Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 95% vytížení ram

Ahoj, dnes jsem se začal potykat s docela vážným problémem s mou ram pamětí. Vše jelo v pohodě ale odpoledne začal být počítač poměrně pomalý a hlavně ve hrách to jde hodně cítí. Nejednou mi hra spadla a jednou dokonce i samotný windows... Nikdy jsem podobný problém neměl a nevím jak jej řešit.

Jedná se o tuto pc sestavu : http://www.czc.cz/bth726e988g749ob3bpse5f92e/sezna m jen grafická karta je 4gb msi

Děkuji za pomoc

Ahoj, jsem tady opět. Myslel jsem si že problém byl vyřešen dnes ráno když se mi instalovala další aktualizace win. Dokonce to tak i vypadalo ale ne, problém přetrvává po zapnutí počítače se zdá vše v pořádku (tedy až na disk kterej nonstop skáče na 99-100% a pak zase k 1-15%). Ovšem po půl hodině se vše zase po*ere a ram pamnět je opět využívána na 90-99% i při běžných činnostech a i při "nicnedělání" kdy je pc jen na ploše je otevřen pouze správce úloh kde pozoruji jak je ram využívána na 95% a disk si skáče mezi 100% a 5%.
Restart pc který mi zde byl doporučen pomůže pouze dočasně zhruba na půl hodiny a to jen na ram, disk je vytěžován i po restartu. Opravdu začínám být zoufalý a nevím co s tím, bojím se aby to nebyl vir, ale na ty jsem opatrný jak nejvíc to jde. Pc projíždím mbamem, jediné místo odkud něco stahuji je steam a na internetu klikám jen na prověřené stránky a ne na žádné reklamy.
Moc děkuji za jakoukoliv pomoc.

Ahoj, měl jsem podobný problém a nic nepomáhalo, až mi poradil jeden kámoš, že mám aktualizovat vše co se týká základní desky a ono to opravdu pomohlo. Třeba je tvůj pes zakopanej jinde, ale za zkoušku nic nedáš:-)

Zašel jsem na stránku výrobce základní desky a zjistil jsem že vyšli nové ovladače, které nemám nainstalované. Ovladače jsem stáhl a zjistil jsem že nevím jak je nainstalovat. Nikdy dřív jsem s ovladači nic nedělal a představoval jsem si že se mi stáhne nějaká "instalačka" ale stáhli se mi složky souborů a já nevím co s tím. Mohl by mi někdo poradit jak na to?

Sice nevím, co jsi stáhnul, ale ovladače s .inf jdou například někam rozbalit a updatovat přes správce zařízení nebo se tak můžeš k tomu .inf proklikat. To rozbalení někam je důležité. Někdy zafunguje i instalace po rozbalení přes pravoklik. Pochybuju, že to tenhle problém s RAM odstraní.

Proč myslíš? To co popisuje se mýmu problému docela podobá a taky jsem to zkoušel řešit různě až nakonec to bylo opravdu jen ovladačema základní desky, ted mi paměti běžej opravdu na minimum a v poho, kdybych radil něco odinstalovat nebo něco podobnýho, ale rada aktualizovat nikomu neuškodí, nemyslíš?

A je to tu, jako obvykle se problém obrací jinam než má, oka nemusí použít ten program (mimochodem, máš s nim nějaké zkušenosti?), stačí určitě na stránky výrobce a postahovat co se dá,já měl donedávna Dell a jelikož jsem ho dostal, neměl k němu nic a na jejich stránkách nic moc, pak jsem si tenhle prográmek našel a ejhle postahoval a aktualizoval mi vše potřebné a perfektně mi to rozchodil, to jen okrajově o tom pofiderním programu.

poviem ti len jedno, sračky typu "drivers download" "slimdrivers" "driver utility" "driver installer" ti nainstalujú malware, okrem toho drivery nainstalujú také "univerzálne" ktoré ale v skutočnosti spôsobujú plno problémov a hladne rapídne zníženie výkonu (využije len časť z HW), ale když chceš nainštaluj si to ty, a rozjeb si OS tak, že BSOD ti bude skákať 3x za minútu. Skúsenosti máme rozhodne lepšie než ty. Ten program ti "pomohol" vyrešiť program len naoko, ale dalších tisíc privodí, a v budúcnosti sa nevyhneš formátovaniu disku a reinstal OS,... Rovno ti doporučuju preinstalovať OS, už sis ho zjavne dojebal víc než sa dalo,...

