Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kurs programování

Dobry den.....poprípadē večer
- Jelikoz jsem nemohl prehlídnou, ze spousta tazatelú, jak ze svēta IT, nebo jiného oboru, se zajímá o programovací jazyky, mám dotaz:
Kdyby, zde na poradnē byl popríadē kurs programovacího jazyku:
HTML5 CSS3
PHP MYSQL
JAVA
c++,c#,c
- Kdyby slo o placenou sluzbu za nepatrnou částku, popríadē po kazdé lekci krátky test, tabulky nejlepsích zákú, ale to není podstatné.
- KURS? JAK BY PROBÍHAL?
- Video návod, moznost stáhnutí skriptu, dokumentace.
Kupríkladu, první tyden seznámení s jazykem HTML, role wébovych prohlizečú(prekladatelú), druhy tyden seznámení s CSS3 a jeho funkcí, první web (staticky, dynamicky) .atd lde jazyku.
-O jaky jazyk by jste meli zájem?
-Jaká cena by byla dle vás prijatelnà?
(Diplom záka PC.poradna.net?]:))
[img=http://lorenskog-if.no/wp-content/uploads/2011/06/kurs.png]http://lorenskog-if.no/wp-content/uploads/2011/06/ kurs.png[/img]

- V Adblock jsem nákou dobu brouzdal, ale spís bych se chtēl naučit kupríkladu korektní základ PHP a jeho vyuzití.
PS: problémy i s mateřštinou, ano mám (ale tise ve stínu na tom pracuji ;-) ). Nebudu skrívat, ze bych byl radeji, kdyby jsi se drzel spíse tématu ;), díky

Tak ja varenie neznasam. Nedavno som mal kontrolu (prepad) zo strany plynarenskeho podniku, pretoze uz tri roky vykazujem rocnu spotrebu pod 1 m2 za rok.
Svietili velkou lampou, fotili, skumali lupou. Ked sa pozreli do kuchyne na sporak, zakrytovany, na nom kavovar, mixer a iny bordel, pochopili.

P.S. v lete, ked je odstavka teplej vody plyn pouzivam.

Myslím si, že možno viac by bol záujem o výuku práce s PC "kurz pre začiatočníkov"... Keď vidím tých nešťastníkov, čo si nevedia dať rady, vedia PC len zapnúť a vypnúť...
Taká "materská škôlka", kde sa naučia základy používania PC, niečo o fungovaní OS, inštalovaní sw, bezpečnosť apod.
Keď niekto zadá dotaz typu: "nejde mi internet" a nevie ani čo je to príkazový riadok cmd (aby mohol spustiť napr. ipconfig /all) a silou mocou chce nastavovať wifi router, tak to je na zamyslenie...:x:
Alebo: "chcem preinštalovať OS"... Niečo také ako BIOS v živote nepočuli, že Windows sa z "CD" nekopíruje...€

Minimálne urobiť menu-ponuku "Začiatočníci", kde by zadávali "lamerské" dotazy, niečo sa naučili a na "ozajstnú PC poradňu" by chodili už len s ozajstnými problémami.:-)

Ty si dnes pojedol nejaku optimisticku kasu, ze? Vobec ta nespoznavam. :)
Ludia sem chodia aby im bolo poradene (pokial mozno rychlo a presne). Nechcu sa naucit nic ine, oni sa vlastne ani nechcu naucit to, na co sa pytali. Cakaju jednoduchy postup v krokoch, ktorym sa budu riadit, aby problem vyriesili, nic viac...

Minimálne urobiť menu-ponuku "Začiatočníci", kde by zadávali "lamerské" dotazy

Predstava, ze zaciatocnici by sa trafili do "menu-ponuky" pre zaciatocnikov je tiez nesmierne optimisticka (uz dnes otazky smeruju do inych poradni, dokonca do debat, do clankov a spraviciek...)

//Nikomu predsa nic nebrani vytvarat clanky (trebars aj vo forme videa - ked uz sa to tu spominalo) pre zaciatocnikov (asi by bolo vhodne zacat od seba, ale ja momentalne vazne nemam cas na podobne kraviny).

Nelze poradit někomu, kdo nemá ani minimální znalosti! Nickcarterovské příručky: "... snadno a rychle!" jsou sice hezký nápad, ale v praxi nerealizovatelný!
Někteří tazatelé dokonce nejsou schopni pochopit krátký text v podobě "povídání" před položením dotazu, natož případnou odpověď. A často jsou arogantní a agresivní, a obvykle jsou to jedinci, co si o sobě myslí, že jsou IT Guru...

nabízíš vlastní kurz programování

- To by nebyl moc dobry napad, mozna kurs jak udelat kolecko a napsat ahoj v programu malovani.
- Co tim chtel autor rict, je ze spousta lidi zde na poradne ma velmi dobré programovaci znalosti a mozna by meli zajem dat kurs, lidem co by o to meli eventualne zajem.
- Mohlo by jit o placenou sluzbu, zde na poradna.net

- nebo -
tě zajímá

- Uricte bych mel zajem o PHP

jak by vypadal?

- Kuprikladu, +- mesicni kurs HTML by byl rozdelen do 5 tydnu a kazdy tyden seznameni s timto webovym jazykem, pocinajicim tydnem vysvetleni HTML, role webovych prohlizecu, dalsi tyden CSS ...zakoncen tvorbou prvni stranky v HTMl a CSS.
(nemam namysli kurs v primem prenosu)

Copak je takovejch kurzů málo? Jsou formou článků, tutoriálů a videí. Stačí hledat.
Sám se taky podle takových tutoriálů/videí učím a je to paráda. Pokud je k tomu i diskuzní fórum, je to lahůdka.

Ono vem si, kdo z poradňáků by se uvolil takovej kurz připravit? To vyžaduje spoustu času a zkušeností, schopnosti názorně a srozumitelně vysvětlit. Času to sežere až hrůza. Kolik lidí by se pak takovýho placenýho kurzu účastnilo? Stálo by to autorovi vůbec za to?

Nicméně, pokud by se tu nějakej kurz objevil, přivítal bych to. Sám bych mohl něco málo, maličko přispět o angularu - což by ale bylo jen takový seznámení. Dá se použít např. s ionicem a s dalším nástrojem (např. XDK nebo Netbeans + Cordova) udělat aplikaci pro Android, Windows Phone 8, iOS, Tizen, ...

Uricte bych mel zajem o PHP

Precitaj si jakpsatweb.cz, a nejake php tutorials, je toho plny internet. Budes mat zaklady, ktore by ti dal nejaky kurz (zbytok si potom musis studovat priebezne a trva to roky). Neni treba cakat kym niekto kopne lebo zrovna je kurz, ale treba vyvijat vlastnu iniciativu.

BTW. ono to je s tym doktorom celkom trefne prirovnanie :) Nejaky dochtor-amater hovno vie o rizikach a o tom jak sa branit pred virmi, ufikne slepe crevo zalepi to isolepu a potom pacient bude zavireny a zdochne. Programator-amater nevie jak pisat kod tak aby nebol deravy, web potom hackne kazdy druhy kinderhacker a web zdochne :)
Pre vykonavanie prace doktora su prisne zakonne pravidla, preco do prcic nie su stejne prisne pravidla aj pre vykonavanie stejne nebezpecnej prace vyvojara, kua :)