Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Dym z pc

Ahojte teraz som zapol pc nic mu predtym nebolo a zrazu strasny zapach zacalo byt citit a akobyv... para...ale pc ide... co to je?
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel) (fleg)
Trolling (fleg)

Neřvi. Kapitálkama píše jen hovado. Prostě něco vydunělo za pyrotechnických efektů (zdroj, MB, možná i grafika) - pokud nejsi schopen optickou rekognoskací (oko není pi*a, oko vidí!) a frňákem (čuchat, kde to nejvíc smrdí) nic rozpoznat, pozvi si na servis znalejšího kámoše. Já tu na Poradně skutečně nic nevidím a necítím.

Pokud nejsi schopen sám otevřít PC bednu, tak je marný ti radit něco víc, protože sám vybouchnutej kondenzátor na základní desce nevyměníš, ve zdroji ti to ani nedoporučuju. Pokud ovšem víš, co to kondenzátor je.
Smiř se s tím, že některý věci jsou nad tvý síly a nejde všechno opravit prográmkem.

Ale malou radu ti přece jen dám - pokud ti hodlají rodiče rozbít ciferník, musíš jim vysvětlit, že vybuchnutí kondenzátoru jsi opravdu nemohl způsobit sám, protože tyto věci prostě odcházejí samy věkem, zvláště ty levný. Takže za to můžou rodiče, že koupili počítač z nekvalitních komponentů. Jako uživatel počítače za to nemůžeš, ani to nemáš jak ovlivnit.

ludia su zavisly len na love

na lásce je závislá většina lidstva, jinak bys neměl nikoho, kdo by ti koupil počítač.
ale pokud je nad tvoje mentální schopnosti otevřít (vypnutý, odpojený) pc, naopak na tom pokračuješ, někde ve výchově a v rozvoji logického myšlení se stala chyba.

Keď chceš po slovensky tak po slovensky: poprvé nás tu nik neplatí, teda nám nemá kto znížit plat ani len o euro. Radí sa tu zadara. Podruhé keď nechceš, aby ťa zabilo, neotváraj, keď áno, kľudne otvor ten zasratý kryt od PC, lebo zozadu sú len dva šróby. Aj tak tam nič neuvidíš keďže či buchol kondík v zdrojovej časti, tak tá je v plechovej škatuli hore v skrini od PC. A tú keď otvoríš, tak ťa aj zabiť može. A vobec, kolko máš rokov že si tu na nás tak otváraš chlebáreň ty somár?

Ja si chlebaren neotvaram cudzim mam zakazane hovorit vek. Teraz ako co robit CO AKO ROBIT MAM TERAZ DO BOHA opravovna je tam v riti 10 kilometrov a co ja ako mam pc niest na chrbte? Nebud smiesny kazdemu tu davate navody z kadejakych stranok a mne nic nedate... hovorite o probleme ok ale ako ho vyesit to nic

Veď to nemusíš niesť do opravovne, stačí keď začucháš kde to najviac smrdí (tipujem že zozadu kde je sieťový kabel 230V, keďže je zdroj v riti). Pokial to tam smrdí najviac, odpoj to od 230V, odmontuj bočnicu (dva šróbiky zozadu), odpoj káble čo vedú zo zdroja ku komponentám (doska, harddisk, CD), odmontuj zdroj (4 šróby zozadu hore na skrini), vytiahni zdroj, kúp nový a namontuj naspať tak ako bol ten povodný. Nič viac s tým spraviť nemožeš, žiadny program ti v tomto nepomože, iba vymeniť zdroj. Už chápeš?

Hej odpoj všetko od bedne, vytiahni bedňu na stol a možeš ju skúsit otvoriť.

a budeš na to potrebovať krížový skrutkovač, nič viac.

Tady mas rady:1) Pockej az prijdou rodice z prace 2) Rekni jim to,oni ti snad namlati 3) Budes tyden brecet a rvat 4) Pak se uklidnis a prijdes znova a tentokrat v klidu. Neni zac :-) Zrejme je ti totiz tak 8 kdyz neotevres bednu od PC,takovou strasne magickou(primo carovnou) veci,(pozor,ted to pridje)... Sroubovakem(ano,ano,ano,to jsme necekali).

