Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB video grabber z Lidlu

Ahoj, vloni jsem si koupila v Lidlu USB Video Grabber s instalačním cd CyberLink PowerDirector 9. Vše jsem nainstalovala a připojila, abych mohla přehrát VHS do PC. Obraz a zvuk vpohodě přehrávám pomocí PowerDirector, ale problém nastává ve chvíli, kdy jej chci nahrát do pc. Jede to pár minut a potom vyskočí chyba: This movie is copyright-protected. Recording is prohobited.Víte si někdo rady, co se s tím dá dělat? Jedná se o rodinná videa, takže nechápu tu chybu.Díky moc za radu:)

Podobná šidítka mají (narozdíl od solidních zařízení) jednu zásadní chybu - nedokáží si poradit s nepravidelnostmi signálu, kterých je při reprodukci VHS kazet "neúrekom". Jedna z ochran Macrovision funguje na pricipu zavedení falešných impulzů do prvních 40mikrosekund řádkového signálu, který zmate přehrávače (ale i některé televizory). Ovšem podobně jako tato ochrana se za určitých okolností mohou projevit i zákmity v signálu a ono šidítko je vyhodnotí jako ochranu proti kopírování. Kvalitní karty pro zachycování obrazu si jak s Macrovision tak i s nepravidelnostmi v signálu poradí. Rada je buď nepoužívat tato jednoduchá zařízení s mizernou kvalitou A/D převodu nebo zkusit jiný SW pro zachytávání, mohl by se s tím vypořádat. Ovšem je to jen jedna z možností, proč převod nefunguje.

Abych si to ujasnil - klikneš na "Digitalizovat z videozařízení" a v seznamu ten USB krám nevidíš?
No tak jsou v podstatě dvě možnosti - buď k tomu grabberu nemáš nainstalovaný ovladače (což asi těžko, to by nefungoval vůbec), nebo jsou ty ovladače udělaný tak, že fungují jen s dodaným SW...
Ještě zkus ten VirtualDub. Pokud to neuvidíš ani v něm, tak máš asi smůlu, nicméně zde se to autorovi blogu povedlo právě přes ten VirtualDub.
A ještě nevím, co přesně myslíš tím "automaticky se to otevírá akorát v tom původním SW" - co se otevírá? Kdy? Jak?

Jaky pouzivas kabel video->grabkarta? Ak to ma nahodou aj vstup svideo skus to cez to.
Video odpoj od TV idealne uplne od vsetkeho, pripoj ho len do elektriky a do grabkarty. (lebo zemne slucky cez antenu a zemnenie PC mozu sposobovat zakmity v signale, co je potom podobne jak macrovision ochrana).