP zapnúť, tak použi nasledovný príkaz (a reštart):

bcdedit.exe /set nx AlwaysOn

C:\Documents and Settings\ERASER>bcdedit.exe /set nx AlwaysOff
bcdedit.exe není názvem vnitøního ani vnìjšího pøíkazu,
spustitelného programu nebo dávkového souboru.

BTW: OS XP