Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Obnova fotiek a videi z USB

Zdravim
Na 32GB USB klúč som si dal asi pred pol rokom cca 28 GB fotiek a vdei.
Teraz, keď som si ich chcel pozrieť, nešli. Ostali len prázdne priečinky. Ale keď si pozrem využitu kapacitu USB tak ukazuje 28GB využitých. Nepoznate nejaky program, ktorý by mi ch dokazal obnoviť ?
Recuva a Ashampoo GetBack Photo, EasyUS, Stellar Phoenix nepomohli. Dnes som skusil Potatoshare USB Data Recovery a prekvapivo našlo, ale asi polovicu a eśte z toho bolo dosť fotiek asi v 10x menšiom rozlíšení, videá tak isto :( Toto mi vybehne keď kliknem na nejaký priečinokm v ktorom su fotky (viď foto)
Fotky sú vo formátoch RAW a JPEG, videá sú v AVI, MOV a MPEG
Vedeli by ste mi pomocť?
Ďakujem

Nikoliv! Data obnovit z archivačního média. Pokud za archivační médium považujete takovou nespolehlivou hrůzu jako je USB flash disk, pak to je holt smůla.
Testdisk, ale nevidím to moc úspěšně. Pochopitelně Testdisk umí udělat obraz média a s tím obrazem pracovat.

USB rozhodne nepovažujem za spolahlive archivačné medium, ale keď som tam tie fotky dával nemal som inú možnosť. Teraz mám na to externy disk WD elements 2,5 placovy. A to by som sa vlastne chcel tiež spýtať, ćo je najlepšie na rachivaciu doležitých dokumentov... nech to má napr. 1TB, cena do 150€ ?

Dva pevné disky, pokud možno různých značek či různé série (aby se předešlo případné výrobní vadě a z toho plynoucímu odejítí v cca stejnou dobu), uložené na dvou různých místech (např. jeden doma, druhej třeba u strejdy v jiné obci). Samozřejmostí je pravidelná kontrola dat.

Psal jsi "důležité dokumenty" - tam je opravdu potřeba mít dvě nezávislé zálohy uložené fyzicky na dvou různých místech.
Pokud potřebuješ zálohovat obyčejné fotky a nedůležité dokumenty, tak stačí samozřejmě jeden disk. A rozhodně i tak je lepší, když je uložen fyzicky jinde než PC (např. kvůli krádeži, povodni, požáru apod.).
Tu firmu můžeš zkusit, připrav si hodně peněz. Pokud jsou solidní, udělají Ti prvotní analýzu zdarma a sdělí, kolik asi % se jim podaří obnovit a kolik (řádově) to bude stát.

ten 32gb usb je akej vyroby? len tu v tejto poradni boli traja štastny manici vlastniaci tuto samolepku na kluči s kapacitov 8 a 16gb, nebudeš patrit knim? urob foto toho tvojho,nech sa to objasni
prvy priznak ako pišeš sedi(zmenšene subory)

Určite nie. S istotou ti viem povedať, že mám 32GB USB, avšak možem využívať iba 29GB. Ale tých 29 určite má. Tie fotky, ktoré sa mi zmenšili iba v pixeloch. Paradoxne im aj pribudli MB :D Fotká ktorá sa zmenšila na 640x480px má v priemere 22MB :D A ešte niečo na potvrdenie toho, že mám 32GB USB, ešte pred fotkami som na ňom mal 2 hry, ktoré mali spolu vyše 27GB.

OK
-ale usb kluč ktory meni velkost suborov som nevidel a ani onom nepočul,až na par takych programkov ktore to vedia zaobstarat aj ked si to uživatel nepraje,tym ti naznačujem že problem maš v PC a širiš ho dalej tym tvojim klučom takže utekaj do lekarne pre poriadny liek na malware,trojan apod

Jednak záloha se provádí aspoň na dvě média(místa), třeba kombinace NAS s min. RAID 1 + opravdu důležité soubory na podobná média, nebo BD-R ne LTH média.

Dodatek: Pokud jste před "aplikací" těch programů neudělal obraz toho disku a obnovené soubory zapisoval přímo na inkriminovaný USB disk a ne na normální disk v počítači, pak je to špatně.

