Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Disk management (win xp)

zdravím,potrebujem pomoc s disk managementom vo WIN XP,ako možem do disku C (windows)dať viacej miesta z disku D.Músím to robiť cez BIOS alebo sa to dá aj cez Disk management ? v Disk managemente som to hladal ale žiadnu takúto možnosť som nenašiel.Dakujem za odpovede.

Músím to robiť cez BIOS

to je předpokládám taková lamerská formulace, že někdo chce nabootovat jiné médium (pořadí se nastaví právě v biosu, jinak ten s tím cd/usb nemá nic společného) a z jeho live partition manageru se změní rozdělení disku.

máš nějaké možnosti:
1) zakázat hibernaci, zmenšit swap na pevných 512mb, přestat používat možná zbytečné body obnovení, odstěhovat nesmyslná data z c:\document & settings\documents na d:, smazat zálohu po update servicepacku - pak nebude třeba velikost c: měnit.
2) odstěhovat všechna data z d: pryč, ten zrušit. pak boot z partition manageru na cd/flash, jak naznačuješ. v něm smazat d: pokud ještě existuje, roztáhnout c: na 16gb (musí stačit každému), znovu vytvořit d:
po restartu vrátit data na d:

Hry ako take sa daju instalovat aj na D:, t.j. odinstalujes z C: a nainstalujes na D: (v instalatore si vyberes ciel instalacie ne C:\programy ale D:\hry apod). Hry maju dnes vela GB takze to moze mat niekedy vyznam
(pred odinstalaciou si preistotu odzalohuj savegames ak by to odinstalator nahodou zmazal)

Ak nepouzivas hibernaciu tak vlez do ovl.panely- system a tam kdesi je aj hibernacia uisti sa ze je zakazana. A na karte vykon si nastav virtualnu pamat napevno napr. na 512MB (za predpokladu ze mas aspon 1GB RAM alebo viac). A pozri sa aj do C:\Windows ak tam mas zlozky s nazvom "$Nt service pack uninstall$" alebo tak nejak tak ich mozes zmazat

aktualizují se totálně všechny nesmysly, které ms vydal. m$ ví totiž nejlíp, co tvůj pc potřebuje.
prý se někde v skrytém nastavení aktualizací dá nastavit, že se mají stahovat jen kritické záplaty. ale ms lže jak když novinky tisknou, nikdy jsem to neviděl a nevěřím tomu.

když už sis to tam pracně postahoval, nech to být. aktualizace mezi sebou mívají závislosti, teď je pozdě do toho rýpat.

- extrémní optimalizace: sp3 + záplaty ms12-054. z aplikací nainstalovat ie7 nebo 8, .net2 sp2.
vyhnout se používání ms aplikací / součástí windows.

- zlatý střed, kdyby fungoval: povolené jen kritické aktualizace systému.

- samé zlo aneb defaultní nastavení ms: automatické aktualizace úplně všech nesmyslů. start windows je viditelně pomalejší, zabírá to o nějaké giga víc. doinstaluje se děravý humus jako vyšší verze wmp a .net

- totální humáč: dnes je možné nechat si automaticky rozesrat i nainstalované ovladače hw. to je potom po zapnutí radost.