Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LB-LINK BL-WR1100 špatný router?

Zdravím
Známému byl doporučen providerem router LB-LINK BL-WR1100 namísto TP-LINK TL-WR741ND,že je to prý stejný,tak si ho vzal.
Všechno mu nastavily,takže zapojil internet do wan,druhej kabl dal portu 1 a připojil se k PC.Nastavil DHCP na automat,resetnul a hotovo.
Internet na PC je pomalej jak prase,to co bylo dřív hned načteno se nakroutí za pul minuty,víc jak 3 okna to nenačte.Wifi funguje na notasu,signál prej vynikající,ale když jede notas nereaguje už-nenačte stránky PC stolní.
Když jsem mu to vrátil na normální připojení co měl,bez routeru jede net,jak z praku.
Zkusit změřit rychlost připojení při připojeném routeru nejde,vůbec to nenačte.

-
Průměrná rychlost připojení bez routeru
28,2 Mbit/s
Průměrná rychlost stahování dat:
3,525 MB/s

Kde může být chyba?Ten router?

http://access-pointy.heureka.cz/lb-link-bl-wr1100/ specifikace/

čínský totální šmejd, anonymní kopírka starých krámů (jako to například dělá evolveo).
koupil to dobrovolně, ví že dát na prodejce se už 20 let nevyplácí, svéprávný snad je.

1) je možné, že provider váže připojení na mac adresu - to by měl mít informaci od providera na webu nebo ve smlouvě. pak by musel naklonovat mac adresu původního routeru, nebo novou mac zaregistrovat. taky je neznámé, co je před routerem.

2) z popisu vyplývá, že pc je připojen kabelem. pokud se stav nezmění, router s těmito hodnotami reklamovat.

Díky.
Router vrácen,velké divení,že to není možné,dnes prodal 2,včera taky,třeba ho kolega jen špatně nastavil blabla.........
Z těch obyčejných routeru by jsi vzal prosím tě jaký?
Do paneláku bytu,dva pokoje cena do 1000Kč.Využití stolní PC,mobily a notebook přes wifi.
Internet mezi panelákama tažen optickým kabelem ,zaveden do bytu utp kabelem /rj45 cca 24 Mbit/s

access-pointy.heureka.cz

Chyba nemusí být v routeru. LB-Link už jsem doma měl a jako základní router naprosto dostatečný. Chyba může být v nastavení. Jednou jsem řešil, že neprochazeli některé pakety. Pak jsem zjistil, že dotyčný měl stejný rozsah IP pro subnet jako ten v kterém byl od poskytovatele. Pokud chcete mít jistotu vždy si obligátní 192.168.1.1 změňte například na 192.168.52.1...

Taky se přikláním k tomu, že chyba není na straně LB-LINK routeru. Chyby většinou bývají v nastavení, buď v routeru od ISP nebo v domácích zařízeních, které pak spolu nekomunikují. V dnešní době (2015) už LB-LINK dokáže soupeřit s routery stejné kategorie od konkurence (TP-LINK apod.), takže mi zase jako takový krám nepřijde.

Ja koupil LB-LINK BL-WR3000
V remote web manager se nstavuje IP, což je jedina IP přes kterou se z venči da dostat do routru.
Trochu blbe řešení, ne?
Firewall je take nějak čudný.
Ve firewallu se da nastavit jen hodiny, minuty ne.
Když nastavím 00:00 - 00:00 firewall nefunguje.

Když to chcí vyřešít 2 pravidly
00:00 - 23:00 a pak ještě 23:00 - 00:00
Nejde to, vyhodi to chybu.
Nějaký činský fake routr :-/

remote management zvenčí z 99% nepotřebuješ.
a pokud jo, zřejmě součástí pseudozabezpečení je jediná ip - podle mě stačí.
když nestačí, holt sis router z bezdomovecké ligy vybral sám. nech si ho pro pokrytí zahrady/garáže a jako vstupní si pořiď mikrotik.

menu těch shitů neznám, tak jen pokus: nejde nastavit čas 0:00 - 24:00?

jak už tu někdo psal: netis, lblink, tenda pokládám za totální hnoje a štítím se na takové věci sahat.

Ahojda,
pokud se tam da nastavit jen hodina, tak 0:00 bude zrejme znamenat 0:00 - 0:59, a tak dale az 23:00 bude odpovidat 23:00 - 23:59. Kdyz nastavujes rozsah hodin v ramci 24 hodin, tak je rozsah jen 0:00 - 23:59... Logicky tedy nema ani smysl uvazovat 0:00 - 0:00 to by melo odpovidat pouze rozmezi od pulnoci do 1 hodiny ranni anikoli celemu dni. Kdyz by jsi to tedy zkousel treba v 8 rano, tak pravidlo nemohlo byt aktivni ;-).
Rozsah 0:00 - 23:00 by melo odpovidat 0:00 - 23:59 ;-).

No a k te konfiguraci, obcas je konfigurace tak zanesena, ze se az sama mlati no a v takovem pripade je obcas fajn reset do tovarniho nastaveni (factory reset). Pokud to obchodnik ochotne nastavil, je mozne, ze to jiz bylo drive nestaveno jinak a nejednalo se o fungl nove rozbaleny kousek (napr. klidne i nejaka predvadecka). V tom pripade pokud jen pomenil par parametru, realne to mohlo byt pricinou...

A) muze byt vadny kus - vzdyt je to jen kuz elektroniky (vadny kousky maji vsichni, TP-LINK ci CISCO nevyjimaje ;-) ).

B) pokud bych to chtel vracet, urcite bych vyzkousel
- update fw na posledni verzi (samozrejme spravny na dany hw :-) )
- reset do tovarniho nastaveni hned po update, pripadne bez update, je-li posledni verze
- ciste nastaveni
--- pokud toto nepomuze priklanel bych se k bodu A

Poznamka: Pokud to rozdelate, klidne muzete zjistit, ze jsou streva stejne... Dnes se jiz moc nevyviji, ale sestavuje a je to jen o volbe integrovanych obvodu :-)