Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno BAT

Ahoj... :) chtěl bych se zeptat či je možné vytvořit .bat soubor který dokáže náhodně otevřít soubory v jedné složce se stejnou příponou třeba .vbs( nebo jestli je možné náhodně otevřít soubory s určitým jménem... že bych chtěl náhodně otevřít jeden ze souborů třeba: ahoj.vbs, cus.vbs, nazdar.vbs)Pop­řípadě jak by se to dalo udělat. :)
Předem děkuji za odpověď

jistě že to jde.

set /a num=%random% %%3 + 1

ti vygeneruje čísla od 1 do 3 do proměnné "num". Stačí for cyklus, který bude mít jako vstup soubory vbs a interně iterovat a srovnávat s vygenerovaným číslem a v případě shody spustit.

Anebo sprostě použít dva příkazy if.

Měl by jsi upřesnit, co si představuješ pod pojmem "otevřít", co s tím souborem chceš provádět. A jestli chceš "otevřít" existující soubor, nebo ho vytvořit, a pak do něj něco přidávat, či co vlastně chceš s tím "otevřeným" souborem tropit...

Chtěl bych otevřít existující soubor .vbs...
Udělal jsem si v pc menší "blbost" (ale mě se to líbí): při spuštění pc mě pc pozdraví

StrText=("Welcome, Mr Olus")
set ObjVoice = CreateObject("SAPI.SpVoice")
ObjVoice.Speak StrText
WScript.sleep 5000
StrText=("I'm ready for you")
set ObjVoice = CreateObject("SAPI.SpVoice")
ObjVoice.Speak StrText

Přesně tohle mi řekne...
Ale já nechci aby mě zdravil pořád stejně... :) Takže bych chtěl aby je náhodně otevíraly soubory.vbs které mě zdraví jinak. :)

jde to, ale v tom VBS je to řádově elegantnější.

např. takto:

Dim kecy
kecy=array("Hello, master!", "What a nice day!", "Am I on the other side already?")
Dim max,min,nahoda
max=2
min=0
Randomize
nahoda=(Int((max-min+1)*Rnd+min))
set ObjVoice = CreateObject("SAPI.SpVoice")
ObjVoice.Speak kecy(nahoda)
WScript.sleep 500
ObjVoice.Speak ("I'm ready.")

edit: pokud si chceš přidat další hlášky, stačí je přidat na konec pole (stejným stylem) a povýšit adekvátně položku "max" (počítá se od nuly)

podobnou vec jsem resil v bashi, takze to muzes vzit jako inspiraci a upravit si to pro bat

	Kandidatu=`find ~/.fluxbox/backgrounds/ -maxdepth 1 -type f| wc -l`
	number=$RANDOM
	let "number %= $Kandidatu"
	nic=$number;
	let "number += 1"
	nic=$number;
	novy=`find ~/.fluxbox/backgrounds/ -maxdepth 1 -type f| sed -n "$number"p`

novy je nahodne vylosovany soubor