ok, a kolik let mi prosim tě mi ještě dáváš? Mám sice novej komp, ale ten starej Dell o kterym byla řeč, stále jede,čtyři roky naprosto bez problémů!Ale to je přeci uplně jedno, napiš tedy, že to nedoporučuješ, at se mu podaří stahnou ovladače od výrobce a nebo pokud si myslíš že to ten problém na 99% nevyřeší, porad mu co s tou pamětí.

hovorím nečo o antiviru? ten so spywarom nemá nič spoločné, virusi tvoria už len absolútne minimum rádovo pár % zo všetkých druhov malware. A když používaš sračku typu slimdrivers, bud si istej že tam toho malware máš požehnane, typnu si že ešte používaš adwanced system care, ccleaner, a sračkový software updater. že jo? prosím nepíš pičoviny když se absolutne do softwaru nevyznáš,...

ja niesom kokot abych to instaloval, ale mám s tým skúsenosti. a nechápu jak se můžeš hádať so štyrma skúsenými, a tomu ver že RedmarX, jezek i Karel toho vedia omnoho viac ako ty. A rozhodne malware máš, když máš slimdrivers tak malware máš na 100%. Nebo ti tu snad mám rovno napísať zdrojový kód tej aplikace a aj servery z ktorých to stahuje a všetko čo v nic je abys uveril? Vieš vôbec čo to driver je?

aha tak to abych tady založil nějakou novou diskuzi něco na způsob " mám počítač v pořádku a nic se s nim neděje, běží v pohodě, ale jednou jsem si stahnul program na ovladače a jeden kolega mě varoval, že i když je vše projetý a vypadá v pořádku, zřejmně tam mám nějakej nebezpečnej sajrat":-)hele o nikom tebou zmíněnym jsem neřek křivý slovo, celý to začalo jen mojí zkušeností o kterou jsem se podělil, to je vše, ten program mám pořád a nesleduju nic neobvyklýho, komp si samo pravidelně kontroluju a nic nebezpečnýho nenacházim. Doufám že to už stačí.

celý to začalo jen mojí zkušeností o kterou jsem se podělil, to je vše,

mmm, musím ťa opraviť, "NEZKUŠENOSTÍ". To že ti jede ted "akože" v poriadku nic neznamená, jednou budeš neco delať jiné než zvykneš na PC a uvidíš že ti to nepojede. A typicky sa vätšina malware snaží skrývať a správať tak aby sis myslel že vše je v poho. Ale však uvidíme, stavím sa že do pár mesiacov tu budeš prosiť o radu že sa ti "neco rozbilo"

no myslím že jsme se dostali uplně jinam než by mělo být,fajn beru že máš alespon slovně hodně zkušeností, ale i tady v anonymním prostředí nezapoměn na slušný chování a nikoho neurážej, to by měla být ta hlavní věc ve všech debatách, nemyslíš?

urazil som ťa s tým že som nesúhlasil? povedal som že píšeš pičoviny čož je pravda a ne urážka, o tebe som nepovedal nic, hovoril som o tom čo jsi napsal ne o tom čo jsi ty. Okrem toho tys tu začal bláboliť chujoviny a provokovať. Ak si myslíš že ty máš pravdu a všetci módi, admini a radci zde nemajú, tak jsi fakt naivnej..

tak to ti gratuluju, lenže "zakopanie pod koberec" nieje vyriešenie, len si dočasne problém zakril pred svojimy očami, nesprávne riešenie sa ti pozdejšie môže rozhodne vymstit a pak sa na tebe vyvalí kopa problémov, s ktorými si už neporadíš.

normální uživatel stahuje ovladače od výrobce základní desky a nikdy mu nic nechybí.
lama se musí spolehnout na různé podobné drivergeniusy, boostery, slimdrivery a jiná svinstva, které ani nezaručí instalaci ve správném pořadí, ani že instalují ze správného zdroje.
je na tobě, jak moc jsi neschopným otrokem svého pc a kterou cestu si vybereš.

