Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Volné místo na disku samo ubývá

Zdravím,
Všiml jsem si, že na jednom disku kde mám systém mi samo ubývá místo. Dnes ráno jsem tam měl volného 22GB a teď tam je jen 18GB přitom jsem nic nestahoval,neinstaloval apod. už to nejspíš jde delší dobu, jen teď jsem si toho všiml protože volné místo na disku je tak malé, že je to pole místa na disku červené. Zkoušel jsem defragmentaci a antivir, ale nic to nenašlo.
Defragmentuji přes Auslogics DiskDefrag, ale pokud chci defragmentovat přes normalní systémový program na defragmentování tak je defragmentace po 5minutách ukončena a je u disku napsané(Fragmentováno 11%) u všech ostatních disků je (Fragmentováno 0%)
Disk to je 232GB a je na něm jen win7,ovladače atd. a GTA V zbylé místo kdoví kde je.....
Kde by mohl být problém?

Defragmetnacne programy odinstaluj a prestan zbytocne defragmentovat a nicit disk.
Vypni si body obnovenia v ovl.panely - system - ochrana systemu.

BTW. okienko vyhladavanie si nepouzil, aj ked ti to tam pred polozenim dotazu jasne pise ze to mas pouzit.

ty si kupuješ pc jen proto, abys defragmentoval?
jestliže tam kromě zbytečných aktualizací nic moc nepřibývá, co na tom chceš pořád dokola defragmentovat? a jak jsi přišel na to, že by to mělo uvolňovat místo?
přestaň do toho hloupě drbat a zbytečný auslogics odinstaluj.

(mrchosoft zase něco dojebal v aktualizacích, někomu se samovolně rezervuje obrovské procento disku pro body obnovení. ale to už ti psal kolega)

nepíši že jej neustále defragmentuji. Defragmentoval jsem to teď jednou a to proto, že mě nepřišlo s diskem něco v pořádku tak jsem čekal, že to by mohlo pomoci. Aktualizace pouštím jednou za delší čas(cca rok) manuálně jinak je mám zakázané, zálohy/obnovy systému mám vyplé.

hiberfil.sys - 6200MB
pagefile.sys - 8300MB

Odinstaloval jsem avast, nainstaloval jiný antivir(Avira) a zdá se že po tomto se samovolné zaplňování paměti odstranilo. Teda zatím se to pořád drží na stejné hodnotě. Před tím jak jsem napsal poslední příspěvek tak cca během 10min se zaplnilo dalších 5GB.
Ale jak říkám, jen se to zastavilo. Paměť je zaplněná stále. Aktualizace win update mám "Nikdy nevyhledávat aktualizace(není doporučeno)", a zálohování nemám nastaveno.

Odstraň všechny vytvořené body obnovení systému.
Ovládací panely - systém - ochrana systému - vyber disk C- konfigurovat - vypnout ochranu systému - OK.
Potom ji můžeš zase zapnou a nastavit maximální využití místa na disku tak 3 - 5 procent.

Ak ti ukazuje, že máš fragmentované súbory aj po defragmentácii, máš zrejme skrížené sektory (clustre) na systémovom oddiele.

Ak máš v koreni Windows náhodou zložku: SoftwareDistributionOLD (alebo koncovka BAT namiesto OLD) zmaž ju natvrdo.

Čistenie systému:
Pre OS W8* k DISM.exe máš konkrétne príkazy:

http://www.eightforums.com/tutorials/26512-dism-fi xing-component-store-corruption-windows-8-a.html

Pre OS W7 k cleanmgr.exe:

http://winaero.com/blog/how-to-run-disk-cleanup-di rectly-in-the-system-files-mode-and-speed-it-up/

hiberfil.sys - 6200MB
pagefile.sys - 8300MB

k čemu? pokud používáš hibernaci, budiž. a ten swap?

kontroloval jsi, kolik procent disku máš vyhrazeno pro body obnovení? už tě tu na to upozorňují počtvrté.

pokud mám zobrazené všechny skryté soubory...

o přístupových právech jsi někdy v životě slyšel? windows je používají už 20 let.

Paměť je zaplněná stále.

s tvým problémem to nesouvisí. nepíšeš čím a kde přesně to zjišťuješ a z čeho se ten údaj skládá, bezcenná informace.

Aktualizace win update mám "Nikdy nevyhledávat aktualizace(není doporučeno)"

když tam sám nic neinstaluješ, o to menší smysl dává cpát tam program na defragmentaci.

Tak vyřešeno. Bylo to mojí nepozorností.
Koukal jsem v jednom programu na rozložení paměti na disku a byla tam složka System volume information, která měla 115GB. Po googlování jsem zjistil, že je to právě ta obnova systému.... Vždyť jsem říkal že obnovu mám vyplou a data odstraněná!
Ale díval jsem se na úplně jiný disk. Na tom kde je systém byla sice obnova vyplá, ale uložená na 50% místa disku. :/ Takže stačilo to jak jste psali odstranit. Ale prostě jsem to tam na první pohled neviděl. A dával odstranit body obnovení pořád na tom jiném disku.
Dal jsem si pořádnou facku.
Děkuji všem za Váš čas a snahu mi poradit. :-)

zdá se, že to píšou úplní laici, co nemají o ukládání dat na disk ani nejmenší tušení

ono je to trochu jinak. Píšou to lidi, co nemají potřebu neustále něco instalovat, odinstalovávat, stahovat a zase mazat, kteří mají v systému pořádek a disk zaplněný tak nanejvýš do poloviny až do dvou třetin a vzhledem k jejich způsobu zacházení s počítačem, se jim soubory příliš nefragmentují, takže defragmentovat skutečně nepotřebují. Pokud máš disk rozdělený na systémovou a datovou část, nebo (jako to mám já), data na fyzicky jiném disku a nastavenou pevnou velikost swapu, tak prakticky téměř žádná fragmentace nevzniká.