Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sluchátka pro osobu se sluchovým postižením

Z došlé pošty:

"Jaká byste doporučili sluchátka pro osobu se sluchovým postižením? Mám zbytky sluchu. Preferoval bych sluchátka s mušlemi. Nechci si nic strkat do uší. Zapojuji to přes zesilovač a ne přímo do zdroje zvuku. Sluchátka to musí zvládnout, ten větší příkon ze zesilovače. Nechci je spálit. Klidně můžou být s kablíkem."

Jaká nevím, nemám žádný přehled, tak vkládám sem.

pro osobu se sluchovým postižením

- Kdyz to tak pises, tak rikam, nebo pokladam otazku, je tam naky rozdil (pro tu osobu, nevim ci jde o tebe) dopadu zvukové frekvence tech sluchatek na to, ze u urcité frekvence ta osoba to muze slyset lepe nebo hure?
- Ptam se, jelikoz, v tomto pripade, by slo, se zamerit na sluchatka se specifickou frekvenci? Nevim, ptam se :-)

Podle mě nejde o žádná spec. sluchátka, ale o to, aby "neshořela", když se připojí do zesilovače.
Dobře to vystihl touchewood. Třeba se nám tazatel ozve. Já tu poštu četl až dnes, ačkoli je nejméně týden stará.

Někteří nepostřehli, že Kráťa a tazatel(ka) jsou dvě různé osoby...
Je dobré nepřetěžovat sluchátka kmitočty, které nejsou pro srozumitelnost řeči důležité. Tedy použít upravený zesilovač, se zdůrazněním střední části pásma a potlačením okrajů.

Klikneš na jméno, komu chceš napsat privátně a tam se rozhlédneš. Jeden z odkazů je "poslat zprávu".
Avšak posílat si soukr. zprávy tady mohou pouze registrovaní.

[http://pc.poradna.net/file/view/20916-poradna-pm-j pg]

Obrázek se sem vloží tak, že se klikne na 4 ikonu zleva a mezi [ img ] a [ / img ] (bez mezer v závorkách) se vloží adresa obrázku, takže vznikne třeba [ img ]logo.gif[ /img ] a vznikne
[http://pc.poradna.net/images/logo.gif]

Doporučuji nejdřív navštívit ušního lékaře. Mně předepsal naslouchátka, ale předtím mi změřil jak vlastně slyším a podle toho ta naslouchátka nastavil. Mám dojem (ale já jsem to nechtěl, zatím to nepotřebuji) že existují i naslouchátka co se do nich dá připojit i jiný zdroj zvuku než vestavěné mikrofony na zesílení okolního zvuku.

Mám několik náhlavních sluchátek. Jedny se už rozpadají. Ty jsem používal nejvíce. Teď používám tovarní a to SONY. Foto přikládám. Jsou starší a zvládnou 1W. Průměr měniče je 40 mm. Ze zkušenosti vím, že čím větší průměr měniče, tím hlasitejší sou. Ty SONY mi moc nevyhovujou. Basy a hudba je hlasitá. Řeč je slabá. Potřebuji to naopak nebo aby to bylo stejné. Zkusím tyto http://www.datart.cz/Sluchatka-TDK-ST550.html?utm_ source=zbozi.cz&utm_medium=priceindexer&utm_campai gn=feed a dám vědět.