Ano i já to tak dělám, ale jen pokud jsou ještě dostupný, nechápu jednu věc, proč se neustále každej snaží se hned navážet a dál se v tom štourat, myslel jsem že se to už vyřešilo a je to ukončený, že by se spíš mělo radit s tim co udělat s počítačem co nefachá správně jak by měl, já radu dal at zkusím aktualizovat, měl problém že mu to nějak nešlo, tak jsem poradil ten program kterej nikomu z vás nesedí, fajn je to ukončený a nemusí to už nikdo dál řešit, namísto toho se všichni soustředte na téma co je důlěžitý, tohle už totiž začíná bej trochu hnidopyšský, nebo si mám založit nový téma, kde do mě stále budete kérovat, protože tady to už přestává být vhodný, zbytečně se zabíraj vlákna mimo problém,to je moje poslední reakce a doufám, že už i z vaší strany stačilo. Dík

Je celkem fajn jaká "hádka" se zde zrodila, ovšem byl bych rád kdyby jste si na hádání se mezi sebou založili vlastní téma, protože tohle mi vážně nepomůže. Jsem co se týče práce s ovladači totální dement, takže nejsem schopný je nainstalovat. Zkusil jsem použít raptr, ale ten mi psal že je pouze aktualizace na ovladač g. karty ten jsem nainstaloval a problém docela polevil, nyní při zapnutí pc kdy jsem jen na ploše mi to bere zhruba 25-30% a při zapnutém internetu kde sleduji seriál + prohlížím steam je to 45-50% což mi stejně příjde jako neuvěřitelně moc když mám 8gb ram. Vypadá to že mi nezbývá jiná možnost než počkat až to MS opraví a to přijde bůh ví kdy. Hraní her s touhle vytížeností ram je defakto nemožné.
Kdyby náhodou ještě někdo s něčím přišel budu moc rád.
BTW : všechny odpovědi jsem četl a docela mě zaráží redmarx tento problém řešil už někdy minulý rok kdežto u mě se objevil poprvé tento týden...

Windows jsem neinstaloval, kupoval jsem nový pc takže jsem k němu kupoval i novej win. kvůli dx12. Pc restartuju od začátku toho problému docela často, vždy to na chvíli pomůže ale spotřeba paměti pomalu stoupá i když jsem jen na internetu kde sleduji seriál, momentálně jsem na 73% při jediné aktivitě a tou je google chrom ve kterém jsou otevřeny dvě záložky

A co presne zabera tu pamat u teba?
Skusal si uz zakazat superfetch? Odpovedi aj s rieseniami je tu uz snad dost. Inac ked nemas sajnu o tom jak instalovat ovladace tak nemas instalovat ani Windows, ale dat to niekomu nech to urobi spravne. Obnov system do doby ked to este nerobilo a davaj pozor na to ci sa nejake ovladace neaktualizuju. A odinstaluj vsetky utility ktore sa snazia aktualizovat ovladace.

BTW. chod na web vyrobcu tvojej zakladnej dosky a nainstaluj RUCNE ovladace pre Win10. Potom to same s webom vyrobcu grafiky (predpokladam ze to je desktop a ne notebook, z toho co pises)

Ja by som to nepouzival vobec taketo veci, obnovil by som win na den ked to este slo spravne, a taketo veci vsetky odinstalil. Potom si budes kontrolovat len windows update (tam si vies pozret historiu ze co tam mas kedy presne natahal). Zasada dlhodobo funkcneho PC je ze sa nic tam nerobi automaticky samo od seba bez vedomia uzivatela. To sice uz samotny Win10 znegoval ptz tajne instaluje updaty, ale nemusis si tam este dodatocne davat dalsie taketo zbytocne veci.

