Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ICT-zabezpečení složky

Dobrý den, ve škole jsem chyběl na ICT. Učitel mi přeposlal úkol co mám udělat úkol zní takto

Zjisti na svém domácím počítači jak máte zabezpečené své složky kam si ukládáte své soubory?
Odevzdání jako ořízlý obrázek (PrtScr okopíruji obrazuvku, v nějakém programu provedu ořez mspaint.exe) v kalendáři

Nerozumím té otázce jak máte zabezpečené svá složky. To se myslí jako Antivir?
Kam jsi ukládá své položky? př dokumenty, místa zálohování?

Děkuji za jakoukoliv odpověď

Proč se úči/účy(ano i ženy vyučují ICT a to dokonce i na průmyslovce- obor programování) nezeptáš? Nebo odpověď vypracuj podle tvé představy a řekni, že ti zadání nepřišlo konkrétní(a on vzápětí se zeptá proč jsi se nezeptal?) a že jsi to vypracoval, tak jak si uznal za vhodné.

Já si třeba při prvním přečtení představím, jak jsou data zabezpečená proti tomu, když se PC dostane do cizích rukou a jestli mám / nemám zálohu.

Trochu nechápu smysl odevzdání jako obrázek, ledaže by jste si na hodině ICT obrázky představili a okomentovali a vysvětlili, o čemž pochybuji, že se stane. To je takový typický způsob "výuky" ICT. Spíš bych ocenil popsat to slovy.

Poznámky o hodinu:
Atributy souborů:
název a připona
velikost: bajt (Byte) [B] (slabika)
kB, MB, GB, TB
Kolik bajtů je 1 kB?
Základní jednotka informace bit (binary digit)
Def. Bit je dvojstavová veličina, která nám říká zda nějaký jev nastal či nenastal.
(otevřeno, zavřeno; zapnuto, vypnuto; ano, ne; 1,0)
Bit v počítači je buď 0 nebo 1. 0 a 1 tvoří základ dvojkové číselné soustavy (binární).
Jaké číslo ve dvojké soustavě je číslo 5D = 0101B
(Wk + r calc).
Bajt se skládá z určité kombinace bitů. Koli má bajt bitů.
Bajt má délku 2 bity, kolik kombinací 0 a 1 můžu vytvořit = 4 kombinace
0, 0
0, 1
1, 0
1, 1
Bajt má délku 3 bity, kolik kombinací 0 a 1 můžu vytvořit = 8 kombinací
0, 0, 0
0, 0, 1
0, 1, 0
0, 1, 1
1, 0, 0
1, 0, 1
1, 1, 0
1, 1, 1
Bajt od délce n bitů má 2n kombinací.
Bajt má délku 8 bitů. 28 to je 256 kombinací.
1 kB (1kb) = 1024 B (b) 1 kB = 210 B = 1024
1 MB = 1024 kB = 220 B = 1048576 B
atributy
r - read only
h - hidden
a - archive
Závisí na nstavení menu složky zobrazení Menu uspořádat, Vlastnosti složky hledání.
Zabezpečení: největší práva má administrátor.
Sdílení složek.
DC:
Zjisti na svém domácím počítači jak máte zabezpečené své složky kam si ukládáte své soubory?
Odevzdání jako ořízlý obrázek (PrtScr okopíruji obrazuvku, v nějakém programu provedu ořez mspaint.exe) v kalendáři

Takto zní celý text co mi přišel :( z úkol to nemá nic společného

Takže když jsi to shrnu

1 - jak mám zabezpečené své složky?
2 - kam ukládám své soubory? - dokumenty místa kam jsi to zálohuji - ok
3 - odevzdej jako uřízlý obrázek (skenovat umím z plochy a mám zeskenovat co???? zabezpečení?
4 - v kalendáři - to se myslím na školním programu outlok ok

nerozumím, ale pořád 1 a 3 otázce

PS prominte mi ty hloupé otázky:)

ad 1) dokonce i Windows jsou multiuživatelský systém. Každý dobrý multiuživatelský systém je postaven tak, aby data uživatelů ve výchozím stavu zpřístupnil jen uživateli a správci. Windows jsou bohužel poněkud bezpečnostně deficitní, už jen proto, že většina jejich uživatelů pracuje jako admin (v tom okmažiku je jakákoli bezpečnost zcela iluzorní). Proto je zcela logická otázka, jak máš zabezpečená svá data.

ad 3) OMG. OMG. OMG. A to jsem se dřív vztekal, že BFUčka fotí screeny s výstupem z ipconfig a strkají to do Wordu (když to stačí zkopírovat textově a ne jako bitmapu). Ale nevědět ani jak udělat screen celé obrazovky, nebo jednoho okna, tak to je už fail.

realita je taková, že na hodinách výpočetky se všechna děcka kochají krásami internetu, protože "to přece umí" a pak to takto končí. Počítačová gramotnost mladších ročníků je blízká nule, umí to tak maximálně fakabůk a koukat na návody na YT.

Jo, tak tohle jsem si pustil kousíček a teď večer před šichtou tedy ne! Instalovat os podle nějakého návodu na YT je přinejmenším hazard.
Ovšem představa, že člověk nad 40 nemůže být schopen apriori kvůli věku třeba jen používat výpočetní techniku a že tím vládnou pouze mladí z titulu věku je opravdu směšná městská legenda.

jak máte zabezpečené své složky kam si ukládáte své soubory

pavým myšem na adresáři či složce, záložka zabezpečení.
uživatelé home verzí nezjistí (a nenastaví) nic, leda v nouzovém režimu. ale můžou si nastudovat použití příkazu cacls.

Odevzdání jako ořízlý obrázek (PrtScr okopíruji obrazuvku, v nějakém programu provedu ořez mspaint.exe)

aktivní okno se snímá alt+printscreen. vím o 2 maturantech z celé republiky, co ovládají tuto zkratku. (že se screen ukládá v png formátu, je snad samozřejmé)

Zabezpečení: největší práva má administrátor.

cha - ukaž mi nějakého neadministrátora. největší práva má bohužel každý.
(školní pc mohou být výjimkou, tam se obvykle o zabezpečení nestará amatér)

atributy
r - read only
h - hidden
a - archive

blbost, to platilo jen v dosu a win9x na souborovém systému fat. ten je dnes jen na flashkách/sdkartách, a zařízení ty atributy vesele ignorují. ještě u těch atributů chybí atribut s - systémový, jen upozornění pro různé správce souborů, že jde o zvláštní soubor, se kterým se nemá manipulovat.
jediný smysl mají ntfs atributy, související s přístupovými právy.

Sdílení složek.
DC:

viz výpis syntaxe:
net share /? ... co nabízím je sdílení (default c$,d$ pro administrátory, lamám nic)
net use /? ... co sdílím odjinud