Hm, NAS ? A nie je NAS na zdielanie súborov, atd... čoźe je zapojene do siete a neviem či zrovna to je najvhodnejšie na archivaciu a bezpečnosť suborov. Súbory vždy obnovujem na disk v PC. A mám vobec spraviť ten obraz disku ? Lebo toto mi napisal jeden z poradne Žive.sk, ktory sa mimochodom do tohto velmi, velmi vyzna:
"Image hdd USB ani iného disku nevytváraj, lebo Obraz (Image) sa ukladá výhradne "peer to peer" na holý, čistý hdd, čím prepíše všetky dáta na záložnom úložisku!!! Ja obrazy nevyužívam. Je to zbytočné a náročné na miesto záložného hdd pričom už viac nemôžeš pridávať priečinky so súbormi !!!!"

Napsal naprostou kravinu! Obraz disku je v podobě souboru na jiném médiu a jak jsem psal, Testdisk jej umí vytvořit a i s tím obrazem ve formě souboru přímo pracovat. Příklad: Tzv. "iso" soubor je příkladem obrazu disku.
Prvé, co záchranné firmy dělají, je právě vytvoření obrazu "nemocného" média, pokud to nejde provést, pak obvykle nastupují náročnější a dražší metody, kde výsledkem je opět obraz média.

To je soubor, ktery je presnou kopii toho media ze ktereho je vytvoreny. V pripade, ze je to medium poskozene to tak ale uplne nebude, takze rozhodne bych ti nedoporucoval udelat obraz a pak s tim USB delat psi kusy. Ony mozna i ty pokusy o obnovu snizuji pravdepodobnost, ze se z toho neco dostane, ale to je jen moje spekulace, nemam s tim zkusenosti. Kazdopadne bych se radsi obratil na specializovanou firmu, pokud ti na tech datech zalezi.

Sorry, napsal jsem to trochu nejednoznacne, mel jsem namysli to, ze kdyz udelas obraz, tak to neznamena, ze uz si s tim mediem muzes delat co chces. V tom obrazu bude totiz jenom to, co dokaze tvuj pocitac precist pres USB. Specialisti z toho fyzickeho media pravdepodobne dostanou vic. Mimochodem, uz vcera jsem psal, abys ten obraz udelal.

Mimochodem, ze by to poskodilo cteni je spis hypoteticky, co by bylo spatny by byl zapis.

takze rozhodne bych ti nedoporucoval udelat obraz a pak s tim USB delat psi kusy.

Napsal to dobře, že vytrháváte větu z kontextu, na tom nic nemění!
Obraz disku se dělá vždy jako prvý a pak se s tím obrazem pracuje, ne s původním médiem! Co jste dělal za psí kusy, to nevíte ani vy sám a pravděpodobně jste asi na to médium zapisoval a tím zhoršil, až znemožnil možný pokus o záchranu dat. Takže ta data obnovte ze zálohy.

No takže použil som Active Data Studio a sam som prekvapeny ale drvivá väčšina videi ide v nezmenenej kvalite a našiel mi aj takmer všetky fotky. Samozrejme nejaké straty tam su ako aj u videi a aj fotiek, ale iba nepatrne. Aaaaa, u videii možno aj žiadne, lebo naozaj neviem kolko videi som na tom USB mal a všetky ktore si pamatm tam sú takže uplne super. U fotiek som však straty zaznamenal ale iba minimalne. Obzvlášt pri mojom obrovskom počte fotiek, ktorý pravidelne vysokým tempomstúpa, takže v pohode.
A samozrejme vám vštekym ďakujem za ochotu

:D :D Pred chvilou som si všimol, že ten Potatoshare USB Data Recovery mi obnovil takmer všetky fotky (dalšie o ktorých som si myslle, že nemam, v skutočnosti mám na inom USB a dokonca 100% funkčné:D), neobnovil mi nejakych cca max 100 fotiek. Ale čo som písal, źe niektore mi zmenišli zo 5000pix na 480px tak to neboli fotky, ono to z tych videi spravilo fotky, nie samozrejme uplne lebo to by jedna sekunda mala 30 obraskov :d ale napr z 1 minutoveho videa to spravilo 20 fotiek. Ale videa nejdu. Nie je nejaky recovery, kroey sa specializuje iba na videoformaty ?

ja teda nejak toho moc nemam,ale mam ten ramik a tam to skladujem+ DVD + zaheslovane na nete
filmi rovno napalujem+ na prehravanie mam externak lebo tieto nove TV si podla predpisov o autor.pravach
sami zakoduju disk aby to akože nešlo prehrat inde