Už jsem psal že se to chová pořád stejně po každém restartu jsem na 24% a postupem času to jen roste i když nic nedělám nyní jsem asi po 5 hodinách zapnutého pc na cca 80%. A ten disk už vypadá celkem v pohodě jen po zapnutí pc když se aktualizuje steam tak to vždy vyběhne ale pak už je vše v pořádku, spíš bych se věnoval té ram paměti.

zbytečnou diskusi ti tu spustil právě zastánce lamoprogramu, který bez něj nemůže žít. nakonec se přišel dotčeně rozfňukat, že on nic. když něco tvrdí, tak si to má obhájit místo keců, jak to nechopnému lamatérovi pomohlo.

instalace ovladačů je desítky let stejná. ovladače většinou leží u výrobce základní desky nebo modelu značkového pc/notebuku:
1. chipset driver (vždy první)
2. driver grafiky
(není nutno, ale nejpozději tu bych restartoval)
3. zbytek: audio, bluetooth, lan, usb3, wifi - na jejich pořadí už nezáleží.
případný "intel me" neinstaluju a zakážu ho ve správci zařízení, k ničemu mi není.

správné pořadí instalace ovladačů je jen základ. neznamená, že vyřeší všechny tvoje potíže.
zapomeň na to, že update na w10 si správné ovladače nainstaluje sám, vezme jen ty z ms winupdate.

tvůj problém je:
1) v mrchosoftem nezvládnuté funkci "komprese paměti", která je při dnešních velikostech ram zbytečná a jak vidíš u sebe, je v některých instalacích vadná
2) v mrchosoftem doporučovaném updatu z minulých verzí na win 10, místo čisté instalace odznovu (edit: takže toto není tvůj stav)
3) ve spoléhání na bastly, které něco instalují "za tebe".

Můj problém je určitě 1. Ale zaráží mě že tenhle problém mě netrápil do doby než mi win. sám od sebe nainstaloval update... Byl jsem normálně na pc vše bylo v pořádku a najednou na mě vyskočilo okno že windows má naplánovanou aktualizaci že si můžu buď uložit rozdělanou práci nebo pc restartovat nyní. Jelikož jsem zrovna nic nedělal dal jsem restartovat nyní a začal se instalovat poměrně velký update. Pc se restartoval a objevila se černá obrazovka uprostřed takové to kolo s % a pod tím samotné procenta kopírování souborů, instalace ovladačů a ještě něco ale na to si už nevzpomenu. Prostě to vypadalo jako by se win. znovu instaloval. Po této instalaci jsem si všiml jen dvou změn : 1, nekonečné problémy s RAM paměti a změny pojmenování některých věcí.

3, jsem použil pouze jednou a to je raptr a opakovat to tedy nebudu.

Tak tenhle problém řeším už pár dnů a pc jsem restartoval několikrát denně, vždy to pomohlo jen na chvíli a pak se % ram začali zase zvyšovat, zkusím to dnes tedy restartovat po 10. hodinách, ale nemyslím si že by v tom byl rozdíl. Snad už na tom MS. Pracuje a update co to opraví bude co nevidět.

V update uz fakt nic neni ked das vyhladat nove rucne? Nechaj to bezat vkuse 10hodin, ked mu to furt restartujes tak to mozno furt zacina od zaciatku :-)

Co sa tyka ovladacov:
1. zisti si jaku presne mas zakl.dosku (precitas si na fakture alebo aida apod), nasledne ides na web vyrobcu tej dosky, tam nejaka sekcia podpora - ovladace apod, zadas model dosky, windows 10 (32bit alebo 64bit - jaky mas vidis v ovl.panely-system), a stiahnes si ovladace pre chipset, audio, LAN, a vsetky spustis.
2. zistis si jaku mas grafiku a to same co vyssie urobis na webe vyrobcu tej grafiky (na desktop staci www.nvidia.com alebo www.amd.com podla toho jaku mas, nemusi to byt web konkretneho vyrobcu grafiky), a stiahnes a nainstalis ovladac tvojej grafiky pre spravne win.
Po kazdom jednom ovladaci by som restartoval Win.

Komponenty jsem si dával dohromady sám, takže o nich mám přehled, navíc jsem zde i dával odkaz na pc. Ale na stránkách výrobce zákl. desky chybí ovladač pro chipset. Bylo mi doporučeno do ovladačů nevrtat pokud vše funguje jak má, nevím jestli ten problém vyřeší zrovna ovladače. A jestli ano tak bych potřeboval nasměrovat někam kde se dozvím jak ty samotné ovladače instalovat, ano jaký první, jaký druhý atd už vím, ale ovladače mi instalovali lidi z czc a já to nikdy dřív nedělal a když jsem ze stránky výrobce stáhl alespoň ovladač pro síťovou a zvukovou kartu tak se mi stáhli zazipované soubory a já nevím co s nimi...

