Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 95% vytížení ram

Ahoj, dnes jsem se začal potykat s docela vážným problémem s mou ram pamětí. Vše jelo v pohodě ale odpoledne začal být počítač poměrně pomalý a hlavně ve hrách to jde hodně cítí. Nejednou mi hra spadla a jednou dokonce i samotný windows... Nikdy jsem podobný problém neměl a nevím jak jej řešit.

Jedná se o tuto pc sestavu : http://www.czc.cz/bth726e988g749ob3bpse5f92e/sezna m jen grafická karta je 4gb msi

Děkuji za pomoc

Je celkem fajn jaká "hádka" se zde zrodila, ovšem byl bych rád kdyby jste si na hádání se mezi sebou založili vlastní téma, protože tohle mi vážně nepomůže. Jsem co se týče práce s ovladači totální dement, takže nejsem schopný je nainstalovat. Zkusil jsem použít raptr, ale ten mi psal že je pouze aktualizace na ovladač g. karty ten jsem nainstaloval a problém docela polevil, nyní při zapnutí pc kdy jsem jen na ploše mi to bere zhruba 25-30% a při zapnutém internetu kde sleduji seriál + prohlížím steam je to 45-50% což mi stejně příjde jako neuvěřitelně moc když mám 8gb ram. Vypadá to že mi nezbývá jiná možnost než počkat až to MS opraví a to přijde bůh ví kdy. Hraní her s touhle vytížeností ram je defakto nemožné.
Kdyby náhodou ještě někdo s něčím přišel budu moc rád.
BTW : všechny odpovědi jsem četl a docela mě zaráží redmarx tento problém řešil už někdy minulý rok kdežto u mě se objevil poprvé tento týden...

zbytečnou diskusi ti tu spustil právě zastánce lamoprogramu, který bez něj nemůže žít. nakonec se přišel dotčeně rozfňukat, že on nic. když něco tvrdí, tak si to má obhájit místo keců, jak to nechopnému lamatérovi pomohlo.

instalace ovladačů je desítky let stejná. ovladače většinou leží u výrobce základní desky nebo modelu značkového pc/notebuku:
1. chipset driver (vždy první)
2. driver grafiky
(není nutno, ale nejpozději tu bych restartoval)
3. zbytek: audio, bluetooth, lan, usb3, wifi - na jejich pořadí už nezáleží.
případný "intel me" neinstaluju a zakážu ho ve správci zařízení, k ničemu mi není.

správné pořadí instalace ovladačů je jen základ. neznamená, že vyřeší všechny tvoje potíže.
zapomeň na to, že update na w10 si správné ovladače nainstaluje sám, vezme jen ty z ms winupdate.

tvůj problém je:
1) v mrchosoftem nezvládnuté funkci "komprese paměti", která je při dnešních velikostech ram zbytečná a jak vidíš u sebe, je v některých instalacích vadná
2) v mrchosoftem doporučovaném updatu z minulých verzí na win 10, místo čisté instalace odznovu (edit: takže toto není tvůj stav)
3) ve spoléhání na bastly, které něco instalují "za tebe".

Můj problém je určitě 1. Ale zaráží mě že tenhle problém mě netrápil do doby než mi win. sám od sebe nainstaloval update... Byl jsem normálně na pc vše bylo v pořádku a najednou na mě vyskočilo okno že windows má naplánovanou aktualizaci že si můžu buď uložit rozdělanou práci nebo pc restartovat nyní. Jelikož jsem zrovna nic nedělal dal jsem restartovat nyní a začal se instalovat poměrně velký update. Pc se restartoval a objevila se černá obrazovka uprostřed takové to kolo s % a pod tím samotné procenta kopírování souborů, instalace ovladačů a ještě něco ale na to si už nevzpomenu. Prostě to vypadalo jako by se win. znovu instaloval. Po této instalaci jsem si všiml jen dvou změn : 1, nekonečné problémy s RAM paměti a změny pojmenování některých věcí.

3, jsem použil pouze jednou a to je raptr a opakovat to tedy nebudu.

Tak tenhle problém řeším už pár dnů a pc jsem restartoval několikrát denně, vždy to pomohlo jen na chvíli a pak se % ram začali zase zvyšovat, zkusím to dnes tedy restartovat po 10. hodinách, ale nemyslím si že by v tom byl rozdíl. Snad už na tom MS. Pracuje a update co to opraví bude co nevidět.

