Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Šance na zjištění s/n Windows XP

NB jedné mladé slečny, s předinstalovanými Windows XP Home SP3, cca 5-6 let staré. Jednoho dne NB (dávno po záruce) nenajel (vadný disk), předáno garážníkovi. Ten nějakým způsobem opravil chyby na disku (který je pravděpodobně ve stavu předsmrtném) a vše naklonoval na disk nový, který v NB vyměnil.

S takto opraveným NB bohužel toho moc dělat nešlo. Nějaké programy jely, ale nedalo se připojit k internetu, nedalo se nic upravovat v "sítích" (bylo tam jen sdílení souborů a tiskáren). Vykřičníky ve Správci zařízení nebyly. S bootovatelným CD s Ubuntu sítě/internet fungovaly. Možná (mohl být?) na vině enhanced SATA mód, který byl nastaven v BIOSu.

Recovery z HDD prý nefunkční, končí BSODem.

Na NB byl nainstalován Ubuntu, jenže slečna potřebuje nějaké školní programy, které pod linuxem nejedou. Celý disk = jedna partition.

Takže (data má průběžně zazálohované na ext. discích) přeinstalace, v tomto stavu se mi to dostalo pod ruce). XP z CD po cca minutě také skončilo BSODem. Vlezl jsem do BIOSu, změnil SATA z enhanced na compatible a pak už instalace XPSP3 (vč. rozdělení na C a D) proběhla v pohodě (zatím bez ovladačů, disk k NB s nimi má). Jenže..
..slečna už kdysi dříve sloupla, ztratila či co štítek se s/n pro XP. A zapsané ho pochopitelně nemá.

Nainstalováno zatím bez 25-místného kódu, běží 30-denní lhůta na aktivaci.

Je nějaká šance získat s/n z nespustitelného OS na tom původně zachraňovaném disku, připojeného třeba k NB pomocí USB? Nemám ho teď v ruce, netuším, v jakém stavu disk a OS na něm je. Napadá mě Hiren, mini-XP a hiren's menu, viz obrázek

[hiren-produkey.png]

Nebo bude potřeba NB rozšroubovat a disky v něm vyměnit, aby byl ten starý, poškozený, nějak zachráněný, přístupný přímo? To bych nerad, tohle nedělám s žádným nadšením, abych nepokazil ještě něco dalšího.

Pokud to nepůjde vydolovat, tak nevím co s tím. Respektive, ať si s tím poradí sama - já ani netuším jak, nikdy jsem neměl potřebu s/n a aktivaci obcházet.

Vyšší OS na to nenainstaluje (Vista 32 snad..), nejsou drivery. A není potřebný výkon. A taky už tak starý OS nikde nekoupí.

Díky.

Pokud na tom původním HDD byla originální instalace od výrobce NB, tak i případně zjištěný klíč bude nanic. Originální instalace výrobců totiž nepoužívají klíč ze štítku. Všechny NB stejného typu mají naklonovaný systém s totožným klíčem a ten neprojde aktivací.

S/n ztratila

to jak? Ved to je nalepene naspodku, ne? :-)

OEMBIOS je jednoduche da sa to do instalacky (a urobis ju nanovo cez nLite) su to len 4subory. Len je problem najst si tie 3subory pre spravneho vyrobcu (googluj), 4.subor zeditujes mierne byva k tomu navod, citaj googlom :)

P.S. este by som skusil naklonovat ten povodny disk na novy, a skusit recovery. Clovek nikdy nevie mozno to pojde.
P.S.2. klonovat treba cely disk, najlepsie asi dd v linuxe, ale su aj klikacie tooly na nejake disk sector cloning (google, ja nepoznam ja by som hodil prikaz dd v porteuse :)

P.S.3. alebo mi daj vediet jaky presne to je vyrobca a mozno budem ti vediet presnejsie poradit (radsej sukromne :)

Ked to tam je predinstalene tak si zozen OEMBIOS subory pre daneho vyrobcu a pouzi k tomu prislusny royalty key (to NENI kluc notebooku ale kluc vyrobcu prislusiaci k tym OEMBIOS suborom), alebo rovno si niekde zozen recovery CD pre daneho vyrobcu a tam uz to vsetko bude zadane (ty nic nezadavas)

Alebo najprv prenastav SATA mode v BIOSe a potom skusaj vstavane recovery, mozno bude potom bez BSOD. Resp. recovery by malo fungovat so setup defaults by som povedal.

když štítek zdechnul, používám instalačku z uložto. je s ní výrazně míň problémů.

jak se dívám na commandline parametry http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer .html, mohl by vyčíst kód ze souboru "software", pokud se dá přečíst - na původním disku je ve více kopiích

C:\WINDOWS\system32\config\software
C:\WINDOWS\repair\software
C:\System Volume Information\_restore{68606B05-1F2C-44B2-83F4-8861B01E8DCD}\RP....\snapshot\_REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE