Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zamrznutí Mozilla Firefox i Windows.

Ahoj všichni, prosím mám velký problém. Používám prohlížeč Mozilla Firefox 24.0 a nevím proč, ale asi před týdnem mi začal nahodile zamrzat. A to tak, že jakmile zamrzne nejde ani hybat myší ani spustit správce uloh a PC se musí resetovat. stane se to třeba při vyplňování kolonky hesla na facebooku, procházení facebooku, ale stalo se mi to i u jiných stránek. Někdy se to za den nestane vůbec a někdy třeba 3x po sobě. Počítač jsem otestoval na spyware a všchno v pořádku. Potom jsem otestoval RAM a taky všechno v pořádku. Mám operační systém Win7. Mozillu jsem přeinstaloval za tu dobu už asi 4x a nic se tim nevyřešilo. Vždy jsem odinstaloval, zaškrtl odebrat všechn části (nebo tak nějak) a restartoval PC. Už to řeším přes týden a k ničemu jsem se nedopracoval. V Internet Explorer se to nevyskytuje, ale chci používat Mozillu kvůli doplňku Adblock Plus 2.4, strašně mě totiž obtěžují všudypřítomné rekalmy na stránkách, videí na youtube atd. Prosím pokud by měl někdo nějaký nápad byl bych moc rád.

A nevíš jak by se ty nastavení dali odstranit? Jak to myslíš vytvořit nový profil? Bez doplňků jsem to zkoušel a asi to funguje, ale to už můžu rovnou používat ten IE, jde mi však o ten Adblock. můžu ještě přeinstalovat ovladač grafické karty, ale to nevím jestli k něčemu bude.

Za většinu problémů ve Firefoxu může Flash Player (nebo jeho kombinace s jinými playery). Aktualizuj si ho, zakaž HW akceleraci na videu, projdi PC na trojany (třeba programem AdwCleaner).
Projdi si taky Programy, jestli jsi poslední týden nenainstaloval něco "podezřelého".

Zkus vysledovat, jestli to padá výhradně na stránkách, kde je nějaký flash obsah (video nebo třeba jenom obrázek ve flashi, jako reklama). Zkus taky obnovu profilu (není totéž, co nový profil) - z nabídky Nápověda - Technické informace. To zamrzání může mít na svědomí i zvolený vzhled. Zkus zakázat Flash Player - co to bude dělat. Nepoužíváš ve Firefoxu více zásuvných modulů, které zpracovávají stejný obsah? Např. Flash Player, VLC a další pluginy? Pak se perou o místo u koryta.

Psal jsi, že v novém profilu to šlapalo. Tak bys měl najít tu mez, kdy nainstaluješ do Firefoxu něco nového a ono to přestane šlapat.

Já jsem to všechno pozakazoval, a nechal jen tohle dám sem dva obrázky jeden jsou rozšíření a jeden zásuvné moduly. Stane se to asi hlavně při facebooku a když se mi firefox nahodou podaří vypnout, tak je kurzor celý pomatený, zasekne se třeba na podobě I (když ho mám tady v textovém poli), nebo na tom kolečku, nebo na ruce. A když dám Ctrl+Alt+Del tak asi na vteřinu zčerná obrazovka pak se objeví ta nabídka u WIn7 co chci udělat.
E: TeĎ jsem dal jsem tu obnovu profilu, neinstaloval adblock a zkzal ty zásuvné moduly podle obrázku co jsem přiložil. Otázka, může to mít souvislost s novým ovldačem grafiky od Nvidia 331.58?

když se mi firefox nahodou podaří vypnout, tak je kurzor celý pomatený

Dej sem screen ze Správce úloh - karta Po spuštění.
Podle toho, co čtu, jsi ty poslední ovladače nainstaloval až poté, co jsi sem napsal dotaz, tak jak by to mělo souviset? To je stolní PC nebo noťas? Tyhle údaje měly být uvedené hned nahoře v dotazu.

Ten screen je mi platný, jako mrtvému zimník. To jako nešlo roztáhnout tu položku Příkaz, aby byla vidět cesta k souboru? Navíc tam nejsou vidět všechny programy (takže dva screeny). Máš tam toho hromadu, zakaž všechno a zrestartuj PC. Pokud ti něco bude chybět, pak si to můžeš povolit. V každém případě bych se zajímal o aplikaci, která je označená Výrobce: Neznámý.

1. skus ten firefox znova komplet preinstalovat a potom neinstaluj vobec adblock. Ked chces blokovat flash reklamy aktivuj si v about:config click_to_play, a u flash rozsirenia si nastav vzdy sa pytat.
2. Skontroluj si v ovl.panely-flash ze mas poslednu verziu flash (verziu pre ne activex) je to tam na poslednej karte uvedene aj s buttonom kontrola verzie (kotrolujes cislo rucne oproti stranke ktora sa zobrazi).

