Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladící podložky pod notebook

Zdravím a doufám, že jsem dotaz zařadil dobře. Myslím si, že když to je tak trochu technické téma hodí se to apíš sem než do debat.
Takže dnes mi odešla chladící deska. Později se ukázalo, že odešel jen ten propojovací usb kabel tak jsem koupil nový. Tak jsem hledal na internetu rady kterou si mám pořídit. Naneštěstí jsem našel jen cca 5 let staré články o testech těchto desek. Říkal jsem si, že za těch pět let se muselo něco změnit. Takže se vás ptám jaké aktivní chladící desky jsou v současné době nejlepší?

tzv. chladici podlozka pod notebook je z 90% podlozka a z 10% to mozna o nejakej ten stupen notebook zchladi, kup jakou chces, ktera se ti libi, je stabilni a bude se ji notebook dobre podkladat, vyznam pro chlazeni je zanedbatelny.

Ziadne. CHladiace podlozky su jeden z najvacsich bludov a kradezi na zakaznikoch ake sa dnes deju na trhu. V prvom rade by si mal zakaznik vybrat nb, ktory ziadnu takuto blbost nepotrebuje. Bohuzial hlavne maladsie rocniky posadnute slovnym spojenim herny nb toto pravidlo nerespektuju a vyrobcovia nb im radi "vychadzaju" v ustrety. Nie je nic lepsie ako zostrojit nieco co sa na 90% do 2 rokov pokazi a potom predat nieco ine nie?
Podme si vysvetlit princip chladenia nb. Kazdy nb stoji na malickych nozickach, vacsinou gumovych. Tieto nozicky plnia okrem protismykovej ulohy tu, ze sasi nb nie je v kontakto s podlozkou (zvacsa stolom) a umoznuje nasavanie vzduchu perforaciami a jeho nasledne vyfukovanie ventilatorom chladica smerom von. Takto zaistime v nb tzv wind tunnel, cize privod studene a odvod tepleho vzduchu.
Co robi tzv chladiaca podlozka? Takmer nic, jediny jej prinos je, ze do nb nam vchadza vzduch aktivnejsie a chladnejsie vdaka jej aktivnym ventilatorom, a preto je chladenie o trochu ucinnejsie ako pri pasivnom nasavani samotneho nb.
Takze suma sumarum je uplne jedno aku podlozku si kupis, jej prinos je diskutabilny a ucinnost chladenia roznych vyrobcov je uz z principu takmer rovnaka. Osobne by som si nekupil ziadnu, nikdy som ziadnu nepotreboval, casto staci nb len po rokoch vycistit na onansovo prachu v rebrovani chladica a chladi ako novy.

Já jsem o chladící podložce nikdy nepřemýšlel jako o možnosti jak zvýšit výkon notebooku nebo jeho životnost. Jen vím, že se říká, že se nb nemá brát do postele tak jsem zašel do obchodu a koupil jsem nejlevnější podložku z větráčkem (myslím cca 200) aby nb byl na pevném podkladu.
Toto téma jsem založil abych se zeptal co si o tom všem myslíte. Neměl jsem v plánu si nějakou koupit.
A děkuji za vyčerpávající odpovědi.

Použili jsme 15,4" notebook Toshiba Satellite M70, který má tragicky provedené chlazení pevného disku.

Myslim, ze tim to je jasny. Ja mam zkusenost, ze mi normalni notebook podlozka ochladi o max. 5 stupnu dolu, coz neni zadne vysoke cislo a kvuli tomu bych podlozku nekupoval, tu kupuju kvuli tomu, ze se mi takova ergonomicka podlozka hodi, na neco ten notas chci postavit.