No při Tvých znalostech a snahách to mermomocí opravit sám můžeš udělat jen jedno:
1/napiš na velký papír na stůl "Zbohom rodičovia,mal som vas rad."
2/pak to zkus nějak otevřít,i když tady nevím,co s tím chceš dělat dál.
Máš totiž doma měřák,mikropájku s odsávačkou a sklad náhradních kondenzátorů a odporů?

Připomněl jsem si jednoho kolegu, nejela mu oktávka, myslel, že by to mohl opravit sám (je ing. a CSc). Tak se do toho pustil, ale nedařilo se mu. Když pak zavolal do servisu, dostal radu aby se v tom už dál nešťoural a zbytečně si tak nezvyšoval cenu za opravu.
Tak podle toho co tu píše tazatel pokud si z nás nedělá
[http://pc.poradna.net/file/view/20042-ppp-jpg]
to pro něj platí nejmíň desetkrát.

... že se s tím zamindrákovaným provokatérem vůbec bavíte. Pokud je blbej tak, jak předvádí, nadělá spíš víc škody než užitku.
To, co by v krajním případě otec řešil buď sám, šikovnějším známým či opravnou, za cenu nového zdroje, bude po zásahu synátora stát i výměnu základní desky.

Jebem sa do toho preto lebo jebe mi z toho zato....ale ne pls rodicia chcu ist na pc ale stale sa vyhovaram na daco ok tak keby som to odniesol do pc opravovni tak co im tam mam pocedat? Ze sa mi pokazil pc a pc poradna mi ho uplne pokazila?

nepoužívej PC na to potřebuješ být alespoň na stejné inteligenční úrovni jako opice ty jsi daleko pod ní

Bobo kasdy na mna but blaci alebo sa mi smeje a nikto mi nechce pomoct a kto aj chce tak sa na to vysere. Ja mam vysoku iq chodim na maliarsky kruzok. Mna by to ani netrapilo tak lebo mama mi chce ta planuje kupit new pc na vanoce ale oco je strasne prisny na tote veci ... a ma tam hodne suborov ulizenych na harddisku a az sa mu vymazali tak ja nwm ak to pstchicky zvladnem naozaj mi pomoste tie subory v pc daju sa ZACHRANIT ASPON TO PLS

Ok ale spravim to zajtra ebo rodicia uz spia a keby totu hrmot zrobim palicu si z riti vstrobim.. aspon tak to oco hovori ked su problemy.. ok ta potom dam vedet zajtra a poradis mi se ako ho zasa dat naspet lebo neviem co ide prve a co posledne a cycem sa spytat nevadi ze to sicko holyma rukama chytam ? Grafiku procesory a tote veci?

Eryo a ako totam dat mam tote veci ked ako tam dam ked nevyberiem tie veci? Nedostanem sa k tomu a ta lebo ste vraveli še ma to uskvari ta ci rukavice netreba... znovu... tak as to pojde na druhom pc ten hardisk tak to dam naspet vies.... do tohto... nwm ale uplne ste mi hobpokazili ten pc jediny poblem mohol byt nwm co to tam hore toten vravel transformator alebo kodeczator .... us musim ist spat lebo oco krici

Jezisi,koncim!!!! Tohle nema cenu!!! Psat neumis,IQ mas jak bublajici blato,o pocitaci vis mozna tak jak ho zapnout,vyndavas komponenty v zimnich rukavicich,snizujes tady platy, neumis odsroubovat plech.... ! Jsi jen rozmazleny decko co si neumi nic udelat samo,rozseka pocitac,rodicum to radsi ani nerekne. Resi to jen tim ze si stezuje ze sme mu ho rozsekali my a pise to ve svych naprosto zmatenych odpovedich. PROSTE KONEC(a vsem radim to same,neriskujte sve nervy,mate jen jedny)

Som na ocovom ntb, cely den sme riesili ten pc ale povedal ze co som si nadelal to si pak opravim ... vy tu hovorite o omne za mojim chrtom a smejete sa mi, naco ti ja robim z ruky bazen, ked vy mi to aj tak hodite na misku. Tak som to nakonec setko vybral von a rozhodnutie moje: chcem pls postupny navod ako tote veci nadrbat do pc, lebo us nervy mam len tejdnyjedny, co mam dat ako prve ale rychlo pls

Ale to ma vela stranok toten obal to ti ja nebudem citat taku koninu ani nwm de to v riti je, naosaj mam nervy cely den us lebo oco mi nepomohol lenze nechapes ty totu vec še ja si to tam dam tote veci a pojdem do opravovne ak by som ti ja ponesol v igelitke nastroje a kable po chodniku tahal? pls velmi ta prosim

Tak to netahaj. Mozes si to dat aj do vitrinky a kazdy den sa na to pozerat.

