Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kernel-power 41 windows 10

Zdravím lidi prosím vás už dlouh ose mi stává tato chyba neustále dejme tomu za 15-20 min jen někdy mi prostě vypne obraz při hraní pc furt běží ale nemůžu přitom nic dělat tuto chybu mi to napsalo bral jsem tu jen kritickou díky všem za rady.
Název protokolu:System

Zdroj: Microsoft-Windows-Kernel-Power
Datum: 6. 2. 2016 16:31:51
ID události: 41
Kategorie úlohy:(63)
Úroveň: Kritická
Klíčová slova: (70368744177664),(2)
Uživatel: SYSTEM
Počítač: PEPA-PC
Popis:
Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení.
Kód XML události:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/ev ent">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
<EventID>41</EventID>
<Version>3</Version>
<Level>1</Level>
<Task>63</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000400000000002</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2016-02-06T15:31:51.693279900Z" />
<EventRecordID>17276</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>PEPA-PC</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
<EventData>
<Data Name="BugcheckCode">0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
<Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
<Data Name="SleepInProgress">0</Data>
<Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
<Data Name="BootAppStatus">0</Data>
</EventData>
</Event>

Spadnou přitom ovladače nebo napíše systém chybovou hlášku typu (?)
1.) Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven.
2.) Aplikaci XXX byl odepřen přístup ke grafickému hardware.

Jaký máš procesor?
Jakou máš grafiku?
Jakou máš desku?
Jaký máš zdroj?

O jakou hru se jedná?
Dělá to ve více hrách?

vůbec ty dvě možnosti prostě hraju WOW dejme tomu 15-20 minut prask chvíli slyšim zvuky a potm uplně prestanou a zčerná obrazovka a nedá se nic dělat jen restartovat pc
ale stává se občas ale dneska se mi to stalo snad 5x už
CPU: AMD FX 8320 8core 3,5 ghz
GPU: AMD R9 290 sapphire vapor-x tri-x
MB:ASUS M5A97 EVO R2.0 - AMD 970
zdroj: Fortron FSP700-50ARN 88+ 700W

Koukni do prohlížeče událostí a hledej tam chybu typu
Úroveň: Upozornění (žlutý trojúhelník s vykřičníkem)
Zdroj: Display
ID události: 4101 nebo 4109

Časově by měla chyba sedět s blackscreenem.

No můžeš zkusit toto

Odinstaluj aktuální ovladače grafické karty přes DDU
Po rozbalení a spuštění tě to požádá o spuštění v safe mode režimu.
Jakmile naběhne, tak nechej ovladače smazat a PC restartovat.

Potom si stáhni nejnovější na amd.com

Jakmile budeš mít ovladače přeinstalované, otevři nabídku start a napiš regedit a potvrď enterem.
V otevřeném okně se proklikej až do HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\GraphicsDrivers
Jakmile rozbalíš složku GraphicsDrivers, vedle se ti objeví pár registrů.
Klikneš pravým do tabulky a dáš Nový -> Hodnota QWORD (64 bitová) za předpokladu, že máš 64 bit systém.
Nový registr pojmenuj TdrDelay, po pojmenování na ní dvakrát klikni a otevře se editační tabulka.
Číselná soustava Šestnáctková, Údaj hodnoty vyplníš číslem 8

Uložíš kliknutím na OK, restartuješ PC a můžeš jít hrát a zkusit, zda to pomohlo.

Tento registru prodlouží časovou dobu pro odezvu grafického ovladače z defaultních 2 sekund na 8.