Tvoj problem je ale skor v HW, alebo v nejakom ovladaci.
P.S> a javu uplne zakaz v tom firefoxe, vsade.
P.S.2. a ked ta otravuju reklamy tak ten obsah nimi financovany nekonzumuj.

A hlavne vlez do ovl.panely-software, a odinstaluj Nvidia ovladace komplet a restart. Potom zasa opakovat az pokym ten PC nenabehne v uplne standardnom rozliseni 800x600 alebo kolko, a potom nainstalit aktualny ovladac. nvidia instalator totiz niekedy nainstaluje rozne ovladace cez seba a potom sa to sere.

Čau, mám úplně stejnou chybu. Já magor jsem si dokonce myslel že chyba je už v dlouho nainstalovaných winech a přeinstaloval jsem teda i systém :D . Problém u mne uplně stejný, doplňky ve firefoxu nějaky mám, ale ne blokování reklam. Jinak GFX taky Nvidia, PC mám jinak otestován, HDD, GFX, i RAM uplně v pořádku. Dík za každou radu. Už absolutně netuším čím by to mohlo být... Dík

Jo, tak po 5 mesicich mi to dela zase. Ikdyz mam aktualizace nastavneny jen na oznameni stejne se aktualizovala na v. 27. Mozna to ja nebo bratr omylem odklepl, samo se to aktualizovat nemohlo. Aktualizoval jsem adobe flash player. Ale jestli je to temi novymi ovladaci na grafiku jak rikas, tak muzu pouzit asi jedine ty z CD ke grafice. Spyware/malwere atd. nic.

Aktualizace Firefoxu na oznámení? Kde v nastavení prohlížeče je tahle možnost? Snad si nemyslíš, že nastavení aktualizací Windows se vztahuje i na prohlížeč. Mi se ještě nikdy nestalo, aby se mi samovolně aktualizoval Firefox, když to mám v jeho nastavení zakázáno (a nedává ani upozornění).

a) komplet odinstaluj všechno od nVidie
b) nainstaluj jenom Ovladače grafiky a PhysX (ostatní nepotřebuješ)
c) když i pak budou problémy, zkus zakázat HW akceleraci na videu (pravé tl. myši - Nastavení...) - třeba tímhle začni - možná to zabere.
d) pokud ti to s ovladači z CD funguje, tak vlastně žádný problém nemáš

Dále: Oprava pomalosti, pádů, chybových hlášení a jiných problémů ve Firefoxu
Jak jsi na tom s tímhle: http://pc.poradna.net/q/view/1111907-zamrznuti-moz illa-firefox-i-windows?page=r1113939#r1113939

Ano predstav si ze to tam jde i nastavit: interval.cz/podklady/2012/06/firefox-aktualizace-5 30x580.png, on furt otravoval tak sem se asi preklik to uz je jedno.
Udelal jsem si znova kolecko: smazat profil v firefox, odinstalovat flash player, reinstal firefox, instal flash player, zakazani vsech zasuvnych modulu krome flash player, zakazani HW akcelerace. A vcera to fungovalo, jen vysledky v google vyhledavani mam nejakym velkym pismem, to ale nevim jestli neni vymysl googlu. Ovladace grafiky z CD jsem jeste nezkousel, jak jsem koukal nemam posledni verzi, ale v zmenach meli napsany jen nejaky hry (zlepseni vykonu).

V pohode stane se. Ctrl+0 znam to me hned napadlo, ale ne nic ani zmena velikosti pisma v nastaveni prohlizece nic neudelala. Zkusil jsem i menit rozliseni obrazovky, ale porad stejne. Ale jelikoz jsem to zkusil i na jinem PC s Win XP a tam to vypada stejne asi to bude jinde, no az prijdu domu dam screen. Tohle bych asi ale nechal byt.

Nevěřím, že je to samotným AdBlockem. Možná to spíše záleží na počtu používaných sad filtrů. Zruš vlezlé, placené a Googlem podporované výjimky, dále všechny cizí filtry, kromě českého. Pak to porovnej. Ono je poznat, když musí Firefox kontrolovat několik megabajtů filtrů na každé stránce, zvláště, když třeba počítač není zrovna z těch "skvělých".

Jinak... téma je už nejméně rok označené jako vyřešené.

No jo, téma je sice označené jako vyřešené, řešení jsem tady nenašel. Ale před chvílí jsem našel nějakou zmínku na fóru Adblock.org, zkusím stáhnout .xpi přímo od výrobce. To zaseknutí Firefoxu (i systému) se pojevuje celkem pravidelně na idnes.cz/blog. Chrome + Adb se stejnými filtry to nedělá (Chrome bohužel nechci).