To si ani nepamatas ze co bolo kde strcene? Mas amneziu?
Jak sa vklada CPU do patice je nakreslene v navode k doske, ak si ho neprecitas tak to znicis. Fakt by si na to nemal sahat lebo si na dobrej ceste urobit skodu za dalsich par sto eur.

Pocuvaj mod man amneziu mam kupenu z internetu aj som to presel ale sekalo mi to na najnissich ditajloch us vtedy boli problemy ta nwm ALe nwm preco sem pises o amnesii na to tet serkam vis ja TU mam kopec papierov po stole po skrinkach a inych vitrinkach a asi si myslim se ked som dostal ten pc tak tie papiere sme uz davno zahodili do kosa taze mi pls poradte ak spojit tie pravitka ram cico a tak to nevadi pc je aj tak pokazeny ked mi ho pokazili na pcp oradni len chcem ho kus opravit aby som sol do opravovni aby som to v tasky nenosil

MAM TO ok co dalej len nwm lebo tie rámy trcia vonku ci to nebude vadit nevadi šivot ide dalej ... co dalej ee motor nie je ti žiža by som mal bibiku ves ta ja znalosti mam ja chodim na internet kasdy den a citam si o pc kopu veci aj ked vela veci pokasim ako opravim ale to nevadi oco povedal se na chybach clovek cvici nie UCI

totu desku my preloz nwm co to je deska dneska us to dufam bude, ok ta mam grafiku potom tu mam cerveny ventilator a take obzikove tvary vyzeraju nwm ako pravitka ak sa to vola? procesor mam ... toten chladic nieje namontovany hore na monitore? uplne navrchu ves lebo ja som vrch pc nerozobral

Mně se jednou stalo, že jsem po Novém roce přišel do práce, zapnu počítač (předtím jsem se v něm nešťoural) a taky, smrad a kouř - na rozdíl od tazatele počítač nenaběhl. Tak jsem ho oddekloval, zapnul, kouř šel z HD. Když jsem oddekloval HD, všiml jsem si jedné zuhelnatělé součástky. Označení už samozřejmě nešlo přečíst. Tipnul jsem si, že podle velikosti a umístění (součástka byla u napájecího konektoru) by to mohl být filtrační kondenzátor nebo nějaká přepěťová ochrana a že by ten HD mohl jít i bez ní. Tak jsem ji odpájel, zapnul počítač a počítač šlapal (a asi šlape dodnes - pak jsem ho musel předat kolegyni co měla horší a něco jí na něm nešlo spustit. Oznámil jsem IT specialistovi, že je tam nakoplý HD, ale ani jeho ani tu kolegyni to nezajímalo). Ale aspoň mne to donutilo, abych si všechny soubory z toho kouřícího počítače přetáhl do svého hlavního a pro jistotu ještě udělal zálohu.

Ja neviem asi som divny, ale mne sa tu nic vtipne nezda, na com sa tu vlastne bavite?
Vlastne keby tu viacero ludi nenapisalo, ze sa bavia zamkol by som to, ale naco kazit ludom zabavu.
Na rozdiel od inych som asi paranoidny a skor si myslim, ze sa nejaky pubertiak zabava na tom, ze s vymyslenou identitou a pribehom sa pokusa byt radobyvtipny a plytva volnym casom ludi, ktori ho mohli venovat tym, ktori naozaj potrebuju pomoct.
Ale ked vam sa to zda vtipne...hm asi mam divny zmysel pre humor.

Inak nemusim byt detektiv oriesok, aby som vedel, ze sa nebavim s dietatom.
1. Dieta urcite veku sa vyjadruje vzhladom na svoj vek, a to sa neda velmi dobre imitovat hlavne ak sa casto s detmi bavite viete ako uvazuju a vyjadruju sa.
2. Dieta nebyva hor do polnoci a nerozobera pc
3. Dieta byva doobeda v skolke/skole a nema pristup na internet
4. Dieta sa nevie zaregistrovat na poradni, vlozit si a upravit avatar, potvrdit registraciu
5....atd atd tych dovodov je viac, takze preto som to zamkol.