takto to je poslední před tou chybou 41
Název protokolu:System
Zdroj: Microsoft-Windows-Kernel-PnP
Datum: 6. 2. 2016 16:31:47
ID události: 219
Kategorie úlohy:(212)
Úroveň: Upozornění
Klíčová slova:
Uživatel: SYSTEM
Počítač: PEPA-PC
Popis:
The driver \Driver\AiChargerPlus failed to load for the device PCI\VEN_1002&DEV_4396&SUBSYS_43961002&REV_00\3&267 a616a&2&B2.
Kód XML události:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/ev ent">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-PnP" Guid="{9C205A39-1250-487D-ABD7-E831C6290539}" />
<EventID>219</EventID>
<Version>0</Version>
<Level>3</Level>
<Task>212</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8000000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2016-02-06T15:31:47.727766200Z" />
<EventRecordID>17271</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="4" ThreadID="256" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>PEPA-PC</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
<EventData>
<Data Name="DriverNameLength">60</Data>
<Data Name="DriverName">PCI\VEN_1002&amp;DEV_4396&amp;SU BSYS_43961002&amp;REV_00\3&amp;267a616a&amp;2&amp; B2</Data>
<Data Name="Status">3221226348</Data>
<Data Name="FailureNameLength">21</Data>
<Data Name="FailureName">\Driver\AiChargerPlus</Data>
<Data Name="Version">0</Data>
</EventData>
</Event>

To neni chyba to je oznam. Ti to tam jasne pise aj slovami, staci ich citat.

Stiahni si nirsoft bsod viewer a v nom uvidis ze ci to boli BSOD. Ak ano tak ze v com nastali (kolonka caused by driver). Ak to neboli BSOD tak to je HW problem (zdroj, doska, apod)

P.S> ak si to restartoval rucne tak logicky ti to pise oznam ze PC bol vypnuty, to ale neni pricina, len oznam. Pricina zaseku je typicky v HW. Ak to je nejaky skylake tak skus updatnut BIOS.

Cituji

CPU: AMD FX 8320 8core 3,5 ghz
GPU: AMD R9 290 sapphire vapor-x tri-x
MB:ASUS M5A97 EVO R2.0 - AMD 970
zdroj: Fortron FSP700-50ARN 88+ 700W

Víceméně stejný problém mám i já :-/ Řeším to už rok a půl a bez úspěchu.

odinstalováno teĎ pokračuju v instalaci btw tento problém jsem měl víckrat ale týkalo se to jednou za týdenčí za měsíc což jsem moc neřesil jen dnes to začalo být otravný tak snad to bude už lepší staval ose mi to například koukal jsem na videa ve html5 přehraváči a tam se mi stavalo furt přepnul jsem na flash a nestávalo se to vůbec takže buď ta grafika stim má nějakej problém nebo netušim

Je to trochu otravnější na popsání, ale pokusím se to popsat co nejlépe.
• Dojde k blackscreenu, opakuje se seknutý zvuk.
• Hodí mě to na plochu a Windows vyhodí jednu z těchto chyb
a.) Ovladač zobrazení přestal pracovat a byl úspěšně obnoven.
b.) Aplikaci XXX byl odepřen přístup ke grafickému hardware.

Ve Windows 7 a v některých hrách (třeba CS:GO) se hra obnovila a mohl jsem hrát dál, v některých bylo třeba vypnout hru v procesech a znovu ji spustit.
Nově mám Windows 10 a s ním se objevila právě i ona chyba b.), v tomto případě ve všech hrách spadnu na plochu a do hry se nelze vrátit. Když hru vypnu v procesech a spustím znovu, nevidím obraz, vidím plochu, slyším, že třeba myší přejíždím přes menu, ale nic víc. Hra nefunguje dokud nerestartuju PC (to dává smysl, hra nemá přístup ke grafice).

Co se chyby b.) týče, předpokládám, že to je funkce Windowsu, dva dny se již snažím najít, zda se to nedá někde odblokovat (k ničemu jsem se nedohledal).

Moje momentální sestava je
AMD Fx-8320
ASUS GTX660
2x4GB Crucial 1600MHz CL9 1.5V (Zkoušel jsem pamětem přihodit ke stabilitě 0.05V).
MSI 970A-G46 s nejnovějším BIOSem.
OEM Seasonic F3-650 650W

Stejný problém jsem měl i se starší sestavou, kde byl
AMD Phenom II X4 955BE
Gainward GTS450
Gigabyte GA-970A-UD3
RAM a Zdroj je stejný

•Zkoušel jsem všelijaké MS Fixy, včetně zvýšení oné delay v registrech pro reakci grafického ovladače TdrDelay
• Zkoušel jsem reinstall OS, otestovat paměti, zkontrolovat teploty CPU/GPU/HDD (jsou v pořádku), ...
• Před časem mi bylo řečeno, že je to typické při přehřívání NorthBridge, před pár dny jsem koupil chladič NB za 5 stovek s poštovným, konkrétně Thermalright HR-05 / IFX, chladič je při blackscreenu horký, ale dá se na něm držet ruka, tudíž sedí dobře a NB by se přehřívat už neměl. Tzn. nepomohlo to.

