Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sluchátka pro osobu se sluchovým postižením

Z došlé pošty:

"Jaká byste doporučili sluchátka pro osobu se sluchovým postižením? Mám zbytky sluchu. Preferoval bych sluchátka s mušlemi. Nechci si nic strkat do uší. Zapojuji to přes zesilovač a ne přímo do zdroje zvuku. Sluchátka to musí zvládnout, ten větší příkon ze zesilovače. Nechci je spálit. Klidně můžou být s kablíkem."

Jaká nevím, nemám žádný přehled, tak vkládám sem.

pro osobu se sluchovým postižením

- Kdyz to tak pises, tak rikam, nebo pokladam otazku, je tam naky rozdil (pro tu osobu, nevim ci jde o tebe) dopadu zvukové frekvence tech sluchatek na to, ze u urcité frekvence ta osoba to muze slyset lepe nebo hure?
- Ptam se, jelikoz, v tomto pripade, by slo, se zamerit na sluchatka se specifickou frekvenci? Nevim, ptam se :-)

Někteří nepostřehli, že Kráťa a tazatel(ka) jsou dvě různé osoby...
Je dobré nepřetěžovat sluchátka kmitočty, které nejsou pro srozumitelnost řeči důležité. Tedy použít upravený zesilovač, se zdůrazněním střední části pásma a potlačením okrajů.

Doporučuji nejdřív navštívit ušního lékaře. Mně předepsal naslouchátka, ale předtím mi změřil jak vlastně slyším a podle toho ta naslouchátka nastavil. Mám dojem (ale já jsem to nechtěl, zatím to nepotřebuji) že existují i naslouchátka co se do nich dá připojit i jiný zdroj zvuku než vestavěné mikrofony na zesílení okolního zvuku.

Mám několik náhlavních sluchátek. Jedny se už rozpadají. Ty jsem používal nejvíce. Teď používám tovarní a to SONY. Foto přikládám. Jsou starší a zvládnou 1W. Průměr měniče je 40 mm. Ze zkušenosti vím, že čím větší průměr měniče, tím hlasitejší sou. Ty SONY mi moc nevyhovujou. Basy a hudba je hlasitá. Řeč je slabá. Potřebuji to naopak nebo aby to bylo stejné. Zkusím tyto http://www.datart.cz/Sluchatka-TDK-ST550.html?utm_ source=zbozi.cz&utm_medium=priceindexer&utm_campai gn=feed a dám vědět.