Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem externí disk bliká

Dobrý den,

ráno jsem si zapojila do NB HP externí disk (seagate 500gb)vše fungovalo. Pak jsem počítač odložila, po cca 3 hodinách jsem chtěla v práci pokračovat, ale externí disk nefunguje. Počítač jsem restartovala, zkusila jiné USB porty a nic, ve složce tento počítač není, ale na disku po připojení stále bliká dioda...

Pročetla jsem tady různé diskuze na problémy s externím diskem, ale nenašla jsem žádné řešení. Jsem jen bežný uživatel, žádný IT specialista;-) Na disku byly hlavně fotky a o ty bych velmi nerada přišla... Mužete mi prosím poradit. Moc děkuji

to vypadá špatně.
jestli se délka disku blíží 12cm, je slabá naděje, že uvnitř odešel jen převodník usb-sata. po rozlámání obalu by se dal vytáhnout běžný disk a zapojit ho přímo do pc.
u menších disků půjde přímo o usb modely, u nich se při poruše nedá k obsahu dostat.

Mám tento externí disk
http://www.jakartanotebook.com/seagate-backup-plus -portable-drive-2.5-inch-usb-3.0-500gb-red

k NB ho připojuji tímto kabelem
http://www.aliexpress.com/item/5FT-USB-3-0-Cable-f or-Seagate-Backup-Plus-Portable-Drive-500GB-750GB- 1TB-Slim-Portable/32348181590.html

snad jsem ty odkazy zkopírovala dobře

asi zkusím koupit nový kabel a pak se případně obrátím na nějakou firmu, která by fotky vydolovala. Mají pro mě velkou citovou cenu...:.(

mas to teda rozobrate ci co? Ak tam je SATA disk, da sa pripojit do akehokolvek normalneho PC (bedna) SATA kablom (dovnutra bedne, priamo na zakl.dosku). A nasledne uvidis ci si mozes precitat data, alebo ne.
Ak to je v zaruke tak do toho nevrtaj a odnes reklamovat, ale data ti nevratia. Ak potrebujes data, tak specializovane firmy na zachranu dat, moze to ale stat aj 10tisic

ještě potřebuji pc s bednou

hlavně potřebuješ někoho, kdo ví co dělá, protože s každým neodborným pokusem o záchranu dat se možnost jejich záchrany snižuje (až k nule). Protože jinak bude další dotaz kam připojit napájení a co to je BIOS a jak se do něj dostanu. Pokud si na to troufáš sama, tak začni tady:http://pc.poradna.net/a/view/856259-zachrana-smaza nych-souboru-dat-z-harddisku-aktualizovano

Staci ti PC s bednou. SATA kabel v nom uz bude (vytiahnes ho z DVD mechaniky). SATA kabel existuje len jeden typ.
(P.S. a ak potom windows v tom PC normalne nabehne tak ani nemusis nastavovat poradie bootovania (boot order) ani nic ine v BIOSe. Ak nenabehne tak nastavit poradie bootovania)

Tak mi ani ta bílá krabička nepomohla...:-( Složila jsem ho zpět do originální krabičky. Při pohlednu na ceny za záchranu dat jsem ze zoufalství z diskem "klepla" o stůl a on se rozeběhl. Rychle jsem stáhla všechny soubory do NB, protože jsem myslela, že je to jeho poslední chvilka, ale on se dá normálně odpojit a znova připojit.

Teď budu hledat něco lepšího na zálohu dat - externí disk už nechci. Ale nevím co - fleška, vypalovat na CD, nebo něco virtuálního google disk, one drive... jdu pročíst na toto téma nějaké diskuze a Vám všem děkuji za pomoc, vím, že jsem měla víc štěstí než rozumu.:-)

FLASku na zálohy určitě ne. Jinak pokud má jít o zálohu dat, tak data musí být minimálně ve dvou exemplářích (tedy např. v počítači a na externím disku). Já osobně mám externí disky dva a co je pro mě důležité ukládám na oba disky, přičemž je ani nepřipojuju k PC současně. Tím mám zaručeno, že i kdyby jeden z nich zdechnul, tak mám ještě ten druhý a navíc třetí kopii dat v PC.