Já netuším co s tím, nemám peníze na kupování nových komponentů a docela mě to trápí.
Logicky jsem uvažoval nad tím, co může být špatně, ale v takovém případě se sám sebe ptám, proč to dělá jen v některých hrách a je to čistě náhodné?

Někdy hraju třeba celý den v pohodě a druhý den pic, 10x za hodinu jsem nucen PC restartovat.
Taktéž jak jsem psal, je to jen v některých hrách
• ANO - World of Warcraft, Counter-Strike: Gloval Offensive, Elite: Dangerous, ...
• NE - League of Legends, DayZ, StarCraft 2, Diablo, ...

Hm to je dost tazke, ale skus si niekde pozicat iny zdroj na test, ak mas moznost. Z ineho PC (nejaky slusny ak sa da)

Neni na tie hry nejaky patch nahodou apod? Mas poslednu verziu?
Directx nejaky alebo cojaviemco nebolo do win instalene nejake divne verzie posahane. Dufam ze to je nejaka legal hra a ne ocrackovana (= zasah do exe = moznost chyby hry).

Moze to ale sposobovat aj ovladac alebo nieco co sa sere do systemu (nemas nejake antiviry janeviemco?) Skusil by som nainstalit uplne cisty Win a len spravne ovladace z webu dosky a grafiky, a len hru a nic viac, a skusit hrat. Ak to pomoze tak vies ze to je niecim dalsim co sa davalo do win. Pripadne este potom skusit updaty (s Win7 je to na pol dna ale ked budes mat cas mozes skusit).

Pripadne skus este v BIOSe ak sa da obmedzit turbo na CPU a vypnut trebars C-States, nech to nerobi take prudove narazy na zdroj alebo menice, ci sa nieco zmeni. Grafiku v BIOSe neovplyvnis tak preto len CPU. Na grafiku si mozes skusit nejaku tuniacu utilitu a skusit ju mierne podtaktovat alebo zvysit napatie o 0.05V apod alebo co sa tam da menit v utilite, ze ci bude nejaka zmena.

P.S. mozes skusit vypnut aj spread spectrum pre PCIe v BIOSe, a u PCIe podmenu skus vypnut ASPM. Resp to treba vo Windows vypnut (energia - rozsirene nastavenia planu - rozsirene - kategoria PCI express - vypni tam vsetky setrenia energie) ze ci to nieco ovplyvni.
P.S.2. a skus vypnut trebars aj speedstep (nastav vo WIn energeticky profil max. vykon na test) ze ci to nieco ovplyvni.

Nenapsal jsem spoustu věcí, ale mohu ti to sem dopsat, odpovím ti na každý odstavec zvlášť.

1. Zdroj na test momentálně neseženu, ale za nějaký čas bych ho mohl sehnat.

2. Hry jsou legální, většinou Steamové nebo Battle.netové. Jsou to jen multi-player hry, vždy poslední verze, jinak to nejde. Samozřejmě několikrát přeinstalované. DirectX si Steam při prvním spuštění stahuje sám, taktéž upozorňuji, že problém byl na Win 7, je i na Win 10, OS jsem reinstaloval mezitím několikrát.

3. Ovladače grafiky jsem vždy mazal přes DDU (Display Driver Uninstaller v safe mode). Zkoušel jsem nejnovější, pár měsíců staré i vcelku dost staré 314.22. Ve všech se zatím problém objevil, ale zdá se mi, že u některých je to častější, ale nemohu to tvrdit na 100%, tento problém není pravidelný, někdy jedu třeba 3 dny v pohodě a 4. den mi padají ovladače i 20x za hodinu.