Lebo to je x rokov stara doska asi tak vyrobca dosky na to prdi
Ovladac pre chiset je na webe vyrobcu chipsetu http://support.amd.com/en-us/download/chipset?os=W indows%2010%20-%2064
predpokladam ze mas tie win 64bitove

Ten LAN ovladac - rozbalis zip do nejakej zlozky, potom ides do spravcu zariadeni cez pravy klik na start, a v spravci si najdes LAN kartu, kliknes na aktualizovat ovladac - nehaldat automaticky, das mu cestu na to rozbalene, a on najde a nainstaluje ovladac. Je mozne ze uz ho mas, to vidis tiez v spravci ze jaky tam je aktualny ovladac verzia aj datum.

A mozes skusit aspon deaktivovat sluzby superfetch (v sprave pocitaca pravy klik na tentopocitac spravovat alebo pravy klik na start neviemkde vo Win10, alebo tusim to je uz aj v ctrl-alt-del, su sluzby, dlhy zoznam a tam bude aj sluzba superfetch a u nej spustat automaticky, nastavis na zakazat a restartujes Win. Kedykolvek to mozes zas povolit, ak to nepomoze alebo ak si budes myslet ze MS cosi opravil.)

No vida, po zakázání superfetch se zdá být vše v pořádku na ploše jsem kolem 19-20% a při internetu 25% zatím nic nestoupá, nechám to pár hodin běžet a pokud vše zůstane takhle tak vlákno uzavřu. Ovladače mám stáhnuté, ale pokud bude vše fungovat jak má tak do nich vrtat nebudu, jak mi zde bylo doporučeno, moc děkuji za vaši trpělivost a za všechny rady.

Ja by som trebars tie ovladace aj skusil (rucne to co si stiahol z webu vyrobcu) a znova spustit ten superfetch.
Ale moze byt ze je problem v samotnom superfetch - ze ma nejake haluze poukladane ze napr. pouzivas vsetko a nacita do RAM cely disk :-D To robila naposledy vista, tam to mam trvalo vypnute, asi v MS nejaky snazivy blb nasiel nejaky odkomentovany kod z visty a zas to odkomentoval :-D
Ale zhlavy neviem jak to opravit tie data superfetchu, keby boli posahane.
Mozes to nechat aj vypnute, je to plusminus jedno, hlavne ak ma clovek SSD disk tak to neni nutne.

Ono to je prinicpialne normalne ptz sa pouziva diskova cache. (zavisi kolko pouzivas HDD, a jak presne je ta pamat rozdelena, vidiet to na karte vykon tusim). Diskova cache nicomu nevadi.
Po instalaci ovladacov restartovat samozrejme.
A ten procexp by mozno bolo tiez dobre si pozerat ze co je v nom

tenhle problém mě netrápil do doby než mi win. sám od sebe nainstaloval update

zakázat automatický update ovladačů, tento rozjebávací nápad je jeden z největších podrazů od m$. v registrech opravit:

REGEDIT4

; neinstalovat ovladace z webu Winupdate
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DriverSearching]
"SearchOrderConfig"=dword:00000000

Este ked spominas ten disk tak skus vliezt do pravy klik na C - nastroje - defragmentacia (optimalizacia), a uplne odskrtni okienko optimalizovat podla planu, nech ti tam zbytocne nehrka s diskom kedy sa mu zachce. Antiviry vsetky odinstaluj a restart, ci to nerobia antiviry.

Tak pre zmenu nejaky skus, MBAM a adwcleaner a eset online scanner, apod, preistotu oscanovat PC v nudzovom rezime alebo offline.
Preco ten windows teda neskusis obnovit na den ked to este slo spravne? (obnoveni systemu)
Ten procexp si uz skusal? Bolo tam obsadenie RAM jak?
Vypnut sluzbu superfetch si uz skusil? Jak sa vypinaju sluzby si zadas do google.