V update uz fakt nic neni ked das vyhladat nove rucne? Nechaj to bezat vkuse 10hodin, ked mu to furt restartujes tak to mozno furt zacina od zaciatku :-)

Co sa tyka ovladacov:
1. zisti si jaku presne mas zakl.dosku (precitas si na fakture alebo aida apod), nasledne ides na web vyrobcu tej dosky, tam nejaka sekcia podpora - ovladace apod, zadas model dosky, windows 10 (32bit alebo 64bit - jaky mas vidis v ovl.panely-system), a stiahnes si ovladace pre chipset, audio, LAN, a vsetky spustis.
2. zistis si jaku mas grafiku a to same co vyssie urobis na webe vyrobcu tej grafiky (na desktop staci www.nvidia.com alebo www.amd.com podla toho jaku mas, nemusi to byt web konkretneho vyrobcu grafiky), a stiahnes a nainstalis ovladac tvojej grafiky pre spravne win.
Po kazdom jednom ovladaci by som restartoval Win.

Komponenty jsem si dával dohromady sám, takže o nich mám přehled, navíc jsem zde i dával odkaz na pc. Ale na stránkách výrobce zákl. desky chybí ovladač pro chipset. Bylo mi doporučeno do ovladačů nevrtat pokud vše funguje jak má, nevím jestli ten problém vyřeší zrovna ovladače. A jestli ano tak bych potřeboval nasměrovat někam kde se dozvím jak ty samotné ovladače instalovat, ano jaký první, jaký druhý atd už vím, ale ovladače mi instalovali lidi z czc a já to nikdy dřív nedělal a když jsem ze stránky výrobce stáhl alespoň ovladač pro síťovou a zvukovou kartu tak se mi stáhli zazipované soubory a já nevím co s nimi...

Lebo to je x rokov stara doska asi tak vyrobca dosky na to prdi
Ovladac pre chiset je na webe vyrobcu chipsetu http://support.amd.com/en-us/download/chipset?os=W indows%2010%20-%2064
predpokladam ze mas tie win 64bitove

Ten LAN ovladac - rozbalis zip do nejakej zlozky, potom ides do spravcu zariadeni cez pravy klik na start, a v spravci si najdes LAN kartu, kliknes na aktualizovat ovladac - nehaldat automaticky, das mu cestu na to rozbalene, a on najde a nainstaluje ovladac. Je mozne ze uz ho mas, to vidis tiez v spravci ze jaky tam je aktualny ovladac verzia aj datum.

A mozes skusit aspon deaktivovat sluzby superfetch (v sprave pocitaca pravy klik na tentopocitac spravovat alebo pravy klik na start neviemkde vo Win10, alebo tusim to je uz aj v ctrl-alt-del, su sluzby, dlhy zoznam a tam bude aj sluzba superfetch a u nej spustat automaticky, nastavis na zakazat a restartujes Win. Kedykolvek to mozes zas povolit, ak to nepomoze alebo ak si budes myslet ze MS cosi opravil.)

No vida, po zakázání superfetch se zdá být vše v pořádku na ploše jsem kolem 19-20% a při internetu 25% zatím nic nestoupá, nechám to pár hodin běžet a pokud vše zůstane takhle tak vlákno uzavřu. Ovladače mám stáhnuté, ale pokud bude vše fungovat jak má tak do nich vrtat nebudu, jak mi zde bylo doporučeno, moc děkuji za vaši trpělivost a za všechny rady.

Ja by som trebars tie ovladace aj skusil (rucne to co si stiahol z webu vyrobcu) a znova spustit ten superfetch.
Ale moze byt ze je problem v samotnom superfetch - ze ma nejake haluze poukladane ze napr. pouzivas vsetko a nacita do RAM cely disk :-D To robila naposledy vista, tam to mam trvalo vypnute, asi v MS nejaky snazivy blb nasiel nejaky odkomentovany kod z visty a zas to odkomentoval :-D
Ale zhlavy neviem jak to opravit tie data superfetchu, keby boli posahane.
Mozes to nechat aj vypnute, je to plusminus jedno, hlavne ak ma clovek SSD disk tak to neni nutne.

Ono to je prinicpialne normalne ptz sa pouziva diskova cache. (zavisi kolko pouzivas HDD, a jak presne je ta pamat rozdelena, vidiet to na karte vykon tusim). Diskova cache nicomu nevadi.
Po instalaci ovladacov restartovat samozrejme.
A ten procexp by mozno bolo tiez dobre si pozerat ze co je v nom

tenhle problém mě netrápil do doby než mi win. sám od sebe nainstaloval update

zakázat automatický update ovladačů, tento rozjebávací nápad je jeden z největších podrazů od m$. v registrech opravit:

REGEDIT4

; neinstalovat ovladace z webu Winupdate
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\DriverSearching]
"SearchOrderConfig"=dword:00000000