4. CPU není taktované, běží na defaultu, má zaplé šetřítko Cool&Quiet, Turbo je vypnuté. Problém je i s vypnutým šetřítkem. M-Pol mi ještě poradil zkusit podtaktovat procesor, zkusím a pár dní budu testovat.
Zkusím ještě podvoltovat a podtaktovat grafiku, ale stejný problém byl i s GTS450, nepřijde mi pravděpodobné, abych měl nějaké dva stejně vadné kusy.

5. Spread Spectrum je v BIOSu vypnuté, mrknu ještě na to ASPM.
V ovladačích jsem před hodinou nastavil u těchto her "Režim řízení napájení" z "Adaptivní" na "Preferovat maximální výkon", není to onen ASPM? - Zatím neuběhlo moc času, abych mohl říct, zda to pomohlo.

• Jinak k tomu OS, Windows 10 co mám je čistý, mám tu jen Steam, pár her, skype a teamspeak. Žádné antiviry ani čističe, OS má v defaultu MS Deffender a ten mi stačí.
• Po instalaci všech pro mně nezbytných věcí jsem PC projel přes MBAM a AdwCleaner, vše bylo čisté.

Doopravdy mě to trápí už delší dobu a zatím jsem nedokázal přijít na to, co to způsobuje.
Když si začneš googlovat tyto dvě chybové hlášky, které jsem psal v předchozích threadech, uvidíš dalších tisíce lidí se stejným problémem a s nepřeberným počtem kombinací HW (Intel, AMD, nVidia, MSI, ASUS, Gigabyte, všechno, prostě každý něco jiného, ale stejný problém). Spousta těchto lidí problém ani po měsících nevyřešila.

Zatím se pokouším problém minimalizovat čímkoliv co se zdá rozumné, přinejhorším budu muset počkat na konec roku, to mám v plánu si koupit kompletně nový PC (:

Jinak se omlouvám pokud jsem tu nasekal chyby, jsem hodně unavený po dnešku a už mi to nemyslí.

Profil je nastavený podle SSD Samsungu na maximální výkon.
A co koukám, tak řízení spotřeby stavu linky PCIe je vypnuto.

Jak říkáš, může to mít několik příčin, problémem je tu příčinu najít.

Ještě dodám, že když provedu Stress test CPU, GPU a RAM, tak může běžet třeba 10 hodin vkuse a nic se nestane.
Což mě tak trochu teď napadá, že by mohl být problém právě v nějaké šetřící funkci, kdy napětí poklesne a třeba právě přitom se problém objeví. To ale jenom hádám, avšak po nastavení onoho "Režimu řízení napájení" v ovl.panelech nVidie na "Preferovat maximální výkon" namísto "Adaptivní" jsem problém neregistroval, ale ještě je brzo na to slavit. Pokud se problém neobjeví v následujících 14 dnech, tak se ozvu.

Vyssie som napisal vsetko. Vypnut C-states (to je najkritickejsie hlavne u intel to je zahul na DCmenice), pripadne v tej energii max. vykon to len vypne speedstep (ale cstates tusim furt pouziva).
PCIe setrenia mozu trochu robit problem niekedy (a hlavne sposobuju opozdenia na PCIe)
Co sa tyka grafiky to je nutne tunit nejakou utilitou (P.S> prip. v ovladacoch grafiky hladat a povypinat nejake setriace fcie. Ptz. v BIOSe tunis len CPU alebo integr.grafiku)

P.S> co s tym ma spolocne nejaky SSD Samsungu nechapem.

Při kontrole ASPM jsi napsal, ať zkusím profil pro maximální výkon.
Mno a jelikož mám SSD od Samsungu, které má v základu na výběr 3 profily, napsal jsem, že mám nastavený profil Samsung Maximální Výkon :D Chápu, že to asi nemělo smysl psát, prostě jsem to napsal (:

Dokázal bys mi poradit nějaký SW na podtaktování/podvoltování té grafiky?
Zkoušel jsem přímo ASUSáckou appku, ale je dosti divná, řekl bych až zabugovaná :-/