Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou redukci z IDE na SATA koupit?

Zdravim hodlam koupit když mě odesel IDE slot toto,zajímalo by mě jestli může bejt v těchto redukcich nejakej rozdíl nebo je to + - stejný a marže CZC, hledám nejlevnější řešení, ale aby PC fungoval a převodník nechcipnul po měsíci, koukam že ten na CZC ma pár kondiku kdežto ty z Aukra ne, ale nevim jestli to je směrodatný a ma to na neco vliv.

produkt

http://aukro.cz/kvalitni-adapter-redukce-sata-na-i de-akce-i5010480474.html

http://aukro.cz/novy-adapter-sata-ide-40-pin-obous merny-i5018764878.html

Já mám v PC kvůli Pata slotu řadič i-tec s chipsetem JMB363, a funguje bez problémů. Mimochodem takovýto řadič býval pár let zpátky často integrovaný na MB, protože to byla pro výrobce jediná cesta, jak tam dostat PATA port.
Mimochodem na lepších MB bývají pro zvýšení počtu Sata portů integrovány Sata řadiče s chipsetem Marwell, stejným nebo podobným chipsetem, jako ná ten řadič Axago.

Preco nejaky stary pata disk nevyhodis?

Jak vies ze odisiel pata port? Nema snahodou aj druhy pata port? Ten odisiel tiez? Neni nahodou len zakazany v BIOSe? Nemas nahodou len blby kabel?

Vseobecne SATA->PATA (pozor na smer, neni to jedno) funguju, ale v zavislosti na pouzitom chipe a chipsete dosky moze byt s niektorymi kombinaciami problem (napr. haswell (HM8x alebo QM8x)) nechcel dobre fungovat s urcitym SATA-PATA chipom, ale s inym vyrobcom SATA-PATA chipu nebol problem.
A za prevodnikom mas len master, dufam ze to je jasne.

Je to PC pro známého MB ma jeden pata port,ksandy zkouseny 3x,v biose to zakázány není PC me tu jel tejden pak si ho odvezl a za dva dny to házelo error boot a nešel ani Live CD v BIOSu ovšem HDD i mechanika vidět byli, ale po vyjetí z BIOSu opět error boot na nic to nereagoval akorát na restart.Pak jsem zkusil napojit SATA mechaniku i HDD a vše najelo v pohodě, tak dle mého je nefunkcnost IDE jasna nebo jde kouřit celá MB.

Mám dvě možnosti za 120 převodník ,nebo za 220 i s dopravou 80GB SATA HDD.

ok. Len preistotru skontroluj ktoru stranu kabla si strkal do dosky, ci si nestrcil vsetky 3 naopak. Ale asi tam je nejaky divny problem s tym PATA na doske. Preistotu daj defaults do BIOSu samozrejme.
Tak kup trebars nejaky konvertor, ale ked chces aj PATA HDD aj PATA CDROM pripojit tak musis kupit 2konvertory.

Tam to je barevne označeny co patří do MB to obrátí jenom mamlas:-)Redukce stačí jedna nabootuju to z mechaniky SATA co tu mám a pak to bude to bez mechaniky,tak koupim ten za 80 z Aukra a uvidíme snad nedochází MB. Já na ty MB jel ca 2 roky a bez chybky jenže jsem tam měl SATA HDD a co si vzpomínám tak byl problém taky s tou pata mechanikou při bootovani nakonec se ale tenkrát ještě chytla,jenže jsem to přičítal ty mechanice protože už blbe vypalovala....

http://aukro.cz/kvalitni-adapter-redukce-sata-na-i de-akce-i5010480474.html

Mám tu dva HDD a ani jeden to nevidi u obou jsem to po jednom zkoušel,samozřejmě jako Master,zapnu PC a v BIOSu všude no detec jak u Master tak Slave.

Jinak adaptér postlej nad dnešním dotazem,už jsem ho nekopíroval je t u několikrát, zapojenej je správně tj oba konektory SATA,napájení+napájení HDD.

Nehladaj ho u master slave ale u SATA. Ak je SATA v AHCI mode tak to nemusi byt vobec v BIOSe vypisane. Instalacka Win ho najde?

Skus nastavit SATA na IDE mode, to je dobre aj preto lebo v AHCI mode to moze ist len rychlostou DMA0, zavisi od viac veci. A skusaj ci ho vidi napr. UBCD ranish, alebo instalacka Win, apod. alebo ci sa da z CD bootovat.

Skus obmedzit SATA na Gen2 ak to je Gen3, alebo Gen1 ak to je Gen2, zavisi od BIOSu ci sa to da a jak.
Skus ine SATA porty, idealne tie s co najmensim cislom.

nemají to samí. psal jsi, že má jiný layout desky (míň kondenzátorů).
ten tvůj překupník z dx možná neprodává 100% shitů, ale funguje to každému druhému. no tak hlavně že jsi ušetřil.
dokud to nezkusíš v jiné desce, nebudeš vědět, jestli máš 50% shit nebo 100%.

SATA přepnutí kde na IDE mod

v nastavení sata řadiče.

No to jsem psal jenže to maj na první fotce a na zbytku fotek je vzhledově stejnej co jsem objednal tak otázka co vlastně prodavaj,no musím zkusit v druhým PC jinak se nehnu dál.

No postupoval jsem podle tohoto prace s disky, všude max povolit IDE/zakazat to jsem zkoušel a pořad nic nedetekuje,zajímaví že SATA HDD a mechaniku to vidělo hned.

Integrated peripherals-On chip ATA device, to je jediný co se tam kde da nějak přepínat.

Onboard IDE controler-Enabled
PCI IDE BusMaster-Enabled
Onchip Sata- Enabled
Onchip RAID Controler - Disabled

Standart Comos Feature . tam nic nastavit nejde,jenom zapnout a vypnout....

http://pctuning.tyden.cz/software/nastaveni-biosu/ 8783-bios_vas_kamarad_do_deste_i?start=6

Ta doska podla google asi nema AHCI, alebo je furt zapnuty. Ale pozeram ze to je nejaka sracka via chipset? Tie mali problemy s detekciou SATA2 zariadeni, neda sa ten konvertor nejakym jumprom zmenit na SATA1?

PCI Controller by bol fakt istejsi

EDIT: a nie sorry tam je nvidia chipset a ma sata2. Skus ten prevodnik na inom PC.

No mě tak připadá jestli celá ta MB nejde do hajzlu,nejdřív to IDE jednou HDD našla pak zas ne ,pak přes BIOS a restart systém zase najel.Nevim jeslí to nesouvisí s tím převodníkem, ale po restartu se objeví logo a pak celkem dlouho trvá než se BIOS zobrazí, navíc tam začalo teď skákat toto a až potom najede BIOS. Převodník zkusim na druhým PC, dle mého tam chyba asi nebude.

Media Shield ROM BIOS 6.91
Copiring 2006 NVIDIA.com

Detecting array............

Tak ten dodanej co k tomu byl,teď jsem to napojil na ksandu a jede HDD i mechanika zkusim pak jestli se chytne až bude systém ten SATA ,jestli to zase nechcipne pak dam vědět,hodim tam jinej SATA co tu mám, teď na ksandu jede vše jak má ,otázka jak dlouho zejtra zkusim v jiným PC ať si případně nikdo jinej nenabehne vzal jsem ale dva kusy ze by ani jeden nefachal to by byl pech,ono když se rozklikne ten na CZC za tři kila tak je to to samí, tu značku nevím jestli to je taková kvalita a dali tam nějaký lepší osazení, me to spis přijde jako z jedny továrny...

Si pisal ze tam mas

Integrated peripherals-On chip ATA device, to je jediný co se tam kde da nějak přepínat.

Onboard IDE controler-Enabled
PCI IDE BusMaster-Enabled
Onchip Sata- Enabled
Onchip RAID Controler - Disabled

si to over ze tam je DISABLED. Ked to je disabled, tak ti nemoze vyskakovat media shield RAID utility

System musis instalovat na SATA, nemozes nainstalovanemu Windows prehadzovat controller na ktorom je systemovy disk.
CDROM moze byt na PATA, disk daj na SATA, a instaluj Windows. P.S. a v instalatore zrus vsetky oddiely

MM diky moc za trpelivost já tam tu možnost předtím neměl,jak jsi to napsal tak jsem tam ještě jednou radeji kouknul a už to tam bylo,vypnul jsem to a sytém bez problemu najel zaplatpanbuh takže redukce facha jak má.Ještě jsem zkusil vrátit dodávávanej SATA a HDD zase nebyl vidět po vrácení kvalitnějšího vše OK.(teda doufám že to bylo tím a nesouvisí to s tím co IDE,že jednou to najede pak ne to je potom MB na vyhozeni) Tak ještě jednou díky moc i ostatním.:beer:

Ten kabel je urcite nejaka sracka, co cakas od lacnej ciny. Je aj mozne ze rozdielna dlzka kabla vadi tomu cinskemu chipu v tej redukcii, oni tie chipy su zvycajne hrozne sracky (co sa tyka kvality signalu). Alebo je ten kabel uplne vadny. Ked mas kabel s ktorym to ide stabilne (skus to zo 20x restartovat) tak je to ok a vsetko je vporiadku.

No restarty jsou zatím 6x OK,tam je problém spíš při vypnutí a později zapnutí jestli to bylo tím kabelem nebo prostě je na tý MB něco v háji jak jsem psal jednou system najede a jede v pohodě po vypnutí a zapnutí pak HDD už nenačte ,jsem to přisoudil IDE slotu ,ale klidně to může bejt tou MB a pak je opravdu na vyhození,sem zvědavej hold budu pár dní testovat.

Takže to uzavírám,převodník z netu funguje jak má,dodávanej SATA kablík ovšem na hov...restarty ca 15X vše najelo Ok a 5X vypnutí odpojení od sítě a zapnutí a pc najel bez problémů,ten IDE je definitivně v hajzlu jednou se to načte 5X ne.Jediný mínus je že načítání jak z HDD tak netu je takový zabržděný ,